Batı Teksas’ta, Crosbyton’daki ufak hastanenin bir tek iki yatağı var ve devamlı dolu olmuyorlar.

Lubbock’un 40 mil doğusunda bulunan ve ortalama 1.500 sözü geçen bir kasabaya hizmet veren hastanenin CEO’su Steve Beck, “Hastaları nadiren kabul ediyoruz” dedi.

Hastane çalışanı tutmakta zorlanıyor ve “teknoloji ve uzmanlıktan yoksun” dedi. Ve para.

Kasaba, acil servis ve birinci basamak hizmetlerini açık tutmak için fırın satışlarına ve garaj satışlarına ev sahipliği yapmış oldu. Kağıt üstünde Crosbyton Clinic Hospital olmamalıydı, dedi Beck, sadece var – “tamamen kararlılık, bağlılık ve iş ahlakı” ile.

Teksas, Kansas ve Iowa benzer biçimde birçok kırsal hastanenin bulunmuş olduğu eyaletlerde, bu tesislerde herhangi bir günde üçten azca hasta kalıyor. Bu yatakları çalıştırmanın ve bakımını yapmanın mali yükü oldukca ağır ve federal milletvekilleri geçen yıl Crosbyton benzer biçimde yerlerde hastane yetkililerinden yardım taleplerine cevap verdi.

Ocak ayında başlaması planlanan Kırsal Acil Hastane programı, ufak, zor durumdaki hastanelere yataklarını bırakmaları ve yalnızca acil ve ayakta tedavi hizmetlerine odaklanmaları için ödeme yapmayı teklif edecek. Bu, 25 yıldaki kırsal hastaneler için ilk yeni federal ödeme programı olacak ve milletvekilleri, bunun son on yılda hızlanan kırsal hastane kapanmalarının akışını durdurmasını umuyor.

Bir fotoğraf, Crosbyton Clinic Hospital'ın içindeki bir koridoru gösteriyor.
Crosbyton Clinic Hastanesi’nin içinde bir hasta odası görülüyor.(KHN için Annie Rice)

Senato’da yasada yapılacak herhangi bir değişikliği denetleyecek olan Senato Finans Komitesine başkanlık eden Senatör Ron Wyden (D-Ore.), yasanın “bu topluluklarda acil sıhhat hizmetlerine erişimi sürdürmek için benzeri görülmemiş bir yaklaşım” bulunduğunu söylemiş oldu. KHN’ye yapmış olduğu açıklamada.

Gene de devlet hastanesi liderleri, programın birkaç acil alıcı bulabileceğini tahmin ediyor.

Plan, bir hastanenin Medicare hastaları için ödemeleri artıracak ve ek bir durağan(durgun) “tesis ödemesi” elde edecektir. Sadece bu ödemelerin tam boyutu ve zor durumdaki hastaneleri desteklemek için kafi olup olmayacağı, ABD Medicare & Medicaid Services Merkezleri’nin Dördüncü Temmuz dinlence hafta sonundan derhal ilkin tavsiye edilen bir ilk kuralı yayınlamasından sonrasında bile belirsiz. Bu sonbaharda son bir kaide planlanıyor.

Eğitim ve Hususi Projelerden Görevli Başkan Yardımcısı Jennifer Findley, tahmini 40 hastanenin Covid-19 pandemisinden ilkin averaj bir yada iki yatan hasta sayısını bildirdiği Kansas’ta hiçbir hastanenin programa katılmak için elini kaldırmaya hazır olmadığını söylemiş oldu. kansas hastane derneği. Findley, hastanelerin CMS’deki yetkililerin finansman hakkında daha çok detay yayınlamasını “beklediğini ve oldukca endişeli” bulunduğunu söylemiş oldu.

CMS’nin baş sıhhat görevlisi Dr. Lee Fleisher, KHN’nin yeni programla ilgili sorularına, Haziran ayında e-postayla gönderilen ve ajansın programı Ocak 2023’e kadar başlatmayı “hedefte” bulunduğunu doğrulayan bir bildiriyle cevap verdi. Ajans yetkilileri başka soruları yanıtlamayı reddetti. .

Senatör Chuck Grassley (R-Iowa), bu ay CMS’nin yeni yasayı bir “tavsiye edilen düzenlemeler dizisi” halinde sunacağını doğruladı. Programın oluşturulmasına neden olan mevzuatın ortak sponsoru olan Grassley, ajansı bunu “zamanında” hayata geçirmeye çağırdı.

Kırsal acil durum hastanesi modeli, Medicare’in hastanelerin sadece bir takım değişiklikten sonrasında kabul etmiş olduğu “eleştiri erişimli hastane” tanımına dayanmaktadır. Mevcut program, Medicare’in 25’ten fazla yatan hasta yatağı olmayan ve averaj hasta kalış süresi 96 saat yada daha azca olan ufak, kırsal hastanelere ek fon sağlamasına izin veriyor.

Grassley, KHN ile yapmış olduğu bir röportajda, kırsal hastanelerin neredeyse boş olan yatan hasta ünitelerini sürdürmesini gerektirmenin ergonomik olmadığını söylemiş oldu. “Kapatmak ve herhangi bir sıhhat hizmeti vermemek için bir alternatif” sunmak istedi.

Grassley, yeni programın gönüllü olacağını altını çizdi. Yasa bir uzlaşmadır, dedi. Wyden, 10 yılda ortalama 30 milyar dolar olarak tahmin edilen orijinal teklifin maliyetlerine itiraz etti. Tasarının son versiyonunda, Medicare’e meydana getirilen destek düşürüldü ve maliyet tahmini üçte ikiden fazla düştü.

KHN’ye yapmış olduğu açıklamada Wyden, yasanın “mevcut federal güvenlik tedbirlerindeki belirli boşlukları doldurmak” için tasarlandığını söylemiş oldu. Medicare geri ödemesi başlangıçta önerilenden daha ufak olsa da, yasa bununla beraber bir hastanenin kaç hastaya hizmet verdiğinden bağımsız olarak ödenen bir tesis ücretini de içermektedir.

CMS yetkilileri bu ödemelerin boyutunu hemen hemen açıklamadı, sadece Ulusal Kırsal Sıhhat Derneği operasyon sorumlusu Brock Slabach, hastanelerin yılda 2 milyon ila 3 milyon dolar içinde olması icap ettiğini söylemiş oldu. Tesis ödemesinin miktarı “tüm programın temel taşı” dedi.

Bir fotoğraf, Crosbyton'ın su kulesini ön planda ağaçların çerçevelediği mesafeden gösteriyor.
Lubbock’un 40 mil doğusunda bulunan Crosbyton, Teksas, tek hastanesinin acil servis ve birinci basamak hizmetlerini kapatmasını önlemek için fırın satışlarına ve garaj satışlarına ev sahipliği yapmış oldu.(KHN için Annie Rice)

Sadece Washington’daki politikacılar harcama mevzusunda gerilmiş ve “bu programın kıymetli olduğuna dair genel bir kuşku var” dedi Slabach.

Kırsal sıhhat savunucularından ve hastane sistem yöneticilerinden gelen yorumlar, kırsal hastane kurtarmasının hala şekilsiz çerçevesine karşı da davranışlarında ölçülü olduklarını gösteriyor.

Geçen yıl düzenlenen düzenleyici yorum mektuplarında, sıhhat sistemleri ve kırsal hastane kuruluşları, tesis ödemesinin önemini altını çizdi. Ek olarak, federal bir indirimli ilaç programına katılım ve ameliyattan sonrasında akut bakıma gereksinim duyan hastalar yada zatürree benzer biçimde bir hastalık için kullanılabilecek yataklar olan gece salınımlı yatakların potansiyeli ve bu süre zarfında yetenekli hemşireye gereksinim duyanlar hakkında sorular sordular. iyileşiyor. Ek olarak davranışsal sıhhat ve telesağlık benzer biçimde ayakta tedavi hizmetleri için finansmanın yeni ödeme programına iyi mi dahil edilebileceğini yada bu programla iyi mi eşleştirilebileceğini sordular.

21 eyalette etkinlik gösteren Illinois merkezli bir Katolik sıhhat sistemi olan CommonSpirit Health, yorum mektubunda, kırsal bir hastanenin “pek oldukca bebek doğurmamasına” karşın, acil bir durumda telesağlık kullanmanın bir bebeğin yada bir annenin yaşamını kurtarabileceğini söylemiş oldu. , “eleştiri erişim hastanelerimizden birinin bu yıl iki kez yapmış olduğu benzer biçimde.”

30 Haziran’da gösterilen tavsiye edilen kurala gore, esnek sallanan yataklara izin verilmeyecek. Bipartisan Policy Center’da kıdemli bir siyaset analisti olan Julia Harris, CMS’nin “asgari sayıda” yatağa izin vermeyi yada hastanelerin hastaları gözlem için daha uzun süre tutma kabiliyetini geliştirmeyi düşünmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

Harris, yataklarla ilgili “ayrıntıları ütülemek” ve geri ödemenin kafi olduğundan güvenilir olmak, programın başarısı için anahtar bulunduğunu söylemiş oldu.

Şimal-orta Iowa’daki Pocahontas Community Hospital’ın uzun süredir CEO’su olan James Roetman, sakinler içinde yatan hasta yataklarının kaldırılması mevzusundaki herhangi bir şüpheciliğin üstesinden gelmek için, yöneticilerin yeni düzenlemenin hastanelerinin acil durumunu desteklemek ve korumak için kafi ödeme yapacağı mevzusunda onlara güvence vermeleri icap ettiğini söylemiş oldu. oda ve birinci basamak hizmetleri.

Şimdiye kadar, Roetman, programın bunu yapmış olup yapmayacağının net olmadığını söylemiş oldu.

Iowa hastane yöneticileri içinde “Bir şey değişmedikçe, bununla ilgili oldukca azca münakaşa var” dedi.

Iowa Hospital Association CEO’su Chris Mitchell, covid pandemisinin halkı ufak hastanelerde yatan hasta yataklarını ortadan kaldırmaya daha azca açık hale getirmiş olabileceğini söylemiş oldu.

Mitchell, covid dalgalanmaları esnasında birçok kentsel tıp merkezinin hastalarla dolup taştığını ve bir çok vakit dışarıdaki hastanelerden mümkün olduğunca oldukca sayıda eleştiri olmayan vakayı tedavi etmelerini istediklerini söylemiş oldu. Minik hastanelerin yatan hasta üniteleri, birkaç haftalığına da olsa tekrardan ehemmiyet kazanmıştır.

Mitchell, kırsal toplulukların, Kırsal Acil Durum Hastanesi programı kapsamında sistemin ağır hasta dalgalarıyla başa çıkmak için kafi kapasiteyi koruyacağına dair güvenceye gereksinim duyacağını söylemiş oldu.

North Carolina-Chapel Hill Üniversitesi’ndeki Cecil G. Sheps Sıhhat Hizmetleri Araştırma Merkezi’nde kıdemli araştırma görevlisi olan George Pink, CMS’nin nihai kurallarının en azından düşmeden ilkin gelmemesiyle hastanelerin Ocak ayında dönüşüme hazırlanmakta güçlük çekebileceğini söylemiş oldu. Federal düzenleyiciler kuralları kesinleştirdikten sonrasında, birçok eyaletin tekrardan tanımlanan tesisleri onaylamak yada lisanslamak için yasaları geçirmesi gerekecektir.

Bir fotoğrafta Crosybton Clinic Hospital'ın otoparkına park etmiş arabalar görülüyor.
Crosbyton Klinik Hastanesi(KHN için Annie Rice)

Gene de bazı hastane yöneticileri ve kırsal sıhhat savunucuları yasa hakkında konuşurken durumun acil bulunduğunu vurguluyorlar. 2010’dan bu yana 130’dan fazla kırsal hastane kapılarını kapattı ve kapanışlar 2020’de 19 ile 10 senenin en yüksek seviyesine ulaştı.

Slabach, koronavirüs yardım fonlarının son iki yılda zor durumdaki hastaneleri desteklese de, acil yardım azaldıkça kapanışların “intikamla başlamasının” beklendiğini söylemiş oldu.

Teksas hastane yöneticisi Beck, pandemi parasının “yaralandığını ve temelde ortadan kaybolduğunu” söylemiş oldu. Yeni Medicare ödeme programının Crosbyton’un açık kalmasına destek olacağını umuyor.

Beck, “Bu gerçekleşene kadar hayatta kalacağız,” dedi. “Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu