KHN kıdemli muhabiri Samantha Young, Şimal Kaliforniya kurultay üyesi Tom McClintock’un karısı Lori McClintock’un vefatıyla ilgili hususi haberini tartışmak için CBS News’e çıktı.

Lori McClintock Aralık 2021’de öldüğünde, ölümüne neyin sebep olduğu net değildi. 20 Aralık 2021 tarihindeki orijinal ölüm belgesi, ölüm nedenini “beklemede” olarak listeledi.

Aylar sonrasında, Sacramento İlçesi adli doktor ofisi, adli tıptan gelen bir rapora gore, “beyaz dut yaprağı alımının negatif etkilerinin” niçin olduğu gastroenterit – mide ve bağırsak iltihabı – sebebiyle dehidrasyondan öldüğünü belirledi.

Çoğu zaman güvenli kabul edilen bir nebat olan beyaz dut yaprağı, diyabet, aşırı kiloluluk ve yüksek kolesterol şeklinde çeşitli rahatsızlıklar için bitkisel bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Sacramento County adli tabibinin otopsi raporundan, Lori McClintock’un beyaz dut yaprağı içeren bir gıda takviyesi alıp almadığı, taze yada kuru yapraklar mı yediği yada bir çay içinde mi içtiği belli değil, sadece midesinde “kısmen bozulmamış” bir beyaz dut yaprağı bulunmuş oldu. rapora.

Ölümü, rejim takviyeleri ve bitkisel ilaçların potansiyel risklerinin altını çiziyor.

Young’ın hikayeyi iyi mi anladığını öğrenmek için, göz atın onun Twitter dizisiyada onu TikTok’ta izleyin.

Kuruluşları içeriğimizi ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlamaya teşvik ediyoruz. İşte soruyoruz:

khn.org sitemize bir köprü ile orijinal yayıncı olarak bizlere kredi vermelisiniz. Mümkünse, orijinal yazar(lar)ı ve “Kaiser Health News” ibaresine ilave edin. Lütfen hikayedeki köprüleri koruyun.

Unutulmamalıdır ki, khn.org’daki her şey tekrardan yayımlanmaya uygun değildir. Bir haberin “Tüm Hakları Saklıdır” etiketi var ise, o öğeyi tekrardan yayınlama izni veremeyiz.

Sorularım var? [email protected] adresinden bizlere bildirin