Ses çaları göremiyor musunuz? Dinlemek için buraya tıklayın.

Bölüm fragmanı için buraya tıklayın.

Chicago’nun Cenup Yakası’ndaki bir hastanede acil servis doktoru olan Dr. Thomas Fisher, covid-19 pandemisinin ilk yılını yakından özetleyen “Acil Durum”u yazdı. Hem de bir tabip olarak yolculuğunun öyküsünü de konu alıyor: Cenup Yakası’nda yetişmesinin kariyer seçimini iyi mi hızlandırdığını ve Amerikan sıhhat hizmetlerinin gerçekleri ve eşitsizliklerinin topluluğuna yardım etme kabiliyetini iyi mi sınırladığını konu alıyor.

Fisher, Amerikan sıhhat sistemindeki başarısızlıkların ve bu sistemin devam ettirdiği ırksal eşitsizliklerin, sıhhat çalışanlarını iyi mi derin bir etik yara içinde bıraktığını ayrıntılarıyla konu alıyor.

Fisher, sunucu Dan Weissmann’a şunları söylüyor: “Zaman içinde, yapabildikleriniz ile yapmanız gerekenler – yapabilmeyi diledikleriniz, yapmak için eğitilmiş olduğunuz şeyler – içinde bir çelişki olduğunda, bu etik bir bilmece yaratır. “Bir Kol ve Bacak”ın bu bölümünde. “Ek olarak birçok insanoğlunun mesleği bırakmasına niçin oluyor.”

“Bir Kol ve Bacak”, KHN ve Public Road Productions’ın ortak yapımıdır.

“Bir Kol ve Bir Bacak” ile iletişimde kalmak için bültene abone olun. Gösteriyi Feysbuk’ta da takip edebilir ve heyecan. Ve sıhhat sistemi hakkında anlatacak hikayeleriniz var ise, yapımcılar sizden haber almayı oldukça isterler.

Tüm KHN podcast’lerini dinlemek için buraya tıklayın.

Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Pocket Casts yada podcast dinlediğiniz her yerde “Bir Kol ve Bacak”a abone olun.

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında informasyon elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).

Kuruluşları içeriğimizi ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlamaya teşvik ediyoruz. İşte soruyoruz:

khn.org sitemize bir köprü ile orijinal yayıncı olarak bizlere kredi vermelisiniz. Mümkünse, orijinal yazar(lar)ı ve “Kaiser Health News” ibaresine ilave edin. Lütfen hikayedeki köprüleri koruyun.

Unutulmamalıdır ki, khn.org’daki her şey tekrardan yayımlanmaya uygun değildir. Bir haberin “Tüm Hakları Saklıdır” etiketi var ise, o öğeyi tekrardan yayınlama izni veremeyiz.

Sorularım var? [email protected] adresinden bizlere bildirin