© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sağlıkta Gelecek

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ganel
  4. »
  5. Kulak verin: California İnsülin Fiyatını Düşürebilir mi?

Kulak verin: California İnsülin Fiyatını Düşürebilir mi?

root root - - 3 dk okuma süresi
17 0
GettyImages 866875982 resized

California Healthline kıdemli muhabiri Angela Hart, bu ay KCRW’nin “Press Play With Madeleine Brand” ve Phoenix’te halka açık bir radyo istasyonu olan KJZZ’de Kaliforniya’nın insülinden başlayarak bazı reçeteli ilaçların maliyetini düşürme planını tartışmak için ortaya çıktı. uyuşturucu pazarı.

Kaliforniya milletvekilleri kısa sürede kabul edilen 2022-23 eyalet bütçesinde CalRx ilaç etiketinin başlatılmasına destek olmak için 100 milyon dolar ayırdı ve Vali Gavin Newsom’un yönetimine nazaran eyalet önümüzdeki birkaç yıl içinde jenerik insülin üretmeye başlayabilir. Yönetim yetkilileri, ilacın eczaneler, perakende mağazalar ve posta siparişi kanalıyla milyonlarca Kaliforniyalıya ulaşmasının amaçlandığını söylüyor.

Başlangıçta devlet, ilacı yapmak ve dağıtmak için bir ilaç üreticisiyle sözleşme yapacaktı, bu da şu anda sigortasız şişe başına 300 ila 400 dolar içinde bir maliyete haiz. İnsülinin ne kadar ucuza üretilebileceği ve hastaların ne kadar ödeyeceği benzer biçimde birçok sual yanıtsız kaldı.

Hart, KCRW’ye “Maliyet açısından, bunu şişe başına 30 dolara üretmekten bahseden bazı firmalar var” dedi.

Hart’ın planla ilgili kapsamını buradan ve buradan okuyabilirsiniz.

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında data elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).

Kuruluşları içeriğimizi ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlamaya teşvik ediyoruz. İşte soruyoruz:

khn.org sitemize bir köprü ile orijinal yayıncı olarak bizlere kredi vermelisiniz. Mümkünse, orijinal yazar(lar)ı ve “Kaiser Health News” ibaresine ilave edin. Lütfen hikayedeki köprüleri koruyun.

Unutulmamalıdır ki, khn.org’daki her şey tekrardan yayımlanmaya uygun değildir. Bir haberin “Tüm Hakları Saklıdır” etiketi var ise, o öğeyi tekrardan yayınlama izni veremeyiz.

Sorularım var? [email protected] adresinden bizlere bildirin

İlgili Yazılar