Doğuştan bir kalp kusuru ve öteki tıbbi sorunlarla dünyaya gelen Sterling Raspe, yalnız sekiz ay yaşadı. O süre, düzinelerce tıbbi prosedüre ihtiyacı vardı ve bir çok süre yenidoğan yoğun bakım ünitesinde 24 saat bakıma ihtiyacı vardı. Bir noktada, ailesine, bakımı için 2,5 milyon dolar borçlu oldukları söylendi. Sterling’in babası Kingsley Raspe, yapımcılığını Hannah Norman’ın yapmış olduğu ve Lauren Weber’in bildirdiği bu KHN videosunda, “Bu rahatsız edici bir para” dedi.

300.000’den fazla ABD’li ailenin, her yıl YYBÜ’lerde ileri tıbbi müdahaleye gereksinim duyan bebekleri var. Hizmetler sunulur ve ABD sıhhat sistemine uygun olarak faturalandırma yapılır. Sadece evlatları ölen ailelerin daha minik bir kısmı için bu yük kaldırılamayacak kadar fazla olabilir.

Raspe ailesi ve benzer durumdaki ötekiler hakkında daha çok informasyon için “En Zalim Faturalar”ı okuyun.

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında informasyon elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).

Kuruluşları içeriğimizi ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlamaya teşvik ediyoruz. İşte soruyoruz:

khn.org sitemize bir köprü ile orijinal yayıncı olarak bizlere kredi vermelisiniz. Mümkünse, orijinal yazar(lar)ı ve “Kaiser Health News” ibaresine ilave edin. Lütfen hikayedeki köprüleri koruyun.

Unutulmamalıdır ki, khn.org’daki her şey tekrardan yayımlanmaya uygun değildir. Bir haberin “Tüm Hakları Saklıdır” etiketi var ise, o öğeyi tekrardan yayınlama izni veremeyiz.

Sorularım var? [email protected] adresinden bizlere bildirin