Frankie Cook geçen yılki otomobil kazasını bir tek flaşlarla hatırlıyor.

Georgia, Roma’nın haricinde dolambaçlı bir yolda liseden bir arkadaşını eve götürüyordu. Geçenlerde yağan yağmurdan kalan suyu görmüş oldu. Yavaşlamaya çalıştı fakat büyük bir virajda otomobilinin kontrolünü yitirdi. Frankie, “Otomobil ortalama üç kez takla attı,” dedi. “Etrafa döndük ve bu tepenin kenarından çıktık. Arabam yan yattı ve arka tarafı ezilerek bir ağaca çarptı.”

Frankie, hava yastıklarının açıldığını ve her iki yolcunun da güvenlik kemeri taktığını söylemiş oldu, bu yüzden babası Russell Cook, onu kaza yerinden almaya vardığında bir tek başı ağrıdı.

O zamanlar lise talebesi olan Frankie, yaklaşan İleri Düzey Yerleştirme sınavındaki performansını etkileyebilecek bir beyin sarsıntısı geçirebileceğinden endişeleniyordu, bu yüzden babasıyla beraber evlerinin yakınındaki bir acil bakım merkezine onu denetim ettirmek için uğramaya karar verdiler. Resepsiyonu geçemediler.

accident 04 resized
Frankie Cook, liseden bir arkadaşını eve götürürken otomobili, Georgia, Roma’nın haricinde dolambaçlı bir köy yolundan çıkıp birkaç kez takla atıp bir ağaca çarpmıştı. Kötü halde yaralanmamıştı, sadece sigorta sebebiyle acil bir bakım merkezinden geri çevrildikten sonrasında ailesi hızla başka bir sorunla karşılaştı.(Russel Aşçı)

Atrium Health Floyd Acil Bakım Roma’daki resepsiyonistin kendisine söylediğini söyleyen Russell, ne demek istediğinden güvenli olmasa da, “’Üçüncü kişi sigortası almıyoruz’” dedi. “Bana üç kez falan söylemiş oldu.”

Problem, kliniğin Frankie’yi değerlendirecek tıbbi uzmanlığa haiz olmaması değildi. Aksine, Aşçılar, otomobil sigortası ödemelerini beklemekten kaçınmak için acil bakım merkezleri tarafınca çoğunlukla kullanılan bir geri ödeme politikasıyla karşı karşıya görünüyorlardı.

Russell’a Frankie’yi bir acil servise götürmesi söylendi, bu tür problemler ne olursa olsun kanunen tüm hastaları görmesi gerekiyor. Atrium Health Floyd Tıp Merkezi’ndeki en yakını yolun ortalama bir mil aşağısındaydı ve acil bakım merkeziyle aynı hastane sistemine aitti.

Orada, dedi Russell, bir tabip Frankie’yi “birkaç dakikalığına” inceledi, başını ve vücudunu ihtiyati CT taramalarını yapmış oldu ve “birazcık Tylenol alıp dinlenmesi” tavsiyesiyle eve gönderdi. Beyin sarsıntısı yada ciddi bir kafa travması geçirmedi ve AP sınavına zamanında girebildi.

Sonrasında satmaca geldi.

Hasta: 18 yaşındaki Frankie Cook, şimdi Georgia, Roma’dan birinci derslik bir üniversite talebesi.

Tıbbi Hizmetler: Tıbbi bir değerlendirme ve iki BT taraması.

Servis sağlayıcı: Atrium Health Floyd, kuzeybatı Georgia ve kuzeydoğu Alabama’da acil bakım merkezlerine haiz bir hastane sistemi.

Toplam Satmaca: acil servis ziyareti için 17,005 dolar; ondan sonra mükerrer bir ödeme kaldırıldıktan sonrasında 11.805 dolara ayarlandı.

Ne oluyor: Frankie’nin otomobili o ağaca çarptıktan sonrasında Aşçılar sıhhat sisteminde bir tehlikeye girdi: Gittikçe daha çok hastane sistemi, hem finansal hem de tıbbi nedenlerle tedavi ettikleri kişileri sınırlayan acil bakım merkezlerine haiz.

Russell, bilhassa kliniğe süratli ve ucuz bir seyahat halletmeye çalıştığında, bu kadar büyük bir satmaca aldığında oldukça üzüldü. Frankie’nin büyükannesinin bir otomobil kazasından sonrasında bir acil bakım merkezinde görüldüğünü ve bir tek birkaç yüz dolarlık bir faturayla dışarı çıktığını söylemiş oldu.

“Böyle bir durum bekliyordum” dedi. “Bir tek hakikaten bakılmaya ihtiyacı vardı.”

Peki Frankie niçin acil bakım merkezinden geri çevrildi?

Acil Bakım Derneği CEO’su Lou Ellen Horwitz, acil bakım merkezlerinin otomobil kazalarından meydana gelen yaralanmaları, hatta minik olanları tedavi etmemesinin oldukça standart bir siyaset bulunduğunu söylemiş oldu. “Genel olarak, çoğu zaman, yaralanmalarının boyutuna bakılmaksızın otomobil kazası kurbanlarıyla ilgilenmezler, zira sağlayıcıya ödeme yapılmadan ilkin bu otomatik sigorta talep sürecinden geçecek” dedi.

Horwitz, acil bakım merkezlerinin – hatta büyük sıhhat sistemlerine ilişik olanların bile – çoğu zaman minik marjlarla çalıştığını ve bir otomobil sigortası şirketinin bir tazminat ödemesi için aylarca ve aylarca bekleyemediğini söylemiş oldu. “Maalesef” insanların, bakım bekledikleri süre bu tür politikalar hakkında informasyon edinme eğiliminde olduklarını söylemiş oldu.

Sıhhat ve otomobil sigortası şirketleri arasındaki karmaşık ilişkiyi katlayın ve Duke Üniversitesi hukuk fakültesinde sıhhat hizmetleri politikası profesörü olan Barak Richman’ın “yaşadığımız çılgınca karmaşık dünya” söylediği şeye haiz olmuş olursunuz.

“Her ürünün nereye gideceği ve neyi kapsadığı mevzusunda kendi özellikleri vardır. Her birinin yönetimi inanılmaz derecede zor ve karmaşık” dedi. “Ve her biri sisteme hatalar dayatıyor.”

Atrium Health, Frankie’nin davasıyla ilgili tekrarlanan yorum taleplerine cevap vermedi.

Bir fotoğraf, Frankie Cook'un babasıyla mutfakta sohbet ettiğini gösteriyor.
Frankie Cook’un Roma, Georgia haricinde ıslak bir yolda otomobil kazasından sonrasında, babası Russell, Frankie’nin beyin sarsıntısı geçirip geçirmediğini görmek için acil servis ziyareti için 17.000 $ borçlu olduklarını söyleyen bir avukat mektubu aldı.(KHN için Audra Melton)

Horwitz, bir sıhhat sisteminin otomobil kazalarındaki insanları daha çok para kazanmak için acil bakım merkezlerinden acil servislere itebileceği fikrini reddetti. Gene de, otomobil sigortası çoğu zaman aynı hizmetler için sıhhat sigortasından daha fazlasını öder.

Richman şüpheci kaldı.

Richman, “Birazcık fazla alaycı görünme riski altında, bir sıhhat hizmeti sağlayıcısı bir hastanın kapıdan girdiğini gördüğünde devamlı dolar işaretleri vardır” dedi.

Harvard Tıp Okulu’nda sıhhat hizmetleri politikası profesörü olan Dr. Ateev Mehrotra, acil bakım merkezinin acil servisin derhal aşağısında olmasının büyük olasılıkla stratejik bulunduğunu söylemiş oldu. Stratejinin bir kısmı tıbben mantıklı, dedi, “zira fena bir şey olursa, onları daha yetenekli bir yere hakikaten süratli bir halde götürmek istersiniz.”

Sadece acil bakım merkezlerinin, bir sıhhat sisteminin yeni gelir elde etmesi için “en etkili yollardan biri” bulunduğunu, hastaneleri ziyaret edecek yeni hastaların bir boru hattı oluşturduğunu ve ondan sonra kontrol ve takip için doktorları gördüğünü söylemiş oldu.

Mehrotra ek olarak, acil bakım merkezlerinin, EMTALA olarak malum ve hastanelerin ödeme kabiliyetlerine bakılmaksızın hastaları stabilize etmelerini gerektiren federal bir yasa olan Acil Tıbbi Tedavi ve Emek verme Yasası’na bağlı olmadığını da söylemiş oldu.

Frankie’nin ziyareti esnasında, hem acil bakım merkezi hem de acil servis, kuzeybatı Georgia ve kuzeydoğu Alabama’da bir avuç hastane ve klinik işleten Floyd sıhhat sistemine aitti. O zamandan beri Floyd, Güneydoğu’da düzinelerce hastane işleten daha büyük, Şimal Carolina merkezli bir şirket olan Atrium Health ile birleşti.

Frankie acil serviste başının ve vücudunun CT taramasını yapmış oldu, testler KHN, testin tıbbi olarak lüzumlu olup olmadığına yada otomobil kazasında yakınma eden insanoğlu için bir protokolün parçası olup olmadığına bakılmaksızın acil bakım merkezine gidemeyeceğini doğruladı. baş ağrısından.

Bir fotoğrafta Frankie ve Russell Cook birlikte bir kanepede otururken kameraya bakıyorlar.
(KHN için Audra Melton)

Çözünürlük: Frankie Cook’un hastane ziyaretinden bu yana on altı ay geçti ve Russell, avukat olan bir aile dostundan almış olduğu tavsiye üstüne faturaların herhangi birini ödemeyi erteledi. Sigorta payını karşıladıktan sonrasında, Aşçıların oranı 1.042 dolara geldi.

Russell, bu sayıya ulaşmanın sinir bozucu bir süreç bulunduğunu söylemiş oldu. Hastaneyi temsil eden bir avukattan gelen bir mektupta ilk 17.005 dolarlık banknotu duydu – otomobil kazasından meydana gelen Frankie’nin kaygısının bir başka sinir bozucu kırışıklığı. Aşçılar ondan sonra faturadan 5.200 dolarlık mükerrer ücretin kaldırılması için uzun bir temyiz süreci yürütmek zorunda kaldılar.

Aşçıların sigortacısı Anthem Blue Cross Blue Shield, tazminatın 4.006$’ını ödedi. Bir açıklamada, “üyelerimiz için yüksek kaliteli tıbbi bakıma erişim sağlamayı taahhüt ettiğini söylemiş oldu. Bu mevzu klinik kılavuzlarımıza uygun olarak incelendi ve faturalanan talepler buna bakılırsa işlendi.”

Russell, 1.042 dolarlık bakiye için “Bu bizi sokağa atmayacak” dedi, “fakat hepimiz benzer biçimde bizim de harcamalarımız var.”

200 dolarlık bir acil bakım ziyaretini fazlaca arzu ederdim fakat o vapur denize açıldı” dedi.

Götürmek: Acil bakım merkezlerinin acil servislerle aynı yasalara doğal olarak olmadığını ve kimi tedavi edecekleri mevzusunda daha seçici olabileceklerini anımsamak önemlidir. Kimi zaman sebepleri klinik değil, finansaldır.

Acil bakım merkezlerinin – büyük sıhhat sistemlerindekiler bile – otomobil sigortası anlaşmalarının yarattığı komplikasyonlar sebebiyle otomobil kazasında olan insanları geri çevirmesi ender değildir.

Acil bakım ziyaretleri, acil servise gitmekten daha ucuz olsa da, klinikler çoğu zaman aynı düzeyde bakım sunamaz. Ve acil serviste takip bakımına ihtiyacınız bulunduğunu öğrenmek için acil bakım ziyaretinin ücretini ödemeniz gerekebilir. O süre iki satmaca ile sıkışıp kalabilirsiniz.

Ayın Faturası, kitle kaynaklı bir araştırmadır. KHN ve Nepal Rupisi tıbbi faturaları inceler ve açıklar. Bizimle paylaşmak istediğiniz garip bir tıbbi faturanız mı var? Bizlere bundan bahset!

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu