Ses çaları göremiyor musunuz? Acast’ten dinlemek için tıklayınız. Ek olarak Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde dinleyebilirsiniz.


Kurultay ve Başkan Joe Biden resmi olarak yaz tatilindeler, sadece birçok sıhhat politikası başarısını geride bıraktılar. Başkan, bu hafta, öteki şeylerin yanı sıra, Medicare’in ilk kez ilaç fiyatlarını görüşme etmesine müsaade eden Enflasyon Azaltma Yasası’nı imzalamak için Cenup Carolina sahilindeki tatilinden döndü.

Yasa ek olarak, Uygun Bakım Yasası’nın pazar bölgeleri vesilesiyle satın alınan sigorta primleri için geliştirilmiş sübvansiyonları da korur. Kurultay, 2021’de daha eli açık sübvansiyonları ekledi, sadece yıl sonunda bitirilecekti.

Ayrıca, Demokratlar bütçe faturasının son versiyonuna ek Medicare vizyonu, işitme ve dişçilik yardımları sağlayamasalar da, bu hafta FDA, Kurultay tarafınca sipariş edilen tezgah üstü işitme cihazlarının satışı için temel kurallar belirledi. 2017 senesinde.

Bu haftanın panelistleri KHN’den Julie Rovner, Bloomberg’den Anna Edney, Politico’dan Alice Miranda Ollstein ve Johns Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı ve Siyaset Okulu’ndan Joanne Kenen.

Bu haftaki bölümden çıkarımlar içinde:

  • Yeni yasanın Medicare’in bazı ilaç fiyatlarını görüşme etmesine müsaade eden hükümlerine karşın, kayıtlı kişilerin bu müzakerelerin faydalarını görmek için birkaç yıl beklemesi gerekecek. Bu, Demokratların önlemi bir kampanya promosyonu olarak kullanmasını zorlaştırıyor. Artı, Cumhuriyetçiler, Demokratların çabalarını kırmak için fiyat görüşme süreci kurulurken aradan geçen yılları kullanmaya çalışabilirler.
  • Cepten ilaç harcamalarına ilişkin yeni sınır ve insülin harcamalarına ilişkin üst sınırlar benzer biçimde öteki Medicare hükümleri, daha acil faydalar elde edecektir.
  • Yasanın ACA prim sübvansiyonlarının uzatılması, bununla beraber, maliyetlerinin düştüğünü görmeyecek olan ve tedbir başarısız olsaydı ve program sonlanmış olsaydı, muhtemelen bir farkı fark edecek olan tüketiciler için aydınlatılması zor bir zaferdir.
  • Bununla beraber, reklam kampanyaları şimdiden popüler sıhhat problemlerine karşı Cumhuriyetçi muhalefeti hedef almaya başladı. Hiçbir GOP milletvekili önlemi desteklemek için oy kullanmadı.
  • Yeni kategoriye uyan işitme cihazlarının, hafifçe ila orta derecede işitme kaybı olan kişiler için mühim seviyede daha ucuz olması planlanıyor. Sadece bu yeni cihazların yeterince çalışıp çalışmayacağı hala yanıtsız.
  • Hastalık Denetim ve Önleme Merkezleri, geçen hafta önceki önerileri gevşeten yeni covid-19 yönergeleri yayınladı. Duyuru, son birkaç senedir yalıtım önleme stratejilerini sürdürmek için halk içinde artan küçümsemenin altını çiziyor. Sadece uzun soluklu covid semptomlarından mustarip olan insan sayısının artması ve bu durumun yaşamlarına ve ekonomiye iyi mi zarar verdiği kim bilir gözden kaçıyor.
  • CDC ek olarak bu hafta, bilhassa halkla iletişimde, covid yanıtına ilişkin bir emek harcama tespit ettikten sonrasında halk sağlığı krizlerini daha iyi karşılamak için tekrardan örgütleneceğini duyurdu.
  • Her ne kadar Yargıtay’ın bozmasından bu yana ortaya çıkan kürtaj kısıtlamalarına karşı çıkanların bir çok Karaca – Wade erkekler de hem ilerideki siyasette hem de üniversite için hangi eyaletleri seçecekleri yada vazektomi arayışı benzer biçimde geniş kapsamlı kişisel kararlarda rol oynuyorlar.

Ek olarak, ek kredi için, panelistler sizin de okumanız icap ettiğini düşündükleri haftanın en sevdikleri sıhhat politikası hikayelerini öneriyorlar:

Julie Rovner: Los Angeles Times’ “CDC, COVID Kurallarını Gevşetti. Bu Halk Sağlığı Boşluğunu Kim Dolduruyor?” Wendy Netter Epstein ve Daniel Goldberg tarafınca

Alice Miranda Ollstein: MedPage Bugünün “Yüksek Sınır Duvarlarından Düşüşler Travma Hizmetlerini Eziyor”, Cheryl Clark

Joanne Kenen: Harper’s Magazine’den Zachary Siegel’in yazdığı “A Hole in the Head”

Anna Edney: Stat’ın “Anne babalar ve Klinisyenler Hususi Sermayenin Kar Sabitlemesinin Otizmli Çocuklarda Kısa Değişen Bulunduğunu Söylüyor”, Tara Bannow

Bu haftaki bölümde ek olarak bahsetti:

Washington Post’un Brittany Shammas ve Kim Bellware tarafınca yazılan “Florida Mahkemesi Kuralları 16 Yaşındakiler Kürtaj İçin ‘Yeterince Olgun’ Değil”

Atlantik’in “Pandemi Yavaş Kapanışı”, Katherine J. Wu

Politico’nun “Tim Kaine Uzun Kovid Hastası. Bu, Kongreyi Harekete Geçirmiyor”, Alice Miranda Ollstein


Tüm podcast’lerimizi dinlemek için buraya tıklayın.

Ve KHN’nin Sıhhat Nedir? Spotify, Apple Podcast’ler, Stitcher, Pocket Casts yada podcast’leri dinlediğiniz her yerde.

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu