HAVRE DE GRACE, Md. — Ken Beyer, son birkaç ayda telefonunun bir polis departmanından, bir şerif ofisinden yada bir itfaiye istasyonundan gelen aramalar, kısa mesajlar ve e-postalarla titremediği bigün düşünemiyor. bir çalışan için yardım. Bir devriye memuru, yoklamadan ilkin hizmet silahıyla kendini öldürmekle tehdit ediyor. Yıkılana kadar votkada boğulan kıdemli bir itfaiyeci. Ekip otomobilinde aşırı dozda fentanil alan bir destek.

Maryland nahiyesinde ilk müdahale ekipleri için hususi bir zihinsel sıhhat ve madde kullanımı kurtarma ve tedavi merkezi olan Harbour of Grace Enhanced Recovery Center’ın kurucu ortağı ve CEO’su Beyer, “Kariyerimde gördüğüm en fena şey” dedi. Havre de Grace. 2015 senesinde kurulan Harbor of Grace, ABD’de dünyanın en büyük kolluk kuvvetleri teşkilatı olan Fraternal Order of Police tarafınca onaylanan altı tedavi merkezinden biridir.

Kamu güvenliği, yüksek oranda ruh sağlığı ve bağımlılık sorunlarıyla boğuşan bir meslektir. Beyer, ilk müdahale ekipleri üstündeki amansız baskıları göz önünde bulundurarak, tedavi merkezlerinin öğrenci ayak uyduramadığını söylemiş oldu.

Harbor of Grace benzer biçimde hususi kurtarma tesisleri, iş yerinde tertipli olarak sertlik ve ölümle karşılaşan kolluk kuvvetlerine, itfaiyecilere, acil tıp teknisyenlerine ve sevk memurlarına odaklanıyor. Beyer, son iki yılda bir tek kendi tesisinde tedavi için kabul edilen polis memurlarının sayısının üç kattan fazla arttığını söylemiş oldu. “Ve daima kuyrukta 20’ye kadar polisimiz var” dedi. İlk cevap verenler için öteki tedavi merkezleri hastalarda benzer bir artış bildirdi.

Bir Minneapolis memurunun 2020’de George Floyd’u öldürmesinin arkasından polise ve polislik uygulamalarına karşı öfkenin arttığını ve bunun memurların akıl sağlığına ek bir yük oluşturduğunu söylemiş oldu. “Memurlar halk tarafınca aşağılanmış hissediyorlar ve bir çok süre kurumları tarafınca desteklenmediklerini de hissediyorlar” dedi.

Kansas City, Kansas’ta kolluk kuvvetleri personeline yardım etmeye odaklanan klinik psikolog Jennifer Prohaska, “polis memurları içinde mühim bir tükenmişlik oranına bakmamızın” sebebinin bir parçası bulunduğunu söylemiş oldu.

Pek fazlaca memurun ruh sağlığının fena durumu, düşük moralle birleştiğinde, departmanların yetersiz kalmasına ve geri kalan memurların aşırı çalışmasına ve bitkin olmasına yol açan ülke çapında bir polis göçüne katkıda bulunmuş oldu. Atlanta, Seattle, Phoenix ve Dallas, işyar kıtlığından bilhassa fazlaca etkileniyor. Prohaska, “Bu, sistem üstünde çok büyük bir stres yaratıyor” dedi. “Muhteşem bir fırtına.”

Son olarak stres faktörlerinden ilkin bile, ilk müdahale edenler içinde tükenmişlik ve depresyon oranları yüksekti. Polis memurlarında travma sonrası stres bozukluğu oranları sivil nüfusa bakılırsa beş kat daha fazladır. Bazı araştırmalar, polis memurlarının %30’unun madde kullanım problemi yaşadığını tahmin ediyor. Alkol bağımlılığı listenin başlangıcında yer almıştır.

FBI’a bakılırsa, yalnızca geçen yıl, 138 kolluk görevlisi intihar ederek öldü – öldürülenlerin sayısından daha çok – 129 – FBI’a bakılırsa. Ruderman Aile Vakfı’nın yakın tarihindeki bir raporu, polis intiharlarının damgalanma sebebiyle çoğu zaman tamamlanmamış sayıldığını öne sürüyor.

Harbour of Grace, açık mavi ve sarı desenli sekiz tek kattan oluşan tuğla binadan oluşan ufak bir kampüse haizdir ve klinik bir ortamdan fazlaca bir sahil hanına benziyor. Merkez aynı anda 47 hastayı tedavi edebiliyor. Çoğunlukla detoks için yedi akut bakım yatağı vardır.

Bağımlılık, uyku bozuklukları, anksiyete, depresyon, intihar düşüncesi ve TSSB dahil olmak suretiyle fazlaca çeşitli zihinsel sıhhat koşulları için yardım sunar.

Bugüne dek federal, eyalet ve mahalli olmak suretiyle 500’den fazla kolluk kuvveti, Harbour of Grace’e çalışanlarını gönderdi. Merkezde, bir acil servis doktoru ve birkaç psikiyatrist, hemşire ve danışman da dahil olmak suretiyle 45 tam zamanlı klinik çalışanı bulunmaktadır. Birçoğu daha ilkin ilk müdahale görevlisi olarak çalıştı – Ordu sıhhat görevlileri ve itfaiyecilerden polis memurlarına.

Harbour of Grace’de geçen bir sabah, güneş Chesapeake Körfezi’ni yaktı. 30’larında bir çok adam ve birkaç hanımdan oluşan bir grup hasta ufak verandada toplandı. Bazıları tek başına otururken, ötekiler ufak gruplar halinde söyleşi ediyorlardı.

