California Healthline kıdemli muhabiri Bernard J. Wolfson, Ekim ayı ortasında, bir St. Louis radyo istasyonu olan KMOX’ta, defin ve ölü yakmaya alternatif olarak “insan kompostlaştırmasına” izin verecek yeni bir California yasasını tartışmak suretiyle çıktı.

“Organik organik indirgeme” olarak da malum insan kompostlaması, çevre sağlığı mevzusunda kaygı duyanlar için çekici olabilir. Ölü yakma, büyük bir karbon ayak izi bırakırken, gömmeden ilkin bedenleri mumyalamak için kullanılan zehirli kimyasallar toprağa sızabilir.

Yeni yasa ile California, vücudun metal yada ahşap bir kaba yerleştirildiği, talaş, saman ve yonca benzer biçimde organik maddelerle çevrelendiği ve ondan sonra altı hafta süresince toprağa inmiş olduğu organik organik indirgemeye müsaade eden beşinci eyalet oldu. altı aya kadar.

Kompostlama maliyeti 3.000$ ile ortalama 8.000$ içinde değişebilir. Bu, bir kremasyon için averaj 7.000 doların birazcık altında ve tabut ve tonozlu geleneksel bir cenaze töreni için 9.400 doların birazcık üstünde bir averaj cenaze maliyeti ile karşılaştırılır.

Organik organik azalma elde eden firmalar, bunu yılda 20 milyar dolarlık cenaze endüstrisinde mühim bir yeni iş fırsatı olarak görüyor.

Kaliforniya yasası 2027’de yürürlüğe girecek ve yetkililere eyalette insan gübresini yönetecek düzenlemeler oluşturması için vakit tanıyacak.

Wolfson’un yeni yasayla ilgili kapsamını buradan okuyun. İspanyolca dil sürümü burada mevcuttur.

Bu öykü, California Health Care Foundation’ın editoryal olarak bağımsız bir hizmeti olan California Healthline’ı gösteren KHN tarafınca hazırlanmıştır.

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu