KHN’den Noam N. Levey, WBEZ’den Sasha-Ann Simons ile ABD’nın genişleyen tıbbi borç krizi hakkında konuşuyor. Levey, üç büyük kredi raporlama bürosunun tüketici kayıtlarından bazı tıbbi borçları kaldırmak için yapmış olduğu son hamlelerle probleminin yalnızca kısmen çözüldüğünü açıklıyor. Bu borcun bir çok asla kredi bürolarına ulaşmaz, şu sebeple kredi kartlarında saklanıyor ya da arkadaşlardan ya da aileden alınan kişisel kredilerle ödeniyor.

Levey’i 12 Temmuz’da WBEZ’in “Reset with Sasha-Ann Simons” programında dinlemek için buraya tıklayın.

Levey ek olarak Demokratların Medicare’in reçeteli ilaç fiyatlarını düzenlemesine izin verme mevzusundaki son olarak planı ışığında Wisconsin Public Radio’da Kate Archer Şehir ile sıhhat hizmetlerinin maliyeti hakkında konuşuyor. Levey, KHN’nin Teşhis: Borç projesi için yürütülen bir KFF anketinden mühim detayları açıklıyor: Yoksul ve sigortasız bir tıbbi borç yükü taşıyor, sadece yılda 100.000 dolardan fazla kazanan insanların büyük bir kısmı da aynı şekilde. Ve “ABD’da tıbbi borcu olan bir çok insanoğlunun sıhhat sigortası var” diyor. Ankete katılan yetişkinlerin yarısı, beklenmedik bir tıbbi faturayı karşılamak için 500 doları olmadığını söylemiş oldu. “Bunu,” diyor Levey, “daha ​​fazla insanoğlunun, kapsama başlamadan ilkin binlerce dolar cepten harcama gerektiren sıhhat sigortası planlarında olduğu gerçeğiyle birleştiğinizde, bir probleminiz olacak.”

Levey’i Wisconsin Public Radio’nun 13 Temmuz’daki “Morning Show” programında dinlemek için buraya tıklayın.

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında informasyon elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).