Birkaç on yıl ilkin alkolle ilgili bir problemin üstesinden gelen eski bir itfaiyeci ve acil yardım görevlisi olan 66 yaşındaki Beyer, “Her kökenden ve her türlü bozulma aşamasından geliyoruz” dedi. “Tüm hastalarımız ve çalışanlarımızın bir çok, ölü yada ölmekte olan bir evladı tutmanın iyi mi bir şey bulunduğunu biliyor” dedi.

Çavuş. Ryan Close birkaç ölü evladı alıkoymuş. 37 yaşındaki polis memuru, meslektaşlarının kimliklerini korumak için New England’daki ufak bir kolluk kuvveti teşkilatında devriye amiri olarak çalışıyor. 15 senedir polis memuru ve çeşitli departmanlarda çalıştı. Göreve başladığında, memurların ruhsal eğitim almadıklarını yada belirlenmiş akran destek programlarına erişimlerinin olmadığını söylemiş oldu.

Neredeyse her eleştiri bir vakaya karıştığında – bir vurulma ya da yanmış ve biçim bozukluğu olan bir kaza benzer biçimde – “ondan sonra amirim beni bara emretti” dedi. Bilhassa bir vaka hafızasına kazınmıştır – genç bir çocuk kendini tüfekle başından vurduğunda. Korkuyu alkolle yıkamak “o zamanlar kültürdü” dedi.

Sadece Close o sırada fazla içki içmedi ve akranları tarafınca bir tek ufak biralar sipariş etmiş olduğu için alay edildi. Seneler sonrasında, işteki deneyimlerinin anıları tekrardan ortaya çıktığında ve uyumakta güçlük çektiğinde, alkolle kendi kendine ilaç almaya başladı. Toplumsal kaygı geliştirdi ve birlikteliği acı çekti.

Departmanı onu yardım almaya zorladı ve 28 günlük bir tedavi döngüsü için Nisan 2021’de Harbor of Grace’e girdi. Orada, sertleşmiş kaplamasını ve daima kontrolü elinde tutma dürtüsünü bırakmayı öğrendi. Merkeze vardıklarında başka polislerin de bununla savaşım ettiğini görmüş oldu. “Erişkin adamların, bir personel cep telefonlarını kullanmalarına izin vermediği için 6 yaşındaki bir çocuk benzer biçimde nöbet geçirdiğine şahit oldum.”

Beyer, birçok ilk müdahalecinin ağır müdafa mekanizmaları geliştirdiğini ve “güvensiz, güvenmeyen, denetim edici” bulunduğunu söylemiş oldu. Yardım aramadan ilkin çoğu zaman fazlaca uzun süre beklerler, diye ekledi.

Lerner, polis memurlarının “fazlaca kapalı, savunmasız olmaya fazlaca isteksiz” olma eğiliminde bulunduğunu söylemiş oldu. Sadece, ilk müdahale edenlerin çoğunun, ilk adımları attıktan sonrasında model hastalar oluşturduğunu tespit etti. “O noktada, hepsi içeride” dedi. “Hiçbir şeyi yarı yolda yapmıyorlar.”

Beyer, Harbour of Grace’de kontakt tarzının bir polis karakolunda yada itfaiyedeki tonu yansıttığını söylemiş oldu. “İyi hissettiren şeylerle süre kaybetmeyiz” dedi. “Biz körüz. Gerekirse insanları çağırırız.”

Psikolog Prohaska, ilk müdahale ekipleri için uzmanlaşmış davranışsal tedavi merkezlerinin bulunmasının mühim bulunduğunu söylemiş oldu. Sadece, Kansas City Polis Departmanı için geliştirdiği benzer biçimde, kamu güvenliği çalışanlarına dayanıklılığı öğreten uygulamalı girişimler için ön uçta daha iyi yatırımlar olması icap ettiğini söylemiş oldu.

Kuvvetli ruh sağlığı eğitiminin akademi müfredatının bir parçası olması ve polis kültürüne yerleştirilmesi icap ettiğini söylemiş oldu. “Memurlara güvenliği öğrettiğimiz benzer biçimde, onlara dayanıklılığı da öğretmeliyiz” diye ekledi. “İki saatlik bir PowerPoint kursu bunu yapmaz.”

Beyer, durumun düzelmeden ilkin daha da kötüleşmesini bekliyor. Son iki yılda, tedavideyken daha çok polis memurunun çekilme ettiğini görmüş oldu. Daha ilkin, bir çok işe geri döndü. “Şimdi, bir kez netlik kazandıklarında, birçoğu ‘Sıhhatli kalmak isterim ve sıhhatli kalmanın yolu polis işinden çıkmak’ diyor” dedi.

Ryan Close, kolluk kuvvetlerinde çalışmaya geri dönmeye karar verdi. Ajansında ve ötesinde eşler arası desteğin savunucusu oldu. Kendi zihinsel sıhhat yolculuğunun onu daha çok empati ve gelişmiş kontakt becerileri ile daha iyi bir polis memuru yaptığını söylemiş oldu.

Işyar arkadaşlarına tavsiyesi, ciddi bir mesele geliştirmeden ilkin travmanın ihtimaller içinde etkilerini öğrenmeleridir. Ek olarak ailenle, amirlerinle, akranlarınla ​​iyi bir diyalog kur. Sınırlarınızın ne işe yaradığını bilin. Ve sıhhatli başa çıkma becerilerini öğrenin. Alkol o şekilde bir şey değil.”

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında data elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).