Ses çaları göremiyor musunuz? Acast’ten dinlemek için tıklayınız. Ek olarak Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde dinleyebilirsiniz.

Başkan Joe Biden, Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer’in arkasından, covid-19 testi pozitif çıkan son olarak Washington yetkilisi oldu. Sadece, bilhassa ilk kez Medicare’in reçeteli ilaç fiyatlarını görüşme etmesine ve yaşlıların cepten ilaç maliyetlerini sınırlamasına izin verebilecek bir Senato tasarısı üstünde emekler devam ediyor.

Ayrıca, kürtaj haklarının hem destekçileri hem de karşıtları, Yüksek Mahkeme’nin federal düzeyde kürtaj hakkını iptal etmesinin arkasından temellerini bulmakta zorlanıyorlar. Karaca – Wade.

Bu haftanın panelistleri KHN’den Julie Rovner, The 19th’den Shefali Luthra, Johns Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı ve Siyaset Okulu’ndan Joanne Kenen ve Stat’den Rachel Cohrs.

Bu haftaki bölümden çıkarımlar içinde:

  • Bazı Demokratlar ve birçok siyasal uzman, başkanın Build Back Better gündemini çoğunlukla bir sıhhat faturası olacak şekilde küçülttüğü için Senato’yu eleştiriyor olsa da, bu yasa tasarısında Medicare’in bazı ilaçların fiyatlarını görüşme etmesine müsaade eden tavsiye, ilaç üreticilerinin haiz olduğu büyük bir değişim olacaktır. yirmi yıl süresince başarıyla savaştı.
  • Tam olarak açıklanmayan tasarı, yalnızca Senatör Joe Manchin (DW.Va.) tarafınca onaylanan hükümleri içerecek, bu sebeple Senato’daki Demokrat komitenin 50 üyesinin tamamının yasayı geçirmesi gerekecek. satmaca. Mevzuat, ilk yılda 10 ilaç üstünde fiyat müzakerelerine izin vermenin yanı sıra, tutarları enflasyon oranının üstüne çıkaran ilaç üreticilerini cezalandıracak ve Medicare yararlanıcılarının cepten ilaç harcamalarını yılda 2.000 $ ile sınırlayacaktır.
  • Tasarının ek olarak, Uygun Bakım Yasası pazarı vesilesiyle satın alınan sıhhat poliçeleri primleri için geliştirilmiş sübvansiyonları iki yıl daha uzatmaya yönelik hükümler içermesi umut ediliyor. Bu detaylar hemen hemen açıklanmadı.
  • İlerleyenler, yönetimin Yüksek Mahkemenin bozma sonucuna verdiği cansız yanıtta dehşete düştü Karaca. Beyaz Saray, başkanın yapabileceklerinin bir sınırı bulunduğunu belirtse de, yönetim iyi mi cevap vereceğini açıklarken pek oldukça kişinin beklediğinden daha davranışlarında ölçülü davrandı. Mesela, Yüksek Mahkeme sonucu yayınladıktan derhal sonrasında yönetim, hanımefendilerin ilaçlı kürtajlara erişimini koruyacağını söylemiş oldu – sadece oldukça azca takip yapılmış oldu.
  • Kürtaj yaptırmak isteyen 10 yaşındaki bir saldırı kurbanını tedavi eden Indianalı tabip, ulusal televizyonda yanlış bir halde lüzumlu evrakları doldurmadığını söyleyen eyalet başsavcısına karşı hakaret davası açmakla tehdit ediyor.
  • Bu 10 yaşındaki çocuğun davası, kürtaj karşıtı grupları savunmaya aldı ve bu tür durumlarla iyi mi başa çıkılacağı mevzusunda bölünmüş olduklarını öne sürdü. Bazı liderler çocuğun hamileliği ilerletmesi icap ettiğini öne sürerken, öteki gruplar tecavüze uğrayan kişilerin miadına kadar bebek taşımak zorunda kalmaması icap ettiğini söylemiş oldu.
  • Teksas Başsavcısı Ken Paxton, kürtajı kısıtlamaya yönelik baskısını sürdürüyor. Devlet, geçen Eylül ayında, topluluk üyelerinin doktorlara ve bir kadının altı haftalık hamilelikten sonrasında kürtaj yaptırmasına destek olan öteki kişilere dava açmasına müsaade eden katı bir yasayla, temelde kürtajların çoğunu durdurdu. Şimdi, Paxton, Biden yönetiminin federal yasanın hamilelik sorunları sebebiyle acil bakım arayan kişilere kürtaj yaptırma hakkı verdiği yönündeki açıklamasına meydan okuyor. Paxton, federal yasanın eyaletin kısıtlamalarını engellemediğini söylemiş oldu.
  • Teksas’ın kürtaj mevzusundaki katı çizgisinin eyalet içinde ekonomik bir tesiri olabilir. Bazı gençler ve firmalar kürtaj politikalarına sıcak bakmazken bazıları da ülkeyi terk etmekle tehdit ediyor.

Gene bu hafta Rovner, American Medical Association’ın yeni başkanı olan California dermatolog Dr. Jack Resneck Jr. ile röportaj yapıyor.

Ek olarak, ek kredi için, panelistler sizin de okumanız icap ettiğini düşündükleri haftanın en sevdikleri sıhhat politikası hikayelerini tavsiye ediyor:

Julie Rovner: Lauren Weber ve Anna Maria Barry-Jester tarafınca KHN’nin “Tutucu Bloklar Halk Sağlığı Yetkilerini Kısıtlamak İçin Dava Açıyor”

Shefali Luthra: Bob Herman, Kate Sheridan, J. Emory Parker, Adam Feuerstein ve Mohana Ravindranath tarafınca kaleme alınan Stat’ın “Sıhhat Hizmetlerinin En Büyük Oyuncuları: Pandemi Şiddetlenirken CEO’ların Kazançları Arttı”

Rachel Cohrs: Politico’nun Sarah Owermohle tarafınca yazılan “Anthony Fauci, Covid’in Politizasyonunu Arkasına Koymak İstiyor”

Joanne Gönderen: Inside Climate News’ “Elektrik Giderse Kim Acı Çeker? İklim Epidemiyologları Şimdi Bunu Çözmeye Çalışıyorlar, Laura Baisas

Bu haftaki podcast’te ek olarak bahsetti:

Tüm podcast’lerimizi dinlemek için buraya tıklayın.

Ve KHN’nin Sıhhat Nedir? Spotify, Apple Podcast’ler, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde.

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında data elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).

Kuruluşları içeriğimizi ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlamaya teşvik ediyoruz. İşte soruyoruz:

khn.org sitemize bir köprü ile orijinal yayıncı olarak bizlere kredi vermelisiniz. Mümkünse, orijinal yazar(lar)ı ve “Kaiser Health News” ibaresine ilave edin. Lütfen hikayedeki köprüleri koruyun.

Unutulmamalıdır ki, khn.org’daki her şey tekrardan yayımlanmaya uygun değildir. Bir haberin “Tüm Hakları Saklıdır” etiketi var ise, o öğeyi tekrardan yayınlama izni veremeyiz.

Sorularım var? [email protected] adresinden bizlere bildirin