Ses çaları göremiyor musunuz? Acast’ten dinlemek için tıklayınız. Ek olarak Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde dinleyebilirsiniz.

Kurultay yaz tatili için ayrılmadan ilkin büyük yasaları geçirmek için acil ederken sıhhat politikası ön plandaydı. Başkan Joe Biden bu hafta, zehirli yanık çukurlarına maruz kalmaktan midesi bulanan askeri gazilere sıhhat yardımı elde eden bir yasa tasarısı imzaladı ve muhtemelen yakında Medicare’in reçeteli ilaçların fiyatını görüşme etmesine ve sigortalarını satın alanlar için gelişmiş sübvansiyonları uzatmasına müsaade eden bir tedbir imzalayacak. Uygun Bakım Yasası’nın pazarları.

Ayrıca, kürtaj tartışması ülke çapında öfkelenmeye devam ediyor ve Indiana, Yüksek Mahkeme’nin devrilmesinden bu yana yeni bir yasağı geçen ilk eyalet oldu. Karaca – Wade Haziranda.

Bu haftanın panelistleri KHN’den Julie Rovner, Politico’dan Alice Miranda Ollstein, Pink Sheet’ten Sarah Karlin-Smith ve Stat’den Rachel Cohrs.

Bu haftaki bölümden çıkarımlar içinde:

  • Senato parlamenter, uzlaşma kanunu isminde olan hususi bütçe mevzuatındaki hükümlerin, bir ihtilafa mevzu olmama şartlarını karşılayıp karşılamadığını ve bunun yerine kolay çoğunluk oyu ile kabul edilmeye uygun olup olmadığını belirler. Enflasyon Azaltma Yasası ile geçen hafta Demokratları hususi sıhhat sigortası pazarında tüketicilere uygulanacak ilaç fiyatlandırma hükümlerinin bir kısmını düşürmeye zorladı. Bu, ilaç üreticilerinin belirli ilaçların fiyatlarındaki artışları enflasyon oranında tutmasını gerektirecek bir planı da içeriyor.
  • Demokratlar ek olarak, parlamenterin Medicare kapsamında olmayan insülin hastaları için bir fiyat üst sınırı geçirme çabalarını reddetmesinden ve Cumhuriyetçilerin tedbiri geçirme çabalarını desteklememesinden de hayal kırıklığına uğradı. Yaşam kurtaran ilacın maliyetini makul düzeyde tutmaya destek olmak için tasarlanan öteki birkaç yasa tasarısı Kurultay’de çürüyor ve bu yıl Senato’da oylanması pek mümkün değil.
  • Sadece yasa, Medicare yararlanıcıları için hala mühim garantiler sağlıyor ve hükümetin ilaç üreticileriyle iyi mi etkileşimde bulunacağı mevzusunda büyük bir değişim. Sektörün şiddetle karşı çıkmış olduğu bu şekilde bir yasa çıkarmak, eşit olarak bölünmüş bir Senato’da Demokratlar için etkisinde bırakan bir başarıydı.
  • Tasarı beklendiği şeklinde Cuma günü Meclis’ten geçerse, fiyat müzakereleri de dahil olmak suretiyle Medicare’deki bazı değişimler derhal yürürlüğe girmeyecek. Dolayısıyla tüketiciler, yeni yasanın tüm yararlarından yararlanmak için beklemek zorunda duracak.
  • Indiana’nın yeni kürtaj yasası gelecek ay yürürlüğe girecek. Sadece yasama tartışması, kürtaj karşıtı gruplar içinde, tecavüze uğramış olabileceklerin kürtaja erişim mevzusunda ne kadar katı olunması gerektiği mevzusundaki gerilimleri ortaya çıkardı. Sonunda, Indiana milletvekilleri saldırı ve ensest istisnaları haricinde ayrılmayı seçti.
  • Bununla beraber, yeni Indiana kürtaj yasası, merkezi eyalette bulunan ilaç üreticisi Lilly’nin, kısıtlamaların firmanın işçi bulma çabalarına zarar verebileceğini ve firmanın eyalet dışına çıkması ihtiyaç duyulan çalışanlara yardım sağlayacağını söyleyen bir açıklamasına yol açtı. kürtaj bakımı için.
  • Biden yönetimi geçen hafta maymun çiçeği için bir halk sağlığı acil durumu duyuru etti ve Sıhhat ve İnsan Hizmetleri Sekreteri Xavier Becerra bu hafta FDA’ya maymun çiçeği aşıları için acil kullanım izni verme yetkisi verdi.
  • ABD’de covid-19’un niçin olduğu uzun vadeli sıhhat problemlerinden etkilenen oldukça sayıda insan hakkında endişeler artıyor. Gene de, Capitol Hill’de bu nüfusa destek olacak çalışmalara yada programlara fon sağlanmasına oldukça azca ilgi var şeklinde görünüyor.

Ek olarak, extra kredi için, panelistler sizin de okumanız icap ettiğini düşündükleri haftanın en sevdikleri sıhhat politikası hikayelerini öneriyorlar:

Julie Rovner: Washington Post’un Laurie McGinley tarafınca yazılan “Uyku Apnesi Hastaları İçin Geri Çağırılan CPAP Makineleri, Huzursuz Geceler”

Rachel Cohrs: Washington Post’un “Koronavirüs Aşılarına Kuşku Eden Muhafazakarlar Bir Hastaneyi Yönetmek İçin Savaşıyor”, Tim Craig

Alice Miranda Ollstein: AP’nin “İklim Tehlikelerini Bulaşıcı Hastalıkların %58’ine Bağlıyor” başlıklı emek vermesi, Seth Borenstein

Sarah Karlin-Smith: The Pink Sheet’in “ABD FDA Komiseri Califf, Sue Sutter tarafınca ‘Söylenti Kontrolü’ ile Başlayarak Yanlış Data Aldı”

Bu haftaki bölümde ek olarak bahsetti:

Washington Post’un Katie Shepherd ve Frances Stead Sellers tarafınca kaleme alınan “Kürtaj Yasakları Kanser, Artrit ve Hatta Ülserler İçin İlaçlara Erişimi Zorlaştırıyor”

Politico’nun Megan Messerly ve Alice Miranda Ollstein tarafınca yazılan “Cumhuriyetçiler Karaca Sonrası Kaos Ortasında Birbirlerine Dönüyorlar”

Indianapolis Yıldız’ın Binghui Huang ve Lizzie Kane’den “’Yüzüne Bir Tokat’: Bazı Mutsuz ​​Lilly, Cumming, Holcomb İmzalayana Kadar Kürtaj Yasağını Eleştirmeyi Bekliyor”

NBC News’ Lauren Dunn ve Kristen Dahlgren’den “Kürtaj Yasaklarının Olan Eyaletlerde Hamile Bayanlar Karaca Sonrası Bir Dünyanın Gerçekleriyle Yüzleşiyor”

Politico’nun “Tim Kaine Uzun Covid Var. Bu, Kongreyi Harekete Geçirmiyor”, Alice Miranda Ollstein

Tüm podcast’lerimizi dinlemek için buraya tıklayın.

Ve KHN’nin Sıhhat Nedir? Spotify, Apple Podcast’ler, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde.

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında data elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).

Kuruluşları içeriğimizi ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlamaya teşvik ediyoruz. İşte soruyoruz:

khn.org sitemize bir köprü ile orijinal yayıncı olarak bizlere kredi vermelisiniz. Mümkünse, orijinal yazar(lar)ı ve “Kaiser Health News” ibaresine ilave edin. Lütfen hikayedeki köprüleri koruyun.

Unutulmamalıdır ki, khn.org’daki her şey tekrardan yayımlanmaya uygun değildir. Bir haberin “Tüm Hakları Saklıdır” etiketi var ise, o öğeyi tekrardan yayınlama izni veremeyiz.

Sorularım var? [email protected] adresinden bizlere bildirin