SACRAMENTO, Kaliforniya — Şimal Kaliforniyalı bir kurultay üyesinin karısı, çoğu zaman güvenli kabul edilen ve diyabet, aşırı kiloluluk ve yüksek kolesterol de dahil olmak suretiyle çeşitli rahatsızlıklar için bitkisel bir ilaç olarak kullanılan bir bitkiyi yedikten sonrasında geçen yıl öldü, KHN’nin öğrendiğine nazaran .

ABD Temsilcisi Tom McClintock’un karısı Lori McClintock, Sacramento County adli tabibinin bir raporuna nazaran, “beyaz dut yaprağı alımının negatif tesirleri” sebebiyle mide ve bağırsak iltihabı olan gastroenterit sebebiyle dehidrasyondan öldü. 10 Mart tarihindeki, sadece derhal halka açıklanmadı. KHN bu raporu – otopsi raporuna ve güncellenmiş bir ölüm nedenini içeren değiştirilmiş bir ölüm belgesine ek olarak – Temmuz ayında aldı.

Adli hekim onun ölümünün kaza olduğuna karar verdi. 20 Aralık 2021 tarihindeki orijinal ölüm belgesi, ölüm nedenini “beklemede” olarak listeledi.

Şimal ve orta Kaliforniya’da birden fazla ilçeyi kapsayan bir bölgeyi temsil eden Cumhuriyetçi Tom McClintock, 61 yaşındaki karısını, adli tıp raporuna nazaran, 15 Aralık 2021’de Kaliforniya’daki Elk Grove’da tepkisiz buldu. Bir gece ilkin Kurultay’de oy kullandıktan sonrasında Washington DC’den yeni dönmüştü.

Otopsi raporundan, Lori McClintock’un beyaz dut yaprağı içeren bir gıda takviyesi alıp almadığı, taze yada kuru yapraklar mı yediği yada bir çayda mı içtiği belli değil, sadece rapora nazaran midesinde “kısmen bozulmamış” bir beyaz dut yaprağı bulunmuş oldu. .

McClintock’un ölümü, ABD Birleşik Devletleri’nde 54 milyar dolarlık bir endüstriye dönüşen geniş, gelişen rejim takviyeleri ve bitkisel ilaç pazarının risklerinin altını çiziyor – hem milletvekilleri hem de sıhhat uzmanları, hükümetin daha çok incelemeye ihtiyacı bulunduğunu söylüyor.

“Pek fazlaca insan, bu ürünün ABD Birleşik Devletleri’nde satılıp satılmadığını, birinin onu incelediğini ve güvenli olması icap ettiğini varsayıyor. Ne yazık ki, bu devamlı doğru değil,” dedi ABD’li Senatör Richard Durbin (D-Ill.), bu baharda, gıda takviyelerinin nezaretini güçlendirmek için yasayı yürürlüğe koyduğunda Senato katında.

Rejim takviyeleri endüstrisini temsil eden Naturel Ürünler Derneği CEO’su ve başkanı Daniel Fabricant, McClintock’un ölümünün bir takviye ile ilgili olup olmadığını sorguladı.

“Tamamen spekülatif. Bunun bir bilimi var. Obama yönetimi esnasında FDA’da gıda takviyelerini denetleyen Fabricant, “Bu yalnız bir adli hekim hissettiği şey değil” dedi. “İnsanlar ne yazık ki her gün dehidrasyondan geçiyor ve birçok değişik sebep ve birçok değişik sebep var.”

Fabricant, adli hekim yada aile, ajansın bir soruşturma başlatabilmesi için ölümünü FDA’ya bildirmesinin ideal olacağını söylemiş oldu.

Bu tür raporlar isteğe bağlıdır ve birinin ölümünü ajansa bildirip bildirmediği açık değildir. FDA sözcüsü Courtney Rhodes, ajansın ihtimaller içinde yada devam eden soruşturmaları tartışmadığını söylemiş oldu.

Fabricant, FDA’nın, bir takviye yada ilaca bağlı olabilecek ölümleri araştırmak için bir sisteme haiz bulunduğunu ekledi. “Bu bir olay işi,” dedi. “Yapılması ihtiyaç duyulan iyi, eski moda bir polis işi.”

Tom McClintock, 19 Aralık 2021’de yapmış olduğu açıklamayla eşinin vefat etmesiyle ilgili olarak çoğunlukla sessiz kaldı ve eşini 4 Ocak’taki cenazesinde anmıştı. Şimdiye kadar, ölüm sebebi bildirilmedi.

Çarşamba günü birçok kez telefon ve e-posta kanalıyla iletişime geçen Tom McClintock, yorum yapmak için derhal uygun değildi.

Karısının cenazesinde, McClintock yas tutanlara, dönmeden bigün ilkin onunla konuştuğunda iyi bulunduğunu söylemiş oldu. Bir arkadaşına Sacramento’daki bir emlak ofisinde sevilmiş olduğu yeni bir işte “yoğunlukta bulunduğunu” söylemişti ve “dikkatli bir halde rejim yapıyordu” dedi.

“Bir spor salonuna yeni katıldı” dedi. “Evde Noel için gün sayıyor, tüm armağanları paketliyor ve ailece en iyi Noel’i geçirmek için tüm planları yapıyordu ve bu da olurdu.”

Sadece adli tabibin raporuna nazaran, ölümünden bigün ilkin “mide rahatsızlığı şikayeti vardı”.

Sacramento İlçe sözcüsü Kim Nava Çarşamba günü e-posta kanalıyla, yasanın adli tabiplerin belirli davaların birçok ayrıntısını tartışmasını yasakladığını söylemiş oldu. Herhangi bir ölüm soruşturmasının bir parçası olarak, ofis “tıbbi kayıtları bulmaya ve incelemeye ve bir ölüme neden olan ve çevreleyen vakaları belirlemek için aile / tanıklarla konuşmaya çalışır” dedi.

Nava, vaka yerinde herhangi bir ilaç yada takviye bulunursa yada kişinin tıbbi kayıtlarında ilgili bilgiler var ise, bunların ölüm nedenini belirlemeye destek olmak için patoloğa iletildiğini söylemiş oldu.

“Ofisin tıbbi kayıtlardan elde etmiş olduğu hiçbir data, mahkeme sonucu haricinde üçüncü şahıslara verilemez” dedi.

Anavatanı Çin olan beyaz dut ağacının yaprakları ve meyveleri yüzyıllardır geleneksel tıpta kullanılmaktadır. Son on yılda meydana getirilen bilimsel niteliği olan araştırmalar, yapraklarından elde edilmiş ekstraktın kan şekerini düşürdüğünü ve zayıflamaya destek bulunduğunu bulmuştur. İnsanlar onu bir ekstrakt yada toz olarak kapsül yada hap şeklinde alırlar. Yaprakları nebat çayı olarak da demleyebilirler.

Lori McClintock’un tepkisi olağandışı görünüyor. Amerikan Zehir Denetim Merkezleri Birliği’ne nazaran, son 10 yılda zehir denetim yetkililerine beyaz dut bitkisinden ölüm bildirilmedi.

Derneğin klinik genel müdürü Kaitlyn Brown, 2012’den bu yana, 148 beyaz dut bitkisinin yutulması vakasının, ulusal çapta zehir denetim yetkililerine gönüllü olarak rapor edildiğini ve bunların çoğunun 12 yaş ve altındaki evlatların kazara yutulmasını içerdiğini söylemiş oldu. Bir tek bir vakanın tıbbi takip gerektirdiğini söylemiş oldu.

Zehir denetim merkezleri, beyaz dut bitkisine maruz kalma durumunu takip ederken, FDA, beyaz dut yaprağı ekstresi içeren ürünler benzer biçimde rejim takviyelerini denetler. 2004’ten bu yana, “negatif vakaları” izleyen veri tabanına nazaran, dut takviyeleri tarafınca hastalanan iki insan FDA’ya rapor edildi. Sıhhat uzmanları ve tüketicilerden gelen gönüllü raporlara büyük seviyede dayanır. Bu vakalardan minimum biri hastaneye kaldırıldı.

Araştırmalara nazaran beyaz dut yaprağının mide bulantısı ve ishal benzer biçimde yan tesirleri olabilir. Adli hekim tarafınca sipariş edilen bağımsız laboratuvar testleri, KHN’nin McClintock’un adını kaldırmak için redakte etmiş olduğu adli tabibin belgelerini inceleyen üç patologa nazaran, McClintock’un vücudunda yüksek düzeyde nitrojen, sodyum ve kreatinin bulunduğunu gösterdi – tüm dehidrasyon emareleri.

Dr. D’Michelle DuPre, “Beyaz dut yaprakları dehidrasyona niçin olma eğilimindedir ve bunun kullanımlarının bir kısmı, çoğunlukla sıvı kaybı kanalıyla birisinin zayıflamasına destek olabilir” dedi. emekli adli tıp patologu ve Cenup Carolina’da belgeleri inceleyen eski bir tıp doktoru.

Oldukça çeşitli vitaminler, şifalı bitkiler ve mineraller içeren rejim takviyeleri FDA tarafınca düzenlenir. Bununla beraber, bunlar besin olarak sınıflandırılırlar ve hükümetin reçeteli ilaçlar ve reçetesiz satılan ilaçlar için gerektirdiği titiz bilimsel ve güvenlik testlerinden geçmezler.

Milletvekilleri, takviyeleri ilaçlarla aynı kategoriye sokmayı önermiyorlar, sadece bazıları, ne FDA’nın ne de endüstrinin orada kaç tane rejim takviyesi bulunduğunu bilmediğinden kaygı duyduklarını söylüyor – hükümetin bu tarz şeyleri denetlemesini ve fena cezalandırmasını neredeyse olanaksız hale getiriyor. erkek oyuncular.

FDA, ABD’de 40.000 ila 80.000 ek ürünün piyasada bulunduğunu tahmin ediyor ve sanayi anketleri, Amerikalıların %80’inin bu tarz şeyleri kullandığını tahmin ediyor.

Durbin ve ABD’li Senatör Mike Braun (R-Ind.) tarafınca hazırlanan mevzuat, üreticilerin FDA’ya kaydolmalarını ve ürünlerindeki bileşenlerin halka açık bir listesini sağlamalarını mecburi kılacaktır; bu yargı, başka bir sanayi grubu olan Görevli Beslenme Konseyi tarafınca desteklenen iki hükümdür. ek yapıcıları temsil eder.

Sadece konsey, ek üreticilerin tüketicilere ürünlerindeki içerik miktarlarını – yada karışımı – sağlamasını gerektirecek bir hükme karşı lobi yapıyor, söyledikleri bir şey rakiplere bir reçete vermeye benziyor. Grubun kıdemli başkan yardımcısı ve genel danışmanı Megan Olsen, bunun yalnızca hükümet düzenleyicilerinin erişmesi ihtiyaç duyulan hususi bilgiler bulunduğunu söylemiş oldu.

Olsen, takviye üreticilerinin tıpkı öteki besin şirketleri benzer biçimde düzenlendiğini ve FDA tarafınca sıkı etiketleme gereksinimlerine ve denetimlerine doğal olarak bulunduğunu deklare etti. Ek olarak, tüketiciler yada doktorlar tarafınca bildirilen herhangi bir negatif tesir hakkında acenteye data vermelidirler.

Olsen, “Firmalar süreç süresince ürünleri kontrol ediyor, iyi mi üretildiklerini ve içlerine neler girdiğini gözden geçiriyorlar” dedi. “Tüm bunlar FDA yönetmeliği tarafınca denetleniyor ve dikte ediliyor.”

Rejim takviyesi hükümleri, FDA programlarını tekrardan yetkilendiren daha büyük bir Senato sıhhat komitesi tasarısına aktarıldı ve senatörler şu anda Temsilciler Meclisi ile görüşme halindeler. Naturel Ürünler Derneği, tüm gıda takviyesi hükümlerine karşı çıkıyor.

Rejim hapları, çaylar ve öteki takviyeler besin ürünleri olarak düzenlendiğinden, üreticiler bunların sıhhat sorunları için tedavi yada tedavi olarak reklamını yapması imkansız. Sadece takviyelerin vücudu iyi mi etkilediği hakkında iddialarda bulunabilirler. Bu yüzden, kilo vermek yada diyabetini denetim altına almak isteyen biri, bir şişe beyaz dut yaprağı ekstresine ulaşabilir, şu sebeple bazı takviye üreticileri, kan şekeri seviyelerini düşürebilen ve kilo kaybını teşvik edebilen naturel bir deva olarak reklamını yapar.

Kayıtlı bir diyetisyen beslenme uzmanı ve Beslenme ve Diyetetik Akademisi sözcüsü Debbie Petitpain, bu tür iddiaların Amerikalılara çekici geldiğini ve insanların bağışıklık sistemlerini güçlendirmeye ve covid-19’u savuşturmaya çalışmış oldukları için pandemi esnasında bilhassa etkili bulunduğunu söylemiş oldu. .

Sadece rejim takviyeleri tehlikeli olabilir ve herkesi aynı şekilde etkilemez. FDA’ya nazaran, takviyeleri ve reçeteli ilaçları karıştırmak problemi artırabilir.

“Bence birçok insan ‘Ah, bu bir nebat’ diye düşünüyor. Yada, ‘Oh, bu yalnız bir vitamin. Bu kesinlikle bana zarar vermeyeceği anlamına geliyor” dedi Petitpain. “Fakat devamlı bir şey alma riski vardır.”

Lori McClintock’un niçin beyaz dut yaprağı almış olduğu belli değil. Cenazesi için toplanan dostlar ve aile, ailesini ve işini seven ve Aralık ayının ortasında Noel hediyelerini ağacın altına sarmış olan canlı, mutlu bir bayanı tanımladı. Emekliliğinde kocasıyla beraber bir eğlence aracı almayı planlıyordu.

Tom McClintock, yas tutanlara “Yapmayı dört gözle beklediği her şey ve önümüzdeki tüm seneler sebebiyle kaybın yasını tutuyoruz” dedi. “Ve başka bir şey için üzülüyoruz, şu sebeple çoğumuz hayatımızda hakkaten iyi bir insanı kaybettik.”

Bu öykü, California Health Care Foundation’ın editoryal olarak bağımsız bir hizmeti olan California Healthline’ı gösteren KHN tarafınca hazırlanmıştır.

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu