ERIN, Tenn. — Kyle Kopec, patronunun kaptığı köhne hastanelerde önder turlardan bir tekme alıyor ve döner kapı operatörlerinden kalan fena yönetimin kalıntılarına işaret ediyor. Sadece, onların bakıma muhtaç durumlarını ortaya çıkarmanın bir anlamı var – çalmış olduğu şirket Braden Health, milyonlarca dolarlık binaları neredeyse sıfıra satın alıyor.

Nashville’in kuzeybatısına otomobille 90 dakika mesafedeki bu kırsal kesimdeki bir hastanede, X-ray makinesi onarım edilemez durumda.

23 yaşındaki Kopec, tek bir dijital fotoğrafı tutmak için neredeyse kafi belleğe haiz olmayan kıvrımlı siyah kareye şaşkınlık ederek, “Bu sistem fazlaca eski, bir disket kullanıyor” dedi. “Aslına bakarsak bir disketin kullanıldığını asla görmedim. Onları Smithsonian’da gördüm.”

Kopec yalnız genç değil, bununla birlikte Braden Health’in satın alma çılgınlığına öncülük etmeden ilkin hastanelerde sınırı olan bir iş tecrübesine sahipti. Önceki iş deneyimi, ABD Sahil Güvenlik Destek Birliği’ndeki gönüllü pozisyonu vasıtasıyla atanan Trump Beyaz Saray’da yetişmen olarak üç aylık bir vazife içeriyor. Kolej süresince Braden Health’in Florida, Ave Maria’daki kliniğinde çalıştı ve firmanın kurucusu Dr. Beau Braden’ın himayesi altına girdi. Şimdi Kopec’in resmi unvanı, Braden’dan sonrasında ikinci sırada yer edinen uyumdan görevli baş görevlidir.

Braden Health’in devraldığı hastaneler, kırsal hastane kapanışları için en fena eyaletlerden birinin en fena noktalarından birinde oturuyor. Tennessee, 2010’dan bu yana 16 kapanma yaşadı – minimum 21 kapanması olan fazlaca daha kalabalık Teksas eyaletinden sonrasında ikinci sırada.

Bu tesislere haiz olan mahalli yönetimler, herhangi bir düzeyde deneyime haiz, dikkate kıymet seviyede azca sayıda firmanın bu tarz şeyleri satın almakla ilgilendiğini görüyor. Ve istekli olanlar, fazlaca fazla bir şey ödemek istemiyorlar.

Kırsal kesimdeki sıkıntılı hastaneleri yakından takip eden Chartis Kırsal Sıhhat Merkezi direktörü Michael Topchik, “İpler üzerindeyken yada başınızı suya soktuğunuzda, herhangi bir güç şartıyla görüşme etmek hakkaten zor” dedi. “Ve böylece, bir çok süre, seni seçmeye istekli olanı seçiyorsun.”

Topchik, bu aşamada büyük sıhhat sistemlerinin minimum problem yaşayan hastaneleri satın aldığını yada bu hastanelere bağlı bulunduğunu söylemiş oldu. Ve geriye kalanlar, bazıları sigortacılarla ve hatta şüpheli satmaca uygulamaları için kanun uygulayıcılarla başı belaya giren operatörler tarafınca alındı.

Topchik, “Bunu karlı hale getirebilirsiniz” dedi. “Fakat oraya ulaşmak fazlaca fazla süre alıyor.”

Acil servis doktoru ve bağımlılık uzmanı olan Braden, 2020’de hastane satın alma işine girmek için birikimlerini ve miras kalan servetini kullandı. Daha ilkin, Ave Maria’daki büyük kırsal kliniğin sahibi olduğu güneybatı Florida’da bir hastane inşa etmeye çalıştı. Düzenleyici engellerle karşılaştıktan sonrasında, hastaneleri tekrardan açma mevzusunda daha çok fırsat görmüş oldu ve bu da onu Tennessee’ye getirdi.

Kopec’e bakılırsa Braden Health’in şirket merkezinde 40 çalışan bulunuyor. Bu bir limited şirkettir ve hususi bir şirkettir, bundan dolayı mali sayıları hakkında kamuoyuyla fazla bir şey paylaşmak zorunda değildir. Sadece bir sıhhat tesisinin çalışmasına niçin izin verilmesi icap ettiğini özetleyen bir gerekseme belgesi başvurularında Braden, Lexington, Tennessee’de işlettiği bir hastaneden aylık 2 milyon dolar gelir deklare etti ve bilançosu 7,5 milyon dolardan fazla nakit gösterdi. el.

2020’de Lexington hastanesini satın aldığından beri Braden Health, öteki üç başarısız yada başarısız hastane için antak kalma imzaladı ve çoğunlukla Tennessee ve Şimal Carolina’da olmak suretiyle minimum 10 hastaneyi daha satın almaya baktı. Braden Health’in stratejisi, personel ve malzemeleri paylaşmak için mini ağlar oluşturmaktır.

Erin’deki hastanede, tesisin ekipmanlarının bir çok Kopec’ten daha eski. Ve eski teknoloji kullanımının Medicare’in hastaneyi daha düşük ödemelerle cezalandırmasına niçin bulunduğunu söylemiş oldu.

Kopec çatıya çıkarken, tavan içinde görünüşte pek kullanılmayan bir amatör radyo sistemi var, dedi. Dev HVAC sisteminin iyi mi yalnız merdivenle erişilebilen paslı bir yan panelden denetim edilebileceğini göstermek istedi. Aşağıda, bir acil servis asla kullanılmamış. Braden Health’in mülkiyetinden ilkin gelen yeni bir yenileme esnasında, öteki tasarım kusurlarının yanı sıra kapıları bir sedye için fazlaca dar inşa edildi.

Braden Health yeni tadilatlar üstünde çalışmaya başlarken, eski bir ameliyathane geçici olarak acil servise ev sahipliği yapmaktadır. Bir kamu hastanesinin hususi yatırımcılara satışını onaylaması ihtiyaç duyulan Tennessee başsavcısı, Temmuz ayında imza attı.

Bu hastanenin 2013 senesinde kapanmasını önlemek için Houston County, onu 2,4 milyon dolara satın aldı ve operasyonları sübvanse etmek için mahalli olarak vergileri artırdı. Belediye Başkanı James Bridges, “Hastane işinde işimiz yoktu” dedi. “İlçe hükümetlerinin bir çok, 2022’de sıhhat tesislerini işletmek için ihtiyaç duyulan uzmanlığa, eğitime ve bilgiye haiz değil.”

Nashville merkezli büyük kurumsal hastane zincirleri şeklinde en fazla deneyime haiz olanlar da ufak hastane işinden çıkıyor.

Topluluklar, niteliksiz yöneticilerin gelip gittiğini görmüş oldu. Braden Health’in mahalli hastaneyi de devraldığı Decatur County’de, önceki CEO, devam eden hırsızlık suçlamalarıyla suçlandı. Ve Tennessee denetçisi, hastanenin tüm ilçenin mali durumunu tehlikeye attığını belirledi.

“Sözde ne yapacağını bilen, sözde problemi çözebilecek birini aramıştınız. Decatur County’nin ekonomik kalkınma kurulu üyesi Lori Brasher, “Onlara güvenirseniz hayal kırıklığına uğrarsınız” dedi. “Ve bir kez değil, onlarca kere hayal kırıklığına uğrattı.”

Brasher, tekrardan açmak için somut planları bulunduğunu söylediği Braden Health’e fazlaca daha çok güvendiğini beyan etti, sadece zamanlama, hastanenin bir kanadını su basan bir su hattından gelen çözülmemiş bir sigorta talebi sebebiyle ertelendi.

Mahalli sakinler hala etiket fiyatını sindirmekte zorlanıyor: Mahalli vergi denetçisi tarafınca 1,4 milyon dolar değerinde bir mülk için 100 dolar. Bu düşük fiyata ek olarak, Braden Health binaya 2 milyon dolar yatırım taahhüdü için vergi indirimleri kazanmıştır.

Houston County hastanesi, mülk değerlendiricisi tarafınca 4,1 milyon dolar değerinde. Sadece nihai satış fiyatı yalnız 20.000 dolardı – ve bu arsa ya da bina için değildi. Kopec, miktarın 180.000 millik bir 2016 ambulansı için bulunduğunu söylemiş oldu – kalan kıymeti olan tek ekipman olarak kabul edildi.

Braden Health ile Tennessee, Haywood County’deki 4,6 milyon dolar tutarındaki kapatılan hastaneyi devralmak için meydana getirilen antak kalma da benzer şekilde simgesel bir ödemeydi. Tümü, Braden Health’in apendektomi fiyatından daha düşük bir fiyata 10 milyon dolardan fazla gayrimenkul elde ettiğini söylemiş oldu.

Kopec, hastanelerin sıhhat standartlarına uymak için fazlaca fazla yatırıma gerekseme duyması ve – firmanın satın alma anlaşmalarına bakılırsa – hastane olarak işletilmesi gerektiği göz önüne alındığında, her mülkün değerinin esasen negatif bulunduğunu iddia ediyor. Aksi takdirde hastaneler ilçelere dönüyor.

Bu tesislerin restore edilmesi için ihtiyaç duyulan fonların bir çok, direkt, insanların, şirketinin devraldığı hastanelerin kıymetini abarttığını düşünen Braden’den geliyor.

“Kırsal hastanelerle meydana getirilen birçok işleme ve bunlarla ne kadar fazlaca yükümlülüğün bağlı olduğuna dürüstçe bakarsanız, orada hakkaten fazlaca fazla kıymet yok” dedi. Braden kısa süre ilkin Houston County hastanesi için Medicare’e 2,3 milyon dolarlık borcunu ödedi.

Ufak hastanelerin büyük tıp merkezleri kadar titizlik gerektirmesi haricinde aklında gizli saklı bir sos olmadığını söylemiş oldu – bilhassa de kâr marjları fazlaca ince ve hasta hacmi fazlaca düşük olduğundan. Teknolojiyi, sıhhat planlarının hastaneleri ödüllendireceği şekilde geliştirmek, işler yavaşken hemşire ekibini sınırlamak ve israfı azaltmak için tıbbi araç-gereç envanterlerini seyretmek istiyor.

“Pek fazlaca insan 25 yataktan daha azca yatağı olan ufak bir hastane için süre, çaba, enerji ve çalışmaya katılmaya istekli değil. Sadece 300 yataklı bir hastane kadar zamana, enerjiye ve çabaya ihtiyacı var” dedi Braden. “Yalnız kırsal hastanelerde büyük bir gerekseme bulunduğunu görüyorum ve zamanını buna odaklayabilen fazlaca fazla insan yok.”

Bu uzun bir emirdir. Braden, hastane çalışanlarından bile her türlü şüpheciliği anlayabildiğini söylemiş oldu. Daha ilkin geri dönüş vaatleri duydular ve hatta bu tür köhne tesislerde görecekleri itina mevzusunda davranışlarında ölçülü olabilirler.

Gene de Kopec, Erin hastanesinin koridorlarında zıplarken, yaşı ve tecrübesiyle çelişen bir güvenle hemşireleri ve din görevlilerini isimleriyle karşıladı. Dinleyen her insana kırsaldaki hastanelerin uzmanlık bilgisi gerektirdiğini söylüyor.

Kopec, “Onlar dünyadaki en karmaşık şeyler değiller,” dedi. “Fakat onları tam olarak iyi mi çalıştıracağınızı bilmiyorsanız, onları direkt yere fırlatacaksınız.”

Bu öykü, aşağıdakileri içeren bir ortaklığın parçasıdır: Nashville Halk RadyosuNPR ve KHN.

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında data elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).