Desteğe mı ihtiyacınız var? Siz yada tanıdığınız biri krizdeyse, lütfen 988’i arayın yada bildiri gönderin 988 İntihar ve Kriz Yaşam Hattına ulaşmak için.

Geçen ay bir gece, otizmi olan ve kendini öldürmekten bahseden 9 yaşındaki bir adam çocuk, devlet nezarete altında Georgia’daki otellerde uyuyan ortalama 70 bakıcı çocuk ve genç arasındaydı.

Georgia’nın çocuk esirgeme kurumunun karmaşık bakım koordinatörü Audrey Brannen, Georgia’nın bakıcı aile için atama etmiş olduğu sıhhat sigortası Amerigroup Community Care’in çocuğun bir psikiyatri yatılı tedavi tesisine yerleştirilmesini reddettiğini söylemiş oldu. Bir koruyucu aileye geçici olarak acil olarak yerleştirilmeden ilkin bir aydan fazla bir otelde kaldığını söylemiş oldu.

Brannen, adam çocuk ve otellerde kalan öteki evlatların kalıcı yerleştirmeleri olmadığını ve birçoğunun karmaşık zihinsel ve davranışsal gereksinimleri için yardım alamadığını söylemiş oldu.

Bakımdaki boşluklardan meydana gelen hayal kırıklığı o denli fena bir hal almıştı ki, Georgia İnsan Hizmetleri Departmanı’nın komiseri Candice Broce, Ağustos ayında eyalet Medicaid kurumuna altı sayfalık sert bir mektup göndererek, kurumlar arası olağandışı bir anlaşmazlığın sinyalini verdi. Elevance Health’in bir birimi olan Amerigroup’un bakımdaki başarısızlıklardan görevli tutulmadığını ve koruyucu aile sözleşmesinin yenilenmemesi icap ettiğini savundu.

Broce, “Basitçe söylemek gerekirse, eyaletin en savunmasız evlatları gereksinim duydukları ve hak ettikleri fizyolojik, zihinsel yada davranışsal sıhhat tedavisine erişemezler” diye yazdı.

Amerigroup, mektubunu görmediğini söyleyerek Broce’un sözleri hakkında hususi olarak yorum yapmayı reddetti. Sadece Amerigroup Georgia sözcüsü Michael Perry, sigorta şirketinin endişeleri dinlemek için devlet kurumlarıyla aylık ortak toplantılara ev sahipliği yaptığını ve “gereksinim duydukları uygun sıhhat ve destek hizmetlerine erişimlerini sağlamak için bu savunmasız kişiler adına çalışmaya devam edeceğini söylemiş oldu. başarıya ulaşmış ol.”

Ulusal savunuculuk grubu Çocuk Hakları’nın yönetici direktörü Sandy Santana’ya bakılırsa, bu tür problemler Gürcistan’ın ötesine uzanıyor. Koruyucu aile, esas olarak istismar yada dikkatsizlik vakalarında – hatta ölümlerde – manşetlere mevzu olsa da, devletlerin ve sigorta şirketlerinin bu küçüklere kafi sıhhat hizmeti sağlamadaki başarısızlıkları yaygındır ve büyük seviyede kamu denetimi olmaksızın gerçekleşir.

Grubu 20’den fazla eyalette koruyucu bakım sorunları sebebiyle dava açan Santana, “Bu çocuklar acil servislere girip çıkıyor ve ötekiler hizmetlere erişmiyor” dedi. “Bu ülke çapında bir problem.”

Koruyucu bakım altındaki neredeyse tüm çocuklar, düşük gelirli olanlar için eyalet federal programı olan Medicaid’e hak kazanır, sadece teslimat mekanizmasına eyaletler karar verir. Gürcistan, yalnızca koruyucu çocuklar ve devlet denetimi altındaki öteki kişiler için hususi hizmetler sunmak suretiyle yönetilen bakım şirketlerine yönelen minimum 10 eyalet içinde içeriyor. Minimum üç şahıs daha – Şimal Carolina, New Mexico ve Oklahoma – benzer adımlar atıyor. Santana, yapı ne olursa olsun, bu savunmasız evlatların bir çok için bakıma zamanında erişim sağlamanın bir problem bulunduğunu söylemiş oldu.

Milwaukee çocuk doktoru ve Amerikan Pediatri Akademisi Konseyi başkanı Dr. Lisa Zetley, hususi sigortalı çocuklar için akıl sağlığı hizmeti almak da elbet bir savaşım olabilir, sadece devlet nezaretindeki çocuklar için daha da büyük bir zorluktur. Koruyucu Bakım, Evlat Edinme ve Akrabalık Bakımı.

“Bu benzeri olmayan bir popülasyon” dedi. “Koruyucu aileye girmeden ilkin bayağı fazla toksik stres yaşadılar.”

Georgetown Üniversitesi Çocuklar ve Aileler Merkezi’nde araştırma profesörü olan Andy Schneider, bu çocuklar için hususi yönetimli bakım kullanan eyaletler için şeffaflık ve gözetimin yetersiz kaldığını ve bakımın kalitesinin rahatsız edici bir bilinmezlik olarak kaldığını söylemiş oldu.

Mesela Illinois, 35.000’den fazla mevcut ve eski koruyucu aile çocuğunun sıhhat sigortasını yönetmek için sigorta devi Centene Corp.’a 2020’den bu yana 350 milyon dolardan fazla ödeme yapmış oldu. Sadece geçen yıl, Illinois Answers Project haber odası tarafınca meydana getirilen bir soruşturma, Centene’nin YouthCare biriminin bu küçüklere dişçi ziyareti ve aşılama şeklinde temel tıbbi hizmetleri sağlamada onlarca defa başarısız bulunduğunu ortaya çıkardı. Federal yetkililer şimdi sözleşmeyle ilgili iddiaları araştırıyor.

Centene, YouthCare’e herhangi bir soruşturma hakkında informasyon verilmediğini söylemiş oldu. Şirketten meydana getirilen açıklamada, Illinois Answers Project’in raporunun güncel olmayan bilgilere dayandığı ve “ailelerin gereksinim duydukları yüksek kaliteli bakım ve hizmetlere erişime haiz olmalarını sağlamak için” çalmış olduğu için son zamanlarda kaydedilen ilerlemeyi hesaba katmadığı açıklandı.

Bazı durumlarda, çocuk savunucuları, evlatların görmüş olduğu bakımın uygun olmadığını söylüyor. Maryland’de, Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği’nin mahalli şubesi, Engelli Hakları Maryland ve Çocuk Hakları, bu ay eyaleti koruyucu aile sistemindeki küçüklere psikotrop ilaç reçetesi yazma mevzusunda kafi nezarete yapmamakla suçlayarak devlete karşı bir dava açtı. Mahkeme belgelerine bakılırsa, eyaletin koruyucu çocuklarına ortalama %34 oranında psikotrop ilaçlar veriliyor, sadece bunların çoğunda belgelenmiş bir psikiyatrik teşhis bulunmuyor.

Georgia’da Lisa Rager, kendisinin ve kocası Wes’in evlatlık çocuklar için hizmet almanın önündeki engelleri iyi bildiklerini söylemiş oldu. Atlanta banliyösünde yaşayan çift, 100’den fazla evlatlık çocuğa baktı ve 11 tanesini devlet nezaretinten evlat edindi.

Bir çocuğun bir uzman görmek için bir yıldan fazla beklediğini söylemiş oldu. Konuşma yada uğraşı terapisi için onay almak “oldukça zahmetlidir”.

Rager, sigorta sorunları sebebiyle üç çocuğunun psikiyatrik ilaçları için cepten ödeme yaptığını söylemiş oldu. “Amerigroup’ta beklemektense nakit ödemek benim için daha iyi,” dedi.

Broce mektubunda bu tür sorunların sık sık meydana geldiğini söylemiş oldu. Amerigroup’un “‘tıbbi açıdan lüzumlu hizmetler’ için yapmış olduğu dar tarif – görünüşte – eyalet ve federal standartlardan daha kısıtlayıcıdır” diye yazdı.

17 Ocak’ta eyaletin Ortak Ödenek Komitesine “Fazlaca sık olay yöneticilerine ve koruyucu ailelere bir sonraki uygun randevunun haftalar yada aylar sonrasında olduğu söyleniyor” dedi. Broce, ajansının Amerigroup muamelesiyle savaşım etmek için bir hukuk ekibi oluşturduğunu da sözlerine ekledi. inkarlar.

Amerigroup’tan Perry, klinik politikalarının eyalet tarafınca onaylandığını ve düzenleme ve bakım yönergelerine uyduğunu söylemiş oldu.

Son 12 aylık dönemde Amerigroup, büyük çoğunluğu koruyucu çocuklar ve devlet nezaretinden evlat edinilmiş çocuklar olmak suretiyle ortalama 32.000 Gürcistanlı çocuğa hizmet veren hususi koruyucu aile planı için hükümet fonlarından 178.6 milyon dolar aldı. Sözleşme şu anda tekrardan teklif verme aşamasında.

Eyalette Medicaid’i yöneten Cemiyet Sağlığı Departmanı sözcüsü David Graves, ajansın sözleşme yenileme sürecinin bir parçası olduğundan Broce’nin mektubu hakkında yorum yapmayacağını söylemiş oldu. Graves, teşkilatın devlet nezaretindeki evlatların almış olduğu bakımın standardını tertipli olarak izlediğini söylemiş oldu. Amerigroup’un astım ilacı kullanımı şeklinde çeşitli ölçümlerde başarıya ulaşmış bulunduğunu gösteren bir eyalet raporuna işaret etti.

Sadece, kar amacı gütmeyen Voices for Georgia’s Children’ın araştırma ve siyaset direktörü Melissa Haberlen DeWolf, eyaletin acil servislerinde akıl hastalığı sebebiyle bisikletle dolaşan evlatların çoğunun koruyucu ailede bulunduğunu söylemiş oldu.

“Konuştuğumuz bakıcılar, davranışsal sıhhat koordinasyonu yardımı için çaresiz durumdalar – sağlayıcı bulma ve buluşma alma, davranışları ve ilaçları iyi mi yöneteceğinizi ve krizleri iyi mi önleyeceğinizi anlama ve sağlayıcılar içinde sıhhat bilgilerini paylaşma” dedi.

Çocuk doktoru Zetley, bu sorunları çözmek için koruyucu çocuklar için daha büyük bir yardım paketi oluşturulmasını, bakımın daha iyi koordine edilmesini ve bu yönetilen bakım ağlarına daha çok sağlayıcı çekmek için Medicaid geri ödeme oranlarını yükseltmeyi öneriyor.

Ulusal Sıhhat Hukuku Programı Los Angeles ofislerinin yönetici avukatı Kim Lewis, yönetilen bakım şirketleriyle meydana getirilen sözleşmelerin de performansa dayalı olması icap ettiğini ve gerekirse mali cezalar verilmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

“Yönetimli bakım, yalnızca devletin sözleşmeyi yönetme ve aldıkları şeyin parasını ödedikleri şey olduğundan güvenilir olma becerisi kadar iyidir” dedi. “Yalnız en iyisini umarak ve ‘İşte çek’ diyerek işe yaramıyor.”

Sadece Cemiyet Sağlığı Departmanı sözcüsü Graves, Georgia’da devletin Amerigroup’u sözleşmeyle mecburi kılınan kalite standartlarını karşılamadığı için asla mali olarak cezalandırmadığını doğruladı. Ajansın ve Amerigroup’un dikkatlerine sunulan sorunları çözmek için çalıştığını söylemiş oldu.

Georgia, Amerigroup’un performansının standardını seyretmek için halka açık toplantılarla bir nezaret komitesi kurdu. Sadece devlet geçen ay, komitenin Ağustos 2020’den beri toplanmadığını söylemiş oldu. KHN sorgularının peşinden Graves, panelin bu yıl tekrardan toplanmaya başlayacağını söylemiş oldu.

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında informasyon elde eden, bağışlanmış, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLANIN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (ayrıntılar).