© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sağlıkta Gelecek

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ganel
  4. »
  5. 18.000 Dolarlık Göğüs Biyopsisi: Sigorta Maliyetine Haiz Olduğunuzda Bir Paket

18.000 Dolarlık Göğüs Biyopsisi: Sigorta Maliyetine Haiz Olduğunuzda Bir Paket

root root - - 13 dk okuma süresi
24 0
Dani 6 resized

Dani Yuengling geçen yaz sağ göğsünde bir yumru hissettiğinde, bunu görmezden gelmeye çalıştı.

O 35 yaşındaydı, 1997’de meme kanseri teşhisi konduğunda annesiyle aynı yaştaydı. Hastalık sonunda 2017’de Yuengling’in annesini öldürdü.

Cenup Carolina, Conway’de yaşayan Yuengling, “Onun acı çektiğini görmek en zor deneyimdi” dedi.

Bir mamogram, yumrunun daha çok araştırmaya gereksinim duyduğunu doğruladıktan sonrasında, Yuengling, Myrtle Beach’teki Grand Strand Tıp Merkezi’nde bu yıl Sevgililer Günü için bir meme biyopsisi planladı.

Buluşma öncesinde haiz olduğu pek oldukca endişenin yanı sıra – ilki potansiyel bir kanser teşhisiydi – Yuengling’in biyopsinin ne kadara mal olacağını bilmesi gerekiyordu. Senelik 6.000 dolarlık bir kesintisi var – sıhhat planının katkısı başlamadan ilkin ödemesi ihtiyaç duyulan miktar – ve buna ulaşmaya yakın değildi. Prosedürün maliyeti ne olursa olsun, Yuengling bunun çoğunu göze alacağını biliyordu.

Fakat hastane ona bir fiyat vermezdi. Sağlayıcılarının, prosedür devam edene kadar ne tür biyopsi iğnesine gereksinim duyduklarını bilemeyecekleri ve bunun fiyatı etkileyeceği söylendi.

Hastanenin çevrimiçi “Hasta Ödeme Tahmincisi” Yuengling’e sigortasız bir hastanın prosedür için ortalama 1.400 dolar borcu olacağını gösterdi.

“Bu iyi. Mühim değil,” diye düşündü kendi kendine, sigortası olduğundan onun için daha ucuza geleceğinden emindi. Bir Google araması, bunun 3.000 dolara daha yakın olabileceğini gösterdi, sadece Yuengling, fiyatın da makul göründüğünü düşündü. Prosedürden geçmiş olduğu için para mevzusunda oldukca fazla endişelenmiyordu.

Yakında kanser olmadığı müjdesini getirdi.

Sonrasında satmaca geldi.

Hasta: Şimdi 36 yaşlarında olan Dani Yuengling, Mayo Clinic için bir insan kaynakları yüklenicisi olan işvereni vasıtasıyla Cigna tarafınca kapsanıyor.

Sıhhat hizmeti: Ultrason eşliğinde meme biyopsisi.

Servis sağlayıcı: Grand Strand Tıp Merkezi, Myrtle Beach, Cenup Karolina’da 403 yataklı, kar amacı gütmeyen bir hastane. Geçen yıl 58,7 milyar dolar gelir elde eden Nashville merkezli HCA Healthcare’in haiz olduğu 182 hastaneden biri.

Toplam Satmaca: Laboratuar emek vermesi, eczane ücretleri ve steril malzemeler dahil olmak suretiyle prosedür için 17.979 dolar. Cigna’nın ağ içi anlaşmalı oranı 8.424,14 dolardı ve bunun sigorta şirketi hastaneye 3.254,47 dolar ödedi. Yuengling’e, mahsup edilebilecek bakiyesi olan 5.169.67 $ satmaca edildi.

Ne oluyor: Sigortasız hastalardan – yada nakit ödemeye istekli herhangi bir hastadan – bir prosedür için sıhhat sigortası olan hastalardan oldukca daha azca ücret alınması ender değildir. Yuengling şeklinde yüksek indirimli planları olan Amerikalı işçilerin ortalama %30’u için bu, sigorta kullanmanın, sigortasız olmalarına yada evvelde ödemek için kredi kartı çekmelerine kıyasla oldukca daha büyük bir harcamaya yol açabileceği anlamına geliyor.

Johns Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı Okulu’nda doçent olan Ge Bai, kısa sürede bu mevzuyla ilgili bir araştırma yayınladı ve ABD’deki hastanelerin nakit fiyatlarını ticari olarak sigortalı hastaları tedavi etmek için çoğu zaman ücretlendirdikleri fiyatlardan daha düşük ayarladığını söylemiş oldu.

“Bunun oldukca yaygın bulunduğunu rahatça söyleyebiliriz” diyen Bai, tüm hastalara sigorta durumlarına bakılmaksızın bir işlemden ilkin nakit fiyatını sormalarını tavsiye etti. “Bu bir ölçü olmalı.”

Bir fotoğraf, Dani Yuengling'in dışarıda bir sandalyede otururken kameradan uzağa baktığını gösteriyor.
Dani Yuengling annesini meme kanserinden yitirdi ve sağlığını ciddiye alıyor. Sadece biyopsi için oldukça yüksek bir satmaca ile sinir bozucu bir deneyimden sonrasında, takip bakımı almak mevzusunda isteksizdir.(KHN için Gavin McIntyre)

Grand Strand, Yuengling’in sigortasından prosedürü için muhteşem yüksek bir ücret aldı. Karşılaştırıldığında, federal hükümetin internet sayfasına gore, Yuengling’in aldığına benzer bir ultrason kılavuzluğunda biyopsiye gereksinim duyan Medicare hastaları, ayakta tedavi için lüzumlu olan %20’lik güvence için yalnızca 300 dolar ödeyecekti. Medicare, hastaneye faturanın geri kalanını ortalama 1.200 dolar ödeyecekti. Hastane, Yuengling ve sigortacısından Medicare fiyatının beş katından fazlasını bekliyordu.

Conway’deki hususi sıhhat sigortalı ve öteki hastanelerde tedavi gören hastalardan da çoğu zaman aynı prosedür için Yuengling’in ödediğinden daha azca ücret alınır – sıhhat sigortası taleplerini çözümleme eden bir müessese olan Fair Health Consumer’e gore, averaj olarak ortalama 3.500 dolar.

Hastane sözcüsü Allyson Floyd’a gore, nakit para ödeyen ve yakındaki Conway Tıp Merkezi’nde ultrason eşliğinde meme biyopsisine gereksinim duyan sigortasız hastaların borcu muhtemelen daha da azca – ortalama 2.100 dolar.

Ayrıca, Grand Strand Tıp Merkezi sözcüsü Caroline Preusser, Yuengling’in almış olduğu yanlış informasyon için hastanenin çevrimiçi hesap makinesini içeren bir “aksaklık” suçladı ve hastanede meme biyopsisi için nakit fiyatın doğru tahmininin, “ne kadar olduğuna bağlı olarak” 8.000 ile 11.500 dolar içinde bulunduğunu söylemiş oldu. kati prosedür ve kullanılan ekipman.”

Preusser, hastanenin bazı prosedürleri düzeltilene kadar ödeme tahmincisinden kaldırdığını yazdı. Bunun ne kadar süreceğini söylemedi.

Çözünürlük: Yuengling, hastaneyle suçlamalara itiraz etmeye çalıştı. Satmaca departmanını aradı ve ödemesi ihtiyaç duyulan meblağ 3.306,29 $’a düşürülerek %36 indirim teklif edildi. Grand Strand Tıp Merkezi, hastaların ödeme planları oluşturmasına izin veriyor, sadece Yuengling, her şeyin ortadan kalkmasını istediği için tüm tutarı bir kredi kartından eğitim etmeye karar verdi.

“Uyuyamadım. bu beni deli ediyor. Migrenim vardı. Midem bulandı” dedi. “Borçlu olmaktan nefret ediyorum. Bunun hakkında düşünmek istemedim. Açıkçası, bu işe yaramadı şundan dolayı hala düşünüyorum.”

Birden oldukca kez hastanenin hasta savunucusu ile konuşmak istediğini ve sonunda faturasını denetleyen bir dış şirket olan Parallon ile bağlantı kurduğunu söylemiş oldu. Sonunda, hastanenin Gelir Dürüstlüğü Departmanından 26 Mayıs tarihindeki bir mektup aldı. Açıklamada, “Söz mevzusu suçlamalar ve tıbbi kayıtlarınız incelendiğinde şunlar tespit edildi; Hesabınızdaki ücretler uygundu.”

