Ses çaları göremiyor musunuz? Dinlemek için buraya tıklayın.

Bölüm fragmanı için buraya tıklayın.

Bir sıhhat şirketi, işinin zarar görmüş olduğu faturalandırma uygulamaları mevzusunda yeterince insanı kızdırabilir mi? Bir ihtimal bir genetik kontrol şirketi için.

Bir “Kol ve Bacak” dinleyicisi, hamileliğin erken döneminde rutin hale gelen bir teste doğal olarak tutuldu: noninvaziv doğum öncesi testi. 99 dolar olması gerekiyordu. Fakat sonrasında – teste girdikten sonrasında – bu 250 dolara dönüştü. Ve sual sorduğunda, derhal ödeme yapmazsa 800 dolara kadar çıkabileceği söylendi. Hasta kontrol şirketine baktı ve birçok insanoğlunun “genetik kontrol yemi ve geçişi” söylediği şeyi deneyimlediğini buldu.

Ve daha da önemlisi – fark eden bir tek o değil. Wall Street’teki bazı adamlar ve bir New York Times muhabiri bu faturaları duymaya başladığında, şirket kendini sıcak suyun içinde buldu.

“Bir Kol ve Bacak”, KHN ve Public Road Productions’ın ortak yapımıdır.

“Bir Kol ve Bir Bacak” ile iletişimde kalmak için bültene abone olun. Gösteriyi Feysbuk’ta da takip edebilir ve heyecan. Ve sıhhat sistemi hakkında anlatacak hikayeleriniz var ise, yapımcılar sizden haber almayı fazlaca isterler.

Tüm KHN podcast’lerini dinlemek için buraya tıklayın.

Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Pocket Casts yada podcast dinlediğiniz her yerde “Bir Kol ve Bacak”a abone olun.

Kuruluşları içeriğimizi ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlamaya teşvik ediyoruz. İşte soruyoruz:

khn.org sitemize bir köprü ile orijinal yayıncı olarak bizlere kredi vermelisiniz. Mümkünse, orijinal yazar(lar)ı ve “Kaiser Health News” ibaresine ilave edin. Lütfen hikayedeki köprüleri koruyun.

Unutulmamalıdır ki, khn.org’daki her şey tekrardan yayımlanmaya uygun değildir. Bir haberin “Tüm Hakları Saklıdır” etiketi var ise, o öğeyi tekrardan yayınlama izni veremeyiz.

Sorularım var? [email protected] adresinden bizlere bildirin