© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sağlıkta Gelecek

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ganel
  4. »
  5. Okuyucular ve Tweeter’lar Dental Cihaza Bağlı Zararlardan Dehşete Düşüyor

Okuyucular ve Tweeter’lar Dental Cihaza Bağlı Zararlardan Dehşete Düşüyor

root root - - 16 dk okuma süresi
27 0
Readers Tweeters 20220414

Editöre Mektuplar periyodik bir özelliktir. Tüm yorumları memnuniyetle karşılıyoruz ve bir seçim yayınlayacağız. Uzunluk ve netlik için düzenliyoruz ve tam adlara ihtiyacımız var.

Diş Gıcırdatma Zamanı Tekrarlıyor

AGGA (Anterior Growth Guidance Appliance) diş aleti ve ilgili problemler hakkında okurken (“Bu Diş Aleti Hastaların Çenelerini Düzeltmek İçin Satıldı. Davalar Dişlerini Mahvettiğini İddia Ediyor,” 1 Mart), makalenizde şuna atıfta bulunulmadığını not ettim: 1980’lerde ve 90’larda TME yada temporomandibular eklem bozukluğunu tedavi etmek için kullanılan proplast-teflon ürününde benzer bir mesele vardı ve bu da eşdeğer hasarlara niçin oldu. Esasen aynı hikayenin yine yaşanması beni şaşırtıyor. Proplast-teflon ürünü, kurultay düzeyinde araştırmalara bile yol açtı. Ve ürün, ABD Birleşik Devletleri’nde FDA direktifiyle özet olarak kaldırıldı.

İyi araştırma çalışmalarınız için teşekkür ederiz.

— Dr. Abbey Strauss, Boca Raton, Florida

Korkulu bir öykü. FDA düzenlemesine doğal olarak tutulmadan satılan diş aleti, çeneleri ve dişleri harap olan oldukca sayıda hasta hikayesi. https://t.co/tCqFk6PFsI vesilesiyle @khnews

— Joseph Ross (@jsross119) 15 Mart 2023

— Dr. Joseph Ross, New Haven, Connecticut

Bu mesele, AGGA aletinin ötesine geçerek Las Vegas Enstitüsü’nün tüm metodolojisine yayılıyor şeklinde görünüyor. Aynı şey bana LVI eğitimli diş hekimleri tarafınca diş telleriyle vaat edildi/yapılmış oldu. Altı senedir diş teli takıyordum ve dişlerimde artık dolduramayacakları boşluklar var. ayrıca hala borcumu ödüyorum ve ek işe gücüm yetmiyor.

– Kristal Wilson, Roanoke, Virjinya

Bunun burada olması utanç verici.https://t.co/v1kNXof5VQ

— doug hirsch (@dougjoe) 28 Şubat 2023

— Doug Hirsch, GoodRx CEO’su, Santa Monica, California

Bir Faturalama Boşluğundan Kaçmak

Bu yazının atıfta bulunmuş olduğu ağ türünün desteklenmesine destek oluyorum (“Ayın Faturası: Sürpriz Faturalandırma Yasası Kaçak Deliği: ‘Ağ Dışı’ Ağ Dışı Olduğu Anlamına Gelmiyorsa, 28 Şubat). Laskey ailesinin sıhhat sigortası yardımları için seçtiği ürün olan dar ağ ürünleri mevzusunda insanları eğitmenin KHN için mühim bulunduğunu düşünüyorum. Bu ürünler, Laskey’ler şeklinde bu tarz şeyleri seçen sadece ağ içi sağlayıcı seçeneklerini azaltan kişiler için daha düşük aylık prim maliyetlerine haizdir, dolayısıyla “dar ağ” terimi de buradan gelmektedir.

Bu dar ağlar, eğitici web seminerleri yürütebilir, açık kayıt fuarlarına katılabilir ve üyelerin dar ağ teklifi hakkında eğitilmesi için bir internet sayfasına (ödeyicinin internet sayfasına ek olarak) haiz olabilir. ABD’de daha çok değere dayalı bakımın benimsenmesiyle, dar ağların daha yaygın hale gelmesi muhtemeldir ve daha çok insanoğlunun sigorta ürünlerini ve ağlarını anlaması gerekecektir.

—David Mayo, Denver

#HKMüstünde baskılara neden olan 2016 yönergeleri #opioid reçete yazma uygulamaları artık doktorları bireysel hastaların gereksinimlerine odaklanmaya teşvik eden yeni kılavuzlarla değiştirilmiştir. Fakat zarar verildi. https://t.co/J0eNwVkj5b #kronik ağrı #acı Yönetimi #opioidkrizi #UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DAİRESİ #FDA

— Greg Slabodkin (@Slabodkin) 15 Mart 2023

— Greg Slabodkin, Niagara Şelalesi, New York

Kronik Ağrı Hastalarının Kronik Rx Engelleri

Son birkaç yıldaki Hastalık Denetim ve Önleme Merkezlerinin yönergelerinin oldukca fazla doktoru iyi mi korkuttuğuyla ilgili makaleyi gördüm, ta ki artık neredeyse asla opioid reçete etmeyene kadar (“Yeni CDC Opioid Yönergeleri: Kronik Ağrı Hastaları için Oldukca Azca, Oldukca Geç?” 15 Mart).

Bir tek aynı problemi yaşadığımı belirtmek istedim. Kronik ağrım, vücudumun her yerinde kireçlenme, dejeneratif bir disk bozukluğu ve hatta daha çok belgelenmiş tıbbi sorunlarım var. Geçenlerde köprücük kemiğimi kırdım ve bunun için yalnız iki günlük opioid ilacı verildi. Ve ağrı doktorumun muayenehanesi bana opioid bile yazmıyor.

Ek olarak geçmişte bir opioid kullandığımda korkulu bir halde işlem gördüm. Ve eğer aile doktorumun anlayışı olmasaydı, hala o denli oldukca acı içinde yaşıyor olacaktım ki, yaşam bu kadar sefaletle yaşamak oldukca zor geliyordu. Tylenol 4 dedikleri kodeinli ilacı alıyorum; ağrıyı zor bela bastırıyor fakat gene de soğuk havayla başa çıkamıyorum (ve sıcaktan nefret ediyorum) ve hatta o denli fena bir ağrı durumuna girmeden evimin çevresinde