Ses çaları göremiyor musunuz? Acast’ten dinlemek için tıklayınız. Ek olarak Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde dinleyebilirsiniz.

Bölüm fragmanı için buraya tıklayın.

Bir aydan kısa bir süre içinde yüksek profilli üç toplu silahlı saldırının arkasından, Capitol Hill’deki milletvekilleri, silahlı sertliği önleyebilecek yasa mevzusundaki müzakereleri yenilediler. Sadece uzun süredir tartışılan bu mevzuda bir anlaşmaya varmaya çalışanlar bile, uzlaşma bulmanın çok önemli bir vazife olmaya devam ettiğini kabul ediyor.

Ayrıca Kurultay, Uygun Bakım Yasası uyarınca kendi sıhhat sigortasını satın alan kişiler için mevcut ek sübvansiyonların uzatılıp uzatılmayacağına karar vermek için süre tükeniyor. Devletler ve sigortacılar şimdi 2023 için oranlar belirliyor; Kurultay eyleminin yokluğunda, oldukca daha yüksek olan bu primler, ara seçimlerden derhal ilkin kamuya açıklanacaktı.

Bu haftanın panelistleri KHN’den Julie Rovner, The New York Times’tan Margot Sanger-Katz, CQ Roll Call’dan Sandhya Raman ve Stat’den Rachel Cohrs.

Bu haftaki bölümden çıkarımlar içinde:

  • Medicare yetkilileri, bazı Alzheimer vakalarını tedavi etmek için pahalı yeni bir ilacı kapsadığı için yaşlılar için federal sıhhat planının yüksek faturalarla karşı karşıya kalacağı beklentileri sebebiyle bu yıl %12’lik artıştan sonrasında yararlanıcıların primlerini düşürmeleri için Capitol Hill’deki milletvekillerinin baskısı altındaydı. hastalık. Medicare bu ilacın kapsamını sınırlamayı seçtiğinde, Aduhelm, güvenliği ve etkinliği ile ilgili endişeler üstüne, prim artışının azalması olası görünüyordu. Sadece yetkililer geçen hafta, gelecek senenin primlerine kadar ayarlama yapmayacaklarını söylediler.
  • Bu kararın, daha ilkin primlerde bir yıl ortası değişikliği girişiminde bulunulmadığı ve yönetimsel açıdan karmaşık olabileceği için verilmiş olduğu görülüyor.
  • Medicare maliyetleri ve yararları çoğu zaman politik olarak göze çarpan mevzular olsa da, bu büyük prim artışı fazla eleştiriye yol açmadı. Bunun sebebi, averaj Toplumsal Güvenlik ödemesinin de bu yıl mühim seviyede artması ve bu da fiyat artışını karşılamaya destek olması olabilir.
  • Tabanca sertliğini bastırmak için ihtimaller içinde önlemler mevzusunda senatörler içinde meydana getirilen müzakereler, geçmişteki kitlesel çekimlerden sonrasında onaylanmayan mevzuları vuruyor ve bu çabanın da kolayca dağılabileceği endişelerine yol açıyor. Görüşmeler, tabanca kontrolü savunucularının genel olarak istediği tartışmalı adımların çoğuna değinmiyor, sadece müzakereciler ek olarak geçmişte birçok tabanca hakları savunucusunun rahat hissettiklerinden daha fazlasını münakaşaya istekli olabilir. Şimdiye kadar, görüşmelere katılan Cumhuriyetçiler ve Demokratlar ileriye dönük bir yol bulmaya çalışıyor görünüyorlar, sadece çaba duyarlı ve kimse hemen hemen iyi mi biteceğini tahmin etmiyor.
  • Geçen senenin sonunda Başkan Joe Biden’ın “Daha İyisini İnşa Et” yasasıyla ilgili müzakerelerden uzaklaşan Senatör Joe Manchin (DW.Va.), geçen hafta, bu paketin bir parçası olan uyuşturucu fiyatlarındaki artışları azaltmanın, bu paketin bir parçası olmaya devam edeceğinin sinyalini verdi. onun temel endişesi. Bu, daha sınırı olan bir yasama paketi üstündeki müzakerelerin ilerleyebileceğine de işaret edebilir.
  • Demokratlar, ACA sigorta pazarlarından satın alınan planlar için prim sübvansiyonlarını uzatmak istiyorlarsa süratli hareket etme baskısı altındalar. Bu daha büyük sübvansiyonlar yıl sonunda sona erecek, sadece devlet düzenleyicileri aslına bakarsanız 2023 planları için tutarları belirlemeye çalışıyor ve bu hesaplamaların bir kısmı kaç kişinin kaydolacağına dair tahminlere bağlı.
  • Son olarak covid-19 varyantı yeni bir dalgalanmayı tetiklediğinden, bir grup Amerikalı korunmasız olarak öne çıkıyor: 5 yaşın altındaki çocuklar: Federal düzenleyiciler ilaç üreticilerinden aşıları yetkilendirme taleplerine baksa da, anne babalar arasındaki hayal kırıklığı büyüyor. Sadece bu aşılar, virüsün daha eski bir versiyonu içindir ve mevcut varyantlara karşı sınırı olan etkililiğe haiz olabilir.
  • Yüksek Mahkeme’nin 1973’te kürtaj için anayasal korumaları bozmaya hazırlandığını öne devam eden sızdırılmış bir görüş taslağına tepki olarak Karaca – Wade Kararın arkasından bazı mahalli savcılar, kürtaj yaptıran sıhhat çalışanları hakkında ceza davası açmayacaklarını deklare etti. Sadece bunun, cezai suçlamalarla karşı karşıya kalabilecekleri takdirde, bu tür bir hizmeti vermeyi bırakması beklenen mahalli kliniklere yada doktorlara pek destek olması ihtimaller içinde değildir.

Gene bu hafta, Rovner, son olarak KHN-NPR “Ayın Faturası” bölümünü bildiren ve yazan Michelle Andrews ile, kolonoskopi alan hastaların ACA kapsamında parasız önleyici bakıma erişmeye çalıştıklarında karşılaştıkları oldukca yaygın bir problem hakkında röportaj yapıyor. Bizimle paylaşmak istediğiniz oldukca çirkin bir tıbbi faturanız var ise, bunu buradan yapabilirsiniz.

Ek olarak, ek kredi için, panelistler sizin de okumanız icap ettiğini düşündükleri haftanın en sevdikleri sıhhat politikası hikayelerini tavsiye ediyor:

Julie Rovner: NPR Throughline’ın Rund Abdelfatah, Ramtin Arablouei, Julie Caine, Laine Kaplan-Levenson, Lawrence Wu, Victor Yvellez, Casey Miner, Yolanda Sangweni, Anya Steinberg ve Deborah George tarafınca kaleme alınan “Before Roe: The Physicians’ Crusade”

Rachel Cohrs: Wall Street Journal’ın Jennifer Maloney tarafınca yazılan “Emzirme Oranlarındaki Düşüş ile Kötüleşen Bebek Formülü Yetersizliği”

Margot Sanger-Katz: Washington Post’un “Görüş: Emzirme ‘Parasız Değildir.’ İşte Bana Maliyeti”, Alyssa Rosenberg

Sandhya Raman: Annmarie Timmins’in “Şüphecilikten Sigorta Reddi’ne, Uzun Süreli COVID Hastaları Bir tek Sıhhat Problemlerinden Daha Fazlasıyla Karşı Karşıya” Devletlerden Haberler

Bu haftanın podcast’inde de tartışıldı:

Politico Pro’nun “Sıhhat Ajansı Çevresel Hakkaniyet Girişimini Başlatıyor”, Sarah Owermohle

Stat’in “Hastanelerin Sigortasız Covid-19 Bakımı İçin Ödeme Alabileceği Bir Arka Kapı Yolu Olabilir”, Rachel Cohrs

Tüm podcast’lerimizi dinlemek için buraya tıklayın.

Ve KHN’nin Sıhhat Nedir? Spotify, Apple Podcast’ler, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde.