Haiz olduğumuz her şeyi aldılar.

Sherrie Foy

Sherrie Foy63, Moneta, Virginia

Ortalama Tıbbi Borç: 850.000 $

Tıbbi Problem: kolon ameliyatı

Ne oldu: Sherrie ve Michael Foy, Michael New York’un en büyük kamu hizmeti şirketi olan Consolidated Edison’dan emekli olduktan sonrasında kırsal güneybatı Virginia’ya taşındıklarında tüm doğru hazırlıkları yaptıklarını düşündüler.

Sherrie Foy atları severdi ve istenmeyen hayvanları kurtarmaya başlamıştı. Çift özenle kurtarmıştı. Ve Con Edison vesilesiyle emekli sıhhat sigortası yaptırdılar.

Sherrie, “Asla varlıklı olmadık,” dedi. “Fakat istediğimizi aldık.”

Sonrasında, senelerce kalıcı bağırsak tahrişiyle yaşayan Sherrie, 2016 senesinde kolonunu aldırdı. Ameliyattan sonrasında tehlikeli bir enfeksiyon kaptı ve zor bela hayatta kaldı.

Komplikasyonlar, Foys’un sıhhat sigortası kapsamında olmayan hizmetler için Virginia Üniversitesi Sıhhat Sisteminden ortalama 800.000 dolarlık satmaca üretti.

Çift ödeyemeyince devlet Sherrie’ye dava açtı. Foylar, bunu aşmanın tek yolunun batkı duyuru etmek olduğu sonucuna vardı.

Kocasının erken emekli olabilmesi için özenle yaptıkları yuva yumurtası yok olmuştu. Bir avukata ödeme yapmak için bir yaşam sigortası poliçesini bozdurdular ve torunları için kurmuş oldukları tutum hesaplarını tasfiye ettiler.

Foy, “Haiz olduğumuz her şeyi aldılar,” dedi. “Artık hiçbir şeyimiz yok.”

Ne Kırık: Foy, kocasının emekli sıhhat sigortası planında yaşam boyu sigorta kapsamını 1 milyon dolarla sınırlayan bir boşluğun kurbanı oldu.

Bu tür kapaklar, 2010 Uygun Bakım Yasası’ndan ilkin daha yaygındı, sadece bu kapaklarla ilgili bazı planlar büyükbaba olarak kabul edildi.

Nispeten azca sayıda tıbbi borcu olan hastaya dava açıldı ve bazı tıp merkezleri, davalarla ilgili haberlerin arkasından son yıllarda uygulamayı küçültmek mecburiyetinde bırakıldı. (Virginia Sıhhat Sistemi Üniversitesi, 2019 KHN soruşturmasının arkasından politikalarını değiştirdi.)

Sadece hastaneler ve öteki sıhhat hizmeti sağlayıcıları, hastalardan data toplamak için hala mahkemelere güveniyor.

Daha geniş anlamda, direkt yada kısmen tıbbi borçtan meydana gelen batkı mühim bir problem olmaya devam etmektedir.

Bu proje için ülke çapında meydana getirilen bir KFF anketi, sıhhat borcu olan 8 yetişkinden 1’inin batkı duyuru etmek zorunda kaldığını tespit etti.

Ne kaldı: Sherrie, sağlığının iyileştiğini söylemiş oldu.

Virginia’daki ameliyatının komplikasyonlarından sonrasında, yaşamını kurtardığını söylediği bir hastanede tedavi görmek için New York’a döndü. O hastane onu asla faturalandırmadı, dedi. Nedenini bilmiyor fakat hayır kurumlarına hak kazanmış olabileceğine inanıyor.

İflas yıkıcı oldu. Foy’lar, Michael’ın emekli maaşı ve toplumsal güvenlik çekleriyle geçinirler.

İflas duyuru ettikleri yıl, Michael da kalp krizi geçirdi ve kızlarına meme kanseri teşhisi kondu.

Sherrie, “Bir senenin felaketiydi” dedi. “Kimse bunu yaşamak zorunda değil.”

Sherrie’nin sıhhat sigortası yok. 65 yaşına gelip Medicare’e hak kazanmadan ilkin daha büyük tıbbi faturaların olamayacağını umuyor.

Bu Proje Hakkında

“Tanı: Borç”, KHN ve NPR içinde ABD’daki tıbbi borcun ölçeğini, tesirini ve nedenlerini araştıran bir raporlama ortaklığıdır.

Dizi, KHN gazetecileri ve editörleri ile ortaklaşa iş içinde KFF’deki kamuoyu araştırmacıları tarafınca tasarlanan ve çözümleme edilen bir anket olan “KFF Sıhhat Bakım Borç Anketi”ne dayanmaktadır. Anket, 25 Şubat – 20 Mart 2022 tarihleri ​​içinde çevrimiçi ve telefon vesilesiyle, İngilizce ve İspanyolca olarak, 1.292’si mevcut sıhhat borcu olan erişkin ve 382’sinde sıhhat borcu olan erişkin dahil olmak suretiyle ulusal temsili 2.375 ABD’li erişkin örnekleminde gerçekleştirildi. son beş yıl. Örnekleme hatası marjı, tam örnek için artı yada eksi 3 yüzde puanı ve mevcut borcu olanlar için 3 yüzde puanıdır. Alt gruplara dayalı sonuçlar için örnekleme hatası marjı daha yüksek olabilir.

Kredi bürosu ve yoksulluk, ırk ve sıhhat durumuna ilişkin öteki demografik verileri çözümleme eden Urban Institute, ABD’de tıbbi borcun nerede yoğunlaştığını ve hangi faktörlerin yüksek borç seviyeleriyle ilişkili bulunduğunu araştırmak için ek araştırmalar yapmış oldu.

JPMorgan Chase Enstitüsü, müşterilerin bakiyelerinin büyük tıbbi harcamalardan iyi mi etkilenebileceğini incelemek için Chase kredi kartı sahiplerinden alınan bir örneklemden alınan kayıtları çözümleme etti.

KHN ve NPR’den muhabirler ek olarak ülke genelindeki hastalarla yüzlerce görüşme gerçekleştirmiş oldu; doktorlar, sıhhat sektörü liderleri, tüketici savunucuları, borç avukatları ve araştırmacılarla konuştu; ve tıbbi borçla ilgili oldukça sayıda araştırma ve anketi gözden geçirdi.