vine belfield trans NvBQzQNjv4BqsT8WkHhIIGcqf eU4anH8bkcnEMN6jgniYeqwz6a86k

“Keşke yapmasaydım. Bu adamı seyretmek lağımda yüzmek benzer biçimde” dedi.

Bay Vine şunları söylemiş oldu: “Alex Belfield’ı ilk gördüğümde yada adını duyduğumda, bana ac*** olarak atıfta bulunan bir yorum yüklediği zamandı.”

“‘Kesinlikle iğrenç’ diye düşündüm.”

“Şok edici ve üzücü buldum ve bu beni endişelendirdi.”

‘Bir nefret çığı benzer biçimde’

“‘Bu adam tehlikeli’ diye düşündüm” diye ekledi.

“Geçmişte beni takip eden fizyolojik bir takipçim oldu.”

“Bu adama kıyasla bu bir piknik.”

“Sana çarptığın bir nefret çığı benzer biçimde.”

Bir ara, şahit kürsüsünde mavi ekip elbise, açık mavi çizgili gömlek ve lacivert kravatla duran Bay Vine, “Sanığın delillerime sırıttığını görüyorum. Bu beni durdurmayacak” dedi.

Savcılar, 42 yaşındaki Belfield’ın Bay Vine, eski BBC Radio Leeds sabah programı sunucusu Stephanie Hirst ve BBC Radio Northampton’dan Bernie Keith için ciddi alarm yada sıkıntıya niçin bulunduğunu iddia ediyor.

Crown’un Belfield aleyhindeki davasını açan savcı John McGuinness QC, Vine’ın 2020’de rahatsız etme edici tweet’lerin ve YouTube videolarının “devamlı bombardımanına” maruz kaldığını söylemiş oldu.

Mahkemeye, Nottingham, Mapperley’den Belfield’ın mahalli radyoda gösterim asistanı olarak başladığı ve son yıllarda Celebrity Radio olarak malum bir YouTube kanalı kurduğu söylendi.

İki yönetici ve BBC Radio Leeds’te çalışan başka bir sunucuyla ilgili üç sayım da dahil olmak suretiyle 2012 ve 2021 yılları aralığında işlendiği iddia edilen sekiz takip iddiasını reddediyor.