“Aslına bakarsak niçin değişik bir netice beklediğimi bilmiyorum” dedi.

Hastane, Yuengling’in biyopsiyle ilgili bir takip randevusu için geri dönmesini istedi. O reddetti.

HCA Healthcare sözcüsü Harlow Sumerford, KHN’ye bir e-postada hastane sisteminin ödeme tahmincisinin niçin olduğu herhangi bir kargaşalık için özür dilediğini ve “problemi düzeltmek için çalışıyoruz” dedi.

Bir fotoğraf, Dani Yuengling'in dışarıda durduğunu gösteriyor.
(KHN için Gavin McIntyre)

Götürmek: Ailede meme kanseri öyküsü olan Yuengling, bir yumru hissettikten sonrasında doktoruna başvurmak mevzusunda haklıydı. Grand Strand Tıp Merkezi’nden harcamaları hakkında net bir yanıt alamayınca, bölgedeki öteki hastanelerin ücretlerini araştırmak için ek bir adım atabilirdi. Doktoru onu Grand Strand’e sevk etmesine karşın, o hastaneyi kullanmak zorunda değildi. Prosedürü başka bir yerde geçirmeyi seçerek mühim oranda para biriktirebilirdi.

Ek olarak, Yuengling şeklinde yüksek indirilebilir bir sigorta planına haiz hastalar, belirli prosedürler için nakit ücret ödemeyi ve sigorta şirketlerini asla dahil etmemeyi düşünmelidir.

Bir sıhhat avukatı ve South Carolina Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde profesör olan Jacqueline Fox, bir hastanın bunu yapmasını yasaklayacak herhangi bir yasadan haberdar olmadığını söylemiş oldu. Ne de olsa, sıhhat sigortası olan hastaların reçeteli ilaçlar için daima nakit para ödediğine dikkat çekti. Aynı şeyi tıbbi prosedürler için de yapabilmeleri mantıklı.

Sadece bazı tesisler bunu zorlaştırıyor. Mesela, Grand Strand Tıp Merkezi, “kendi kendine ödeme meydana getiren” hastalara “sigortasız indirim” sunar, sadece bu indirim “üçüncü taraf ödeme deposu olmayan yada Medicaid, Charity yada başka herhangi bir indirimden yararlanamayan kişilerle sınırlıdır. hastanenin internet sayfasına gore tesisin sunmuş olduğu program”. Bir tek sıhhat sigortası olmadığı teyit edilen hastalara indirim hakkında informasyon verilir.

Bazı durumlarda, bir prosedür için nakit bir karşılık ödemek, uzun solukta mali bir anlam ifade etmeyebilir, şundan dolayı bunların hiçbiri muafiyete uygulanmayacaktır. Hastalar bir prosedürde para biriktirebilir, sadece takvim yılı içinde beklenmedik tıbbi harcamalar artarsa, tüm kesintilerini ödeyebilirler.

Sigortalı hastalar, bir prosedürden ilkin iyi niyetli bir tahmin için sıhhat planlarına ulaşmalıdır. Sürpriz Yok Yasası uyarınca, sıhhat planlarının üyelere talep üstüne toplam cepten harcamaları hakkında bir düşünce vermesi gerekiyor. Georgetown Üniversitesi McCourt Kamu Politikası Okulu’nda araştırma profesörü olan Sabrina Corlette, yasanın bu bölümünün hemen hemen uygulanmadığına işaret etmesine karşın, “Yararların Gelişmiş Açıklamasını” isteyin.

Sürprizlere Hayır Yasası ek olarak hastaların sıhhat sigortasına haiz olup olmadıklarına bakılmaksızın tıbbi faturalarıyla ilgili olarak federal hükümete şikayette bulunmalarına izin verir.

Yuengling, Haziran ayında şikayette bulunmuş oldu.

Bir fotoğrafta Dani Yuengling bir masada otururken sola bakıyor.
(KHN için Gavin McIntyre)

Stephanie O’Neill bu makaleyle sesli portreye katkıda bulunmuş oldu.

Ayın Faturası, kitle kaynaklı bir araştırmadır. KHN ve Nepal Rupisi tıbbi faturaları inceler ve açıklar. Bizimle paylaşmak istediğiniz garip bir tıbbi faturanız mı var? Bizlere bundan bahset!

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu

İlgili Yazılar