Ses çaları göremiyor musunuz? Acast’ten dinlemek için tıklayınız. Ek olarak Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde dinleyebilirsiniz.


Demokratların yeniden yeniden, yeniden kapalı bütçe faturası görünüşe nazaran yeniden açık ve beklenenden daha büyük. Sürpriz bir hareketle, Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, Senatör Joe Manchin (DW.Va.) ile Senato katına gönderilen sınırı olan sıhhat yasa tasarısının kapsamını iklim değişikliği ve bazı vergi artışlarını da içerecek şekilde genişletmek için bir antak kalma yaptığını duyurdu. firmalar ve bazı varlıklı Amerikalılar.

Sadece tedbir, Başkan Joe Biden ve Demokrat liderlerin umduklarının hala minik bir parçası ve yeni Medicare yardımları yada Medicaid programını genişletmeyi seçmeyen eyaletlerdeki insanoğlu için sigorta için genişletilmiş uygunluk şeklinde yüksek profilli sıhhat önceliklerini içermiyor. .

Ayrıca, Biden yönetimi, Trump yönetiminin geri almış olduğu LGBTQ + bireyler için sıhhat hizmetlerinde ayrımcılık karşıtı korumaları geri yüklerken, Uygun Fiyatlı Bakım Yasası, bu kez sıhhat yasasının önleyici faydalar şartına meydan okuyan bir davayı dinlemek için Teksas’ta mahkemeye geri döndü.

Bu haftanın panelistleri KHN’den Julie Rovner, Johns Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı ve Siyaset Okulu’ndan Joanne Kenen, Pink Sheet’ten Sarah Karlin-Smith ve Politico’dan Alice Miranda Ollstein.

Bu haftaki bölümden çıkarımlar içinde:

  • Çarşamba günü geç saatlerde Manchin’in fikrini değiştirdiğini ve başkanın temel önceliklerinden bazılarını finanse etmek için daha geniş bir parti çizgisi tasarısını desteklemeye istekli bulunduğunu belirten gişe rekorları kıran duyuru, daha ilkin üstünde anlaşmaya varılan sıhhat hükümlerinde herhangi bir büyük değişikliği açıklamadı. Manchin daha ilkin Senato Demokratlarının Medicare’in ilaç fiyatlarını görüşme etmesine ve Ekonomik Sıhhat Hizmetleri pazarlarında satın alınan sıhhat politikaları için prim sübvansiyonlarındaki iyileştirmeleri sürdürmesine izin verme planını imzalayacağını söylemiş oldu.
  • Bununla beraber, yeni Senato mevzuatının ana hatları, bu premium geliştirmeleri, Manchin ve Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer’in daha ilkin üstünde anlaşmaya vardıklarından bir yıl daha çok olan üç yıl süresince uzatacaktır. Bu, bu sübvansiyonların yenilenmesinin 2024 kampanyası mevzusu olmayacağı anlamına geliyor.
  • Evde sıhhat bakımı için yeni fonlar ve tüketicilerin cepten insülin maliyetlerini düşürmeye yönelik popüler bir yargı de dahil olmak suretiyle, ilericilerin bu yasada aramış olduğu oldukca sayıda sıhhat ürünü dışarıda bırakıldı. Ayrı bir yasa tasarısı bunu yapabilirdi, sadece Senato’da barikatlara çarptı.
  • Faturanın geçişi güvence edilmez. İlk olarak, Senato parlamenterinin, Senato’nun harcama ve vergi önlemlerini bir dolandırıcı tehdidi olmadan geçirmesine müsaade eden karmaşık kurallar altında hükümlerine izin verildiğini onaylaması gerekir. Bu süreç kapsamında, Demokrat meclis grubundaki 50 senatörün tamamının tasarıyı desteklemesi ve başkan yardımcısının eşitlik bozma oyu kullanımı gerekecek. Tüm senatörlerin gemide olup olmadığı yada gelecek hafta yapılacak oylamaya katılıp katılamayacağı hemen hemen belli değil. Manchin ve Senatör Dick Durbin (D-Ill.) dahil olmak suretiyle birçoğu covid olduklarını ve tecritte olduklarını açıkladılar.
  • Beyaz Saray doktoruna nazaran Biden, covid enfeksiyonundan kurtuldu. İyileşirken, çalışmaya devam ettiğini ve oldukça iyi durumda bulunduğunu göstermeye itina gösterdi. Ek olarak, daha çok aşı ve tedavi seçeneğinin kolayca kullanılabilir hale getirilmesine öncülük etmesine destek olduğu federal çabaların, başkalarının da bir enfeksiyonu yenmesine destek olacağına dikkat çekti.
  • Sadece bazı eleştirmenler, Biden’ın iyileşirken çalışmakla ilgili mesajının fena bir sinyal verdiğini şu sebeple hastaların dinlenmeye ve iyileşmeye teşvik edilmesi icap ettiğini öne sürdüler.
  • KFF tarafınca meydana getirilen yeni bir anket, 5 yaşından minik evladı olan her 10 ebeveynden 4’ünün, çocuklarına covid aşısı yaptırmayacağını söylediğini ortaya koydu. Bu, ebeveynlerin, hastalığın küçükler için tehdit edici olmadığını varsaymalarının, aşı çalışmalarıyla ilgili kafa karışıklıklarının ve aşı için uzun süre beklemelerinin bir yan ürünü şeklinde görünüyor.
  • Şaşırtıcı bir halde, Kurultay’nin eşcinsel evlilik hakkını güvence altına alan bir yasa tasarısını kabul edebileceği, sadece bir kadının doğum denetim hakkını güvence eden bir yasayı geçiremeyeceği anlaşılıyor. Doğum kontrolü yasa tasarısı Meclis’ten geçti sadece Senato’da bir engele çarptı. Muhafazakarlar, bazı doğum denetim şekillerinin kürtaja niçin bulunduğunu düşünen kürtaj karşıtı grupların şikayetlerinden kaygı duyuyor.
  • Teksas’ta daha ilkin ACA’nın bazı bölümlerine karşı karar vermiş olan bir federal yargıç, yasanın sigortalı kişilerin önleyici bakım için cepten harcama yapmamasını güvence eden hükmüne itiraz ediyor. Dava, ACA’yı baltalamak için öteki çabaları bir kenara bırakan Yüksek Mahkemeye gidebilir. Sadece mahkemede güç merkezi değişti, bu yüzden yargıçların bu davaya iyi mi bakacağı belli değil.

Gene bu hafta Rovner, bulaşıcı hastalık doktoru, KFF kıdemli üyesi ve KHN’nin halk sağlığı genel editörü Dr. Céline Gounder ile ABD’de ve tüm dünyada devam eden maymun çiçeği salgını hakkında röportaj yapıyor.

Ek olarak, ek kredi için, panelistler sizin de okumanız icap ettiğini düşündükleri haftanın en sevdikleri sıhhat politikası hikayelerini tavsiye ediyor:

Julie Rovner: NPR’nin “Teksas Kürtaj Yasası Sebebiyle, İstediği Hamileliği Tıbbi Bir Ağırlık basma Oldu”, Carrie Feibel

Alice Miranda Ollstein: Nathaniel Weixel tarafınca The Hill’in “Philip Morris İşinden Ayrılan En İyi FDA Tütün Yetkilisi”

Joanne Gönderen: Science’ın “Bir Tarladaki Lekeler mi? Bir Sinirbilim İmgesi Sleuth, Alzheimer Makalelerinin Sayısında Üretim İşaretleri Buluyor, Hastalığın Yargı devam eden Bir Teorisini Tehdit Ediyor, Charles Piller

Sarah Karlin-Smith: NPR’nin “Uyuşturucu Üreticileri, Pazara Süratli Gidilen İlaçların Hakkaten İşe Yaradığını Kanıtlamakta Yavaşlar”, Sydney Lupkin


Tüm podcast’lerimizi dinlemek için buraya tıklayın.

Ve KHN’nin Sıhhat Nedir? Spotify, Apple Podcast’ler, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde.

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu