Giderek artan sayıda hastane, birinci basamak sıhhat hizmeti sağlamak için bağımsız, kar amacı gütmeyen kuruluşlar kurarak, en yoksul hastaları için çoğu zaman kârsız ayakta tedavi hizmetlerini dışarıdan temin etmektedir.

Medicare ve Medicaid, federal nitelikli sıhhat merkezi benzerleri olarak malum bu kliniklere, sitelerin sahibi hastanelere kıyasla fazlaca daha çok ödeme yapıyor.

Bu ek dolarları da alan ortalama 1.400 federal nitelikli sıhhat merkezi şeklinde, hükümet tarafınca “benzer” olarak belirlenen bir klinik de maliyetleri düşürmeye ve sağlayıcıları işe almaya destek olabilecek federal programlar için uygundur. Kliniklerin reçeteli ilaçları büyük indirimlerle almalarına ve doktorları, tıbbi sağlayıcı sıkıntısı olan bir bölgede çalışıyorlarsa talebe borçlarını ödemelerine destek olan bir hükümet programına uygun hale getirerek doktorları çekmelerine izin veriyorlar.

Sadece cemiyet sağlığı merkezlerinden değişik olarak, benzerler, işletme maliyetlerini karşılamak için senelik bir federal bağışlama almıyorlar. Benzerler, federal hükümetin yanlış uygulama risklerini karşıladığı mali faydayı da elde etmez.

Bir hastane sisteminin parçası olmasalar da, hastane biçimli benzerlerinin birçoğunun hastane kampüslerinde yada kısa bir mesafede klinikleri vardır. Netice olarak, klinikler acil gereksinimleri olmayan hastaları pahalı acil servislerden izleyeceği yolu göstermeye destek olabilir.

Bu, bilhassa birinci basamak için ER’yi kullanmış olabilecek sigortasız hastalardan meydana gelen kayıpların azaltılmasına destek sağlar. Danışmanlık şirketi Forvis’in ortağı Jeffrey Allen, klinikleri benzerlerine dönüştürmenin, çoğu zaman hastanelere ticari sıhhat planlarından daha düşük oranlarda geri ödeme meydana getiren Medicaid’e kayıtlı hasta oranı yüksek olan hastaneler için de bir strateji bulunduğunu söylemiş oldu. “Bu, ivme kazanan bir trend” dedi.

Hastaneler, para yitirilmesine yol açan bir hizmeti dönem dışı bırakarak ve benzer kişilere bunu çözücü tutmak için bağışlama fonu sağlayarak öne çıkacaklarına bahse giriyorlar, dedi. Bununla birlikte hastaneler, benzer kliniklerden hizmet almak için kabul edilmesi ihtiyaç duyulan yada hususi bakım gerektiren birçok hastanın hastanelerine yönlendirilmesini beklediğini söylemiş oldu.

KHN’nin federal veri analizine gore, 2019’dan 2022’ye kadar minimum sekiz hastane sistemi mevcut klinikleri dönüştürdü yada yenilerini inşa etti. Onlar ihtiva eder:

  • Indiana ve Ohio’da büyük bir hastane sistemi olan Parkview Health, 2021’de Fort Wayne, Indiana’da Alliance Health Centers adlı benzer bir hastane açtı. Hastane sözcüsü Tami Brigle, benzer durumun sisteme bir talih sunduğunu söylemiş oldu. yetersiz hizmet alan insanlara bakım sağlamanın daha iyi bir yolu.
  • Florida, Titusville’deki Parrish Tıp Merkezi, 2022’de benzeri olarak belirlenen Space Coast Sıhhat Merkezlerinin açılmasına destek oldu. Parrish, hastaneden birkaç blok ötede birinci basamak ve akıl sağlığı bakımı elde eden kliniği oluşturmak için 1,2 milyon dolar harcadı. . Space Coast CEO’su Arvin Lewis, KHN’ye yapmış olduğu açıklamada, “Hastalarımızın bir çok senelerdir birinci basamak sıhhat hizmeti almıyor ve birden fazla tıbbi ve davranışsal gereksinimleri var” dedi. “Bakım hizmetlerine erişimi iyileştirmek için çalışıyoruz.”
  • Mount Carmel, Illinois’deki hastanenin yakınında benzer bir klinik olan Wabash Cemiyet Sağlığı Merkezi’ni oluşturmak için mahalli bir sıhhat departmanıyla ortaklık meydana getiren Wabash General Hospital. Hastanenin iş geliştirmeden görevli başkan yardımcısı Danielle Stevens, hastanenin bazı klinik hastalarını acil servisinde tedavi ettiğini ve yeni tesisin tek bir yerde ruh sağlığı hizmetleri ve fizyolojik sıhhat sağladığını söylemiş oldu. “Amaç, şu anda topluma sunulmayan hizmetleri gelişmiş geri ödeme ile genişletmek” dedi.
  • BeverlyCare İcra Direktörü Corali Nakamatsu’ya gore, Los Angeles County’deki bir kent olan Montebello’daki Beverly Hastanesi, 3 milyon dolarlık kredi sağlamış oldu ve hanım kliniğini BeverlyCare’e benzemesi için bağışladı. Benzeri, erişkin ve pediatri kliniği için hastaneden ofis alanı kiralıyor. Bu klinik, hastanenin acil servisini ziyaret ettikten sonrasında takip bakımına gereksinim duyan hastalara destek sağlar. Klinik ek olarak hastalara ER’yi kullanmaktan daha düşük maliyetli bir seçenek sunar.

Indiana Hastaneler Birliği Başkanı Brian Tabor, hastanelerin kimi zaman benzer bir yapı oluşturmaktan çekindiklerini bu sebeple bunun kontrolü yeni bir organizasyona vermek anlamına geldiğini söylemiş oldu. Sadece, dönüşümün hem hastanelere hem de hastalara yarar sağlayabileceğini söylemiş oldu: “Hastaneler, kırsal ve yetersiz hizmet alan bölgelere erişimi desteklemek için değişik ödeme modellerini araştırıyor ve bazıları için benzer durum gerçek bir eleştiri vasıta olarak ortaya çıktı.”

Federal Sıhhat Kaynakları ve Hizmetleri İdaresi’ne gore, ulusal olarak, bugün 108 benzer sıhhat merkezi etkinlik gösteriyor ve bu, 2020’de 87’den bir artışla. Çoğunluğu hastaneler tarafınca başlatılmadı.

Benzer sıhhat merkezleri bir yönetim kurulu tarafınca denetlenir ve tam teşekküllü cemiyet sağlığı merkezleri şeklinde, yöneticilerin minimum %51’inin hasta olması gerekir. Benzer sıhhat merkezleri, hastaları gelirlerine gore değişen bir ücret ölçeğinde tedavi eder.

Kuruluşlar, çoğu zaman, tam olarak finanse edilen federal nitelikli bir sıhhat merkezi olmanın öncüsü olarak federal hükümetten benzer statü ararlar.

Allentown, Pensilvanya bölgesinde, her iki ana sıhhat sistemi de – St. Luke’s Üniversitesi Sıhhat Ağı ve Lehigh Valley Sıhhat Ağı – kısa sürede birinci basamak kliniklerinin çoğunu benzer hale getirdi. Her iki hastane de değişimler hakkında konuşmak için bir sözcü sağlamadı, sadece her ikisi de soruları yazılı olarak yanıtladı.

St. Luke, 2018’de Yıldız Community Health’e başladı; 2020’de benzer unvanını aldı. Yıldız CEO’su Mark Roberts, genişleme hakkında hiçbir detay vermese de, “Yıldız, aksi takdirde bakıma erişimi olmayacak daha geniş bir kişi grubunu tedavi edebildi” dedi.

Lehigh Valley, birincil bakım uygulamalarının birçoğunu Valley Health Partners Cemiyet Sağlığı Merkezi adı altında benzer statüye dönüştürdü. Sözcü Jamie Stover, Medicare ve Medicaid’den sağlanan fazladan finansmanın kliniklerin ruh sağlığı ve madde kullanımına yönelik hizmetleri genişletmesine ve ek olarak mali danışmanlardan, toplumsal hizmet uzmanlarına ve klinik eczacılardan yardım sunmasına olanak tanıdığını söylemiş oldu.

Florida, Fort Myers merkezli bir hastane sistemi olan Lee Health, 2014’ten itibaren iki düzineden fazla ayakta tedavi kliniğini benzer statüye dönüştürdü. Lee Community Healthcare’in kıdemli başkan yardımcısı Bob Johns, firmanın tek tam zamanlı yöneticisidir. benzeyen. Öteki personel halen hastane sistemi tarafınca istihdam edilmektedir.

Johns, daha yüksek Medicaid fonunun dört yeni erişkin aile hekimliği kliniği ve bir pediatrik ruh sağlığı kliniği için ödeme yapılmasına destek bulunduğunu söylemiş oldu. Yetersiz hizmet alan bölgelere giden bir mobil sıhhat kliniği de kısmen geliştirilmiş Medicaid geri ödemeleriyle finanse edilmektedir.

Johns, benzer kliniğin bir Medicaid birinci basamak ofis ziyareti için ortalama 120 dolar aldığını, bu da kliniklerin Lee Health’e ilişkin olduklarında aldıkları ödemenin neredeyse iki katı bulunduğunu söylemiş oldu.

Johns, Lee Health hastanelerindeki gereksiz acil servis ziyaretlerini minimum %20 oranında azalttığı için benzer kliniklere güveniyor. Bu ziyaretlerin çoğunun sigortasız hastalardan geldiğini söylemiş oldu.

Benzerler ek olarak, hastalara satmak için ilaçları fazlaca indirimli fiyatlarla satın almalarını elde eden federal 340B programından da yararlanır. Hastaların sigortacıları çoğu zaman merkezlere daha yüksek bir ücret ödüyor ve klinikler aradaki farkı koruyor. Johns, Lee Health’in sigortasız yada düşük gelirli hastalar için ilaç maliyetlerini azalttığını söylese de, klinikler hastalar için cepten harcamaları azaltabilir, sadece mecburi değildir.

Johns, Lee Health şeklinde 340B programına hak kazanan hastane sistemlerinin bunu yalnızca kabul edilen hastaları için kullanabileceğini söylemiş oldu.

Benzer durum, kliniklerin, sıhhat hizmeti sağlayıcısı sıkıntısı olan bir bölgede emek vermeyi kabul eden klinisyenlerin talebe kredilerini ödeyen federal bir program olan Ulusal Sıhhat Hizmet Birlikleri’ne katılmalarına da izin verdiğini söylemiş oldu. Johns, “Bu, sağlayıcılara bağlı kalmamız için mükemmel bir yol,” dedi.

Bakımı benzer kişilere kaydırmak, Lee Health’in tıbben yetersiz hizmet alan kişilere bakımı genişletmek için yeni fon bulmasına destek bulunduğunu söylemiş oldu.

Johns, “Mükemmel bir model ve sınırı olan kaynakları kullanmanın fazlaca verimli bir yolu” dedi.

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu