Cuma günü Meclis’ten geçmesi ve imzası için başkana gönderilmesi beklenen dev sıhhat, iklim ve vergi faturası, onu yazan Demokratların ummuş olduğu kadar kapsamlı olmayacak, sadece milyonlarca Amerikalı’nın daha iyi para kazanmasına destek olacak. reçeteli ilaçları ve sıhhat sigortası.

Enflasyon Azaltma Yasası’nın, sıhhat ve alternatif enerji programlarına 10 yılda ortalama 485 milyar dolar harcayacağı ve vergi geliri ve tutum kanalıyla ortalama 790 milyar dolar artıracağı tahmin ediliyor. Fark, açığı azaltmaya destek olmak için kullanılacaktır.

Sıhhat cephesinde, yasa kurultay Demokratlarının iki temel hedefine ulaşıyor. Birincisi, federal hükümete, ilaç endüstrisinin uzun süredir karşı çıkmış olduğu bir vasıta olan Medicare yararlanıcıları tarafınca satın alınan bazı ilaçların fiyatlarını görüşme etme kabiliyeti verecekti. İkincisi, Kurultay’nin covid-19 salgınıyla yüzleşmeye destek olmak için geçen yıl uygulamaya koyduğu Uygun Bakım Yasası pazarlarında sigorta satın alan kişiler için geliştirilmiş prim sübvansiyonlarını genişletecek.

“Zamanı. Daha ilkin asla reçeteli ilaç tutarları üstünde pazarlık yapamadık. Bu, uğruna savaştığımız bir şey [for] Onlarca yıl, ”dedi Meclis Başkanı Nancy Pelosi bu hafta. “Elbet daha fazlasını isterim – daima daha fazlasını istiyoruz. Fakat bu oldukça büyük bir şey.”

Tasarı, devam ettirilmediği takdirde bu yıl sona erecek olan gelişmiş sübvansiyonları 2025 yılına kadar uzatıyor. 2021 covid yardım faturası, halihazırda desteğe hak kazanmış kişiler için sübvansiyonları artırdı ve sübvansiyonları kabul eden bazı orta gelirli insanlara sübvansiyon sağlamış oldu. kapsama alanı oldukça pahalı. KFF tarafınca meydana getirilen bir analize gore, artırılmış sübvansiyonlara devam edilmezse ortalama 13 milyon şahıs primlerinin averaj olarak yarıdan fazla arttığını görecek. Ve yoksulluk seviyesinin dört katından fazla kazanan insanoğlu, primlerinin arttığını görmenin yanı sıra, artık sübvansiyon almaya uygun olmayacak.

Sübvansiyonların uzatılmasının ortalama 64 milyar dolara mal olması umut ediliyor.

Tasarı ek olarak, programın en pahalı ilaçların bazılarının fiyatlarını görüşme etmesine izin vermek, yararlanıcıların ilaçlar için cepten ödemelerini sınırlamak, insülin maliyet paylaşımlarını ayda 35 dolar ile sınırlamak ve programın Medicare üstünde mühim bir tesiri olacak. ilaç şirketlerinin tutarları enflasyondan daha süratli artırmasını engellemek.

10 yılda hükümete ortalama 100 milyar dolar tutum sağlayacağı tahmin edilen ilaç fiyatlandırma hükmü, ABD Sıhhat ve İnsan Hizmetleri Departmanının Medicare’in en pahalı 100 ilacını belirlemesini ve peşinden 2023’te süregelen fiyat görüşmeleri için 10’u seçmesini gerektirecektir. Bu fiyatlar yürürlüğe girecekti. Tasarruflar 2028 yılına kadar tamamen yürürlüğe girecek şekilde, önümüzdeki iki yıl içinde 10 ilaç daha eklenecektir.

Müzakereler ilkin insanların eczaneden aldıkları ilaçlar için geçerli olacak, sadece daha sonraki iki yıl içinde insanların tabip muayenehanelerinden aldıkları ilaçlar da kapsanabilecek.

Medicare değişikliklerinden bazıları gelecek yıl başlamış olacak. Biri, fiyat artışlarının üst sınırı. Tasarıya gore, Medicare’e satılan ilaçların fiyatını enflasyondan daha süratli yükselten firmalar, Medicare’e indirimleri geri ödemeli ve hükümet için tahmini 101 milyar dolarlık tutum sağlamalıdır. Enflasyon korumaları, biyolojikler şeklinde hastaların muayenehanede aldıkları belirli ilaçlar de ilgilendiriyor olacaktır.

Yeni aşı ve insülin maliyet tavanları da 2023’te yürürlüğe girecek. Tasarıya gore, Federal Bağışıklama Uygulamaları Danışma Komitesi tarafınca tavsiye edilen tüm aşılar, Medicare’in yanı sıra Medicaid ve Çocuk Sıhhat Sigortası Programı tarafınca tamamen karşılanacak. İnsüline gereksinim duyan Medicare yararlanıcıları için, cepten meydana getirilen harcamalar 35 ABD Doları ile sınırlandırılacak ve 2026’dan itibaren üst sınır, daha düşükse, görüşme edilen fiyatın 35 ABD Doları yada % 25’i olacaktır.

Medicare’e kayıtlı Amerikalılar için bir başka büyük tutum, 2025’te başlamış olacak olan cepten ilaç maliyetlerinde 2.000 dolarlık bir üst sınır olacaktır. KFF’ye gore, 1.5 milyon Medicare yararlanıcısı 2019’da ilaçları için 2.000 dolardan fazla ödeme yapmış oldu. Bir analize gore 2012 verilerine dayanan Bilgili Uyuşturucu Harcama Analizi Konseyi tarafınca, ortalama 3,5 milyon yararlanıcı muhtemelen yılda 1.500 dolardan fazla tutum edecektir.

2024’te daha erken başlayarak, cepten ilaç maliyetleri 7.050 dolarlık “yıkım” eşiğine ulaşan kişiler, o yıl ilaçlar için herhangi bir ek para ödemek zorunda kalmayacaklar. Şu anda bir üst sınır yok ve insanoğlu eşiğe ulaştıktan sonrasında aşırı pahalı ilaçların maliyetinin %5’ini ödemek zorunda.

Ek olarak 2024’ten başlayarak Medicare, düşük gelirli sübvansiyonları, yoksulluk seviyesinin %135 ila %150’si içinde (tek bir şahıs için 18.347 ila 20.385 $) kazanan ortalama 500.000 yararlanıcıya genişletecek. İlaç planlarındaki prim artışları da 2024’te tüm yararlanıcılar için 2029’a kadar %6 ile sınırlandırılacak.

Tasarı oldukça daha çok kişiye ulaşabilirdi, sadece Demokratların ilaç fiyatlarındaki artışı yavaşlatma ve Medicare dışındaki insülin katkı paylarını sınırlama girişimleri engellendi.

Tasarı, bütçe mutabakatı olarak malum hızlandırılmış prosedürlerle geçirildiğinden, tüm hükümlerin federal harcamalar yada gelirler üstünde direkt bir tesiri olması gerekir. Bu tür önlemleri inceleyen Senato vekili, hususi sigorta piyasasını hedef alan insülin ve enflasyon önlemlerinin sınırların haricinde olduğuna karar verdi. Demokratlar, daha geniş pazar insülin maliyet tavanlarını geri eklemeye çalıştılar, sadece bunu yapmak için ihtiyaç duyulan 60 oydan üç oya düştü ve onlara yalnız yedi Cumhuriyetçi katıldı.

Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, sonbaharda insülin maliyet üst sınırını genişletme mevzusunda bir oylama daha yapma sözü verdi.

Gene de bazı analistler, tasarıdan direkt etkilenmeyen bir çok Amerikalı’nın, bilhassa ilaç fiyatlarındaki artış limitlerinden ve Medicare ilaç fiyatı müzakerelerinden bazı faydalar göreceğine inanmak için nedenler görüyor.

Kar amacı gütmeyen Batı Sıhhat Politikaları Merkezi’nden Sean Dickson Perşembe günü gazetecilerle yapmış olduğu bir konuşma görüşmesinde, hükümetin, ilaç şirketlerinin belirli bakım sağlayıcılara indirim sağlamasını mecburi kılan ve enflasyon cezaları uygulanan 340B programına dikkat çekti. Bu enflasyon kısıtlamaları sebebiyle Medicare’in tek başına beş yılda dolaylı olarak 7 milyar dolar tutum ettiğini tahmin etti.

Dickson, “Enflasyon cezası olan bir hükümet programının alt bölümünden bir yayılma tesiri oldu” dedi. “Bu, bu ilaçları kullanan hepimiz için daha düşük maliyetler ve daha yavaş fiyat artışı ile sonuçlandı.”

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında data elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).