Bu öykü, KHN ve NPR’nin tıbbi borçla ilgili devam eden bir soruşturmasının parçası.

Penelope Wingard zor. Göğüs kanserinden, beyin anevrizmasından ve her iki bakış açısından ameliyattan kurtuldu. Fakat yaşamını kurtarmanın bedeli ağır oldu.

“Penny” olarak geçen Wingard, artık kanserden kurtuldu. Sadece son sekiz senedir, kronik bir hastalık kadar zor hissettiren bir şeyle savaşıyor: tıbbi borç. Semptomlar, postadaki günlük faturaları ve koleksiyonculardan gelen rahatsızlık çağrılarını ihtiva eder. Ve kredi puanı bir darbe aldı.

Tıbbi borcun sonuçlarıyla yaşamak için çekilme etti.

Bunlar içinde borcunu ödeyene kadar doktorlardan kesilmek, tıbbi acil durumlar için ailesinden borç para almak zorunda kalmak ve düşük kredi puanı arka plan kontrollerinde kırmızı bayrak olarak göründüğünde işlerden reddedilmek içeriyor.

“Hasta olduğun için cezalandırılıyor şeklindesin,” dedi Wingard.

Bu yıl, üç ulusal kredi kuruluşu, tıbbi borcun insanların kredi puanlarına zarar vermesini önlemek için yeni politikalar deklare etti. Tüketici savunucuları, tıbbi faturalarla savaşım eden milyonlarca Amerikalı için nihayet bir rahatlamanın yolda bulunduğunu düşünerek kutladı.

Görünüşe bakılırsa yeni politikalar Wingard’a destek olmayacak.

Tüketici Mali Koruma Bürosu’ndan bir rapor, politikaların tıbbi borçtan en oldukca etkilenen insanların çoğuna ulaşmayacağını buldu. Wingard şeklinde, Medicaid’i genişletmemiş Cenup eyaletlerinde yaşayan Siyah Amerikalılar olma eğilimindedirler.

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında data elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).

Kuruluşları içeriğimizi ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlamaya teşvik ediyoruz. İşte soruyoruz:

khn.org sitemize bir köprü ile orijinal yayıncı olarak bizlere kredi vermelisiniz. Mümkünse, orijinal yazar(lar)ı ve “Kaiser Health News” ibaresine ilave edin. Lütfen hikayedeki köprüleri koruyun.

Unutulmamalıdır ki, khn.org’daki her şey tekrardan yayımlanmaya uygun değildir. Bir haberin “Tüm Hakları Saklıdır” etiketi var ise, o öğeyi tekrardan yayınlama izni veremeyiz.

Sorularım var? [email protected] adresinden bizlere bildirin