Ses çaları göremiyor musunuz? Dinlemek için buraya tıklayın.

Bölüm fragmanı için buraya tıklayın.

Ağustos ayında bir Pazar öğleden sonrasında, sıhhat hizmetleri araştırmacısı Stacie Dusetzina, Vanderbilt Üniversitesi’ndeki ofisinde tek başına oturuyordu. C-SPAN izlemek ve ağlamak.

ABD Senatosu, öteki şeylerin yanı sıra Medicare’deki kişilerin pahalı ilaçlar için daha azca ödeme yapmasını sağlamak için tasarlanan Enflasyon Azaltma Yasasını oylıyordu.

Mühim bir şey. Pek fazlaca yaşlı ilaç için yılda 10.000 dolar ya da daha çok ödüyor ya da yaşam kurtaran tedavi görmüyor; Yeni yasa yürürlüğe girdiğinde, yılda 2.000 dolarlık cepten harcama limiti belirliyor.

Dusetzina ve meslektaşları, mevcut politikaların insanları iyi mi zor durumda bıraktığını belgeleyerek bu değişikliği korumak için çaba sarfetmek için yıllarını harcadılar.

İlaç endüstrisi, bu değişimle on senelerdir savaşım etti. KHN’nin Washington baş muhabiri Julie Rovner, dinleyicileri Kurultay’nin Big Pharma ile uğraşmanın bedelini öğrendiği 1980’lerin sonlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

“Bir Kol ve Bacak”, KHN ve Public Road Productions’ın ortak yapımıdır.

“Bir Kol ve Bir Bacak” ile iletişimde kalmak için bültene abone olun. Gösteriyi Feysbuk’ta da takip edebilir ve heyecan. Ve sıhhat sistemi hakkında anlatacak hikayeleriniz var ise, yapımcılar sizden haber almayı fazlaca isterler.

Tüm KHN podcast’lerini dinlemek için buraya tıklayın.

Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Pocket Casts yada podcast dinlediğiniz her yerde “Bir Kol ve Bacak”a abone olun.

Kuruluşları içeriğimizi ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlamaya teşvik ediyoruz. İşte soruyoruz:

khn.org sitemize bir köprü ile orijinal yayıncı olarak bizlere kredi vermelisiniz. Mümkünse, orijinal yazar(lar)ı ve “Kaiser Health News” ibaresine ilave edin. Lütfen hikayedeki köprüleri koruyun.

Unutulmamalıdır ki, khn.org’daki her şey tekrardan yayımlanmaya uygun değildir. Bir haberin “Tüm Hakları Saklıdır” etiketi var ise, o öğeyi tekrardan yayınlama izni veremeyiz.

Sorularım var? [email protected] adresinden bizlere bildirin