Ses çaları göremiyor musunuz? Acast’ten dinlemek için tıklayınız. Ek olarak Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde dinleyebilirsiniz.


Kurultay’nin senelik ödenek faturalarını 1 Ekim’deki mali senenin başlangıcından ilkin tamamlaması gerekiyor. Sadece bu nadiren oluyor ve bu yıl da değişik değil, bu sebeple milletvekilleri kısa vadeli bir fon tasarısını onaylamak için sonunu erteleyebilmek için uğraşıyorlar. Kararlar minimum Aralık ayına kadar.

Ayrıca, Cumhuriyetçiler, ara sınavları göz önünde bulundurarak, yalnızca sıhhat hizmetleriyle ilgili en belirsiz vaatleri içeren bir “ABD’ya Taahhüt” yayınladılar. Sıhhat hizmetlerinde Cumhuriyetçileri birleştiren tek şeyin Demokratların sıhhat politikalarına karşı olmaları bulunduğunun bir başka göstergesi. Bu son Cumhuriyet planının olumsuzluk Uygun Bakım Yasası’nın yürürlükten kaldırılmasını önermektedir.

Bu haftanın panelistleri KHN’den Julie Rovner, Politico’dan Alice Miranda Ollstein, Stat’den Rachel Cohrs ve Axios’tan Victoria Knight.

Bu haftaki bölümden çıkarımlar içinde:

  • Hükümeti açık tutmak için kısa vadeli finansman faturası, FDA’nın ilaç üreticilerinden alınan ve birçok FDA çalışanının maaşlarının ödenmesine destek olan kullanıcı ücretlerinin beş senelik tekrardan yetkilendirilmesini içeriyor. Demokratlar, bu önleme, rejim takviyeleri, kozmetikler ve laboratuvar testleri hakkında düzenlemeler oluşturacak hükümler eklemeyi umuyorlardı. Mevcut yetkilendirme 1 Ekim’de bitiyor ve Cumhuriyetçiler, yalnızca yeni hükümet direktifleri olmayan temiz bir yasa tasarısını destekleyeceklerinde ısrar ettiler.
  • Bu hükümet finansman faturası, Başkan Joe Biden’in ek covid-19 ve maymun çiçeği aşıları ve testleri için ödeme yapılmasına destek olmak için 20 milyar dolarlık talebini de içermeyecek. Demokratlar bu programları uzatmak istediklerini söylediler, sadece Cumhuriyetçiler karşı çıktı ve yönetimin önceki tüm ödenekleri hala hesaba katmadığını söylemiş oldu.
  • Biden’ın covid pandemisinin “bittiğini” öne devam eden “60 Dakika” yorumu, yönetimin Kurultay’yi fazladan covid fonunu geçirmeye ikna etme çabalarına zarar verdi.
  • Biden bu hafta bir zafer turu attı ve Medicare için yönetim öncelikleri mevzusunda başarılara imza attı. Bunlar içinde, genel olarak yararlanıcıların ayakta tedavi harcamalarını karşılayan gelecek senenin B Kısmı priminde bir azalma bulunduğunu söylemiş oldu. Sadece bu prim, ilk olarak Medicare’in 2022’de fazlaca fazla ücret alması sebebiyle düştü.
  • Yetkililer, 2021’de FDA tarafınca geçici onay alan bazı Alzheimer hastaları için pahalı bir ilaç olan Aduhelm’in kullanımıyla ilişkili olarak federal sıhhat programının daha yüksek maliyetler göreceğini tahmin ettiğinden, bu yıl Medicare primlerinde çarpıcı bir artış görüldü. Medicare yetkilileri sonrasında ilacı yalnızca klinik araştırmaya katılan hastalar için kapsayacaklarını ve ilacın kullanımına ilişkin beklentilerin düştüğünü söylemiş oldu.
  • Cumhuriyet Meclisi üyelerinin önerilmiş olduğu gündem, Demokratların bu yıl Medicare’in bazı ilaç fiyatlarını görüşme etmesine izin verme kararını tersine çevirme sözü verdi. Demokratlar, hükmün maliyetleri düşürmeye destek olacağını söylese de, Cumhuriyetçiler hükümetin hususi piyasaya müdahale etmesini sevmediklerini ve tedbirin yeniliği engelleyeceğinden korktuklarını söylediler.

Gene bu hafta, Rovner, yeni belgeseli “Battleground”, kürtaj karşıtı güçlerin devirmek için uzun bir oyunu iyi mi oynadığını araştıran film yapımcısı Cynthia Lowen ile röportaj yapıyor. Karaca.

Ek olarak, ek kredi için, panelistler sizin de okumanız icap ettiğini düşündükleri haftanın en sevdikleri sıhhat politikası hikayelerini tavsiye ediyor:

Julie Rovner: KHN’nin Christine Spolar’dan “İngiltere’nin Yaşlı Bakımını Hususi Ana paraya Devirmekten Zor Dersleri”

Alice Miranda Ollstein: KHN’nin “Gömülü Önyargı: Tıbbi Kayıtlar Ayrımcılığı Iyi mi Sow”, Darius Tahir

Rachel Cohrs: New York Times’ın “Tahkim Kıdemli Yaşama Geldi. Kaydolmanız Gerekmiyor”, Paula Span

Victoria Şövalyesi: Forbes’un “Mark Cuban, Mirasını Düşük Maliyetli İlaçlar Üstüne Bahis Yaparken Shark Tank’tan Ayrılmayı Düşünüyor”, Jemima McEvoy

Bu haftaki bölümde ek olarak bahsetti:


Tüm podcast’lerimizi dinlemek için buraya tıklayın.

Ve KHN’nin Sıhhat Nedir? Spotify, Apple Podcast’ler, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde.

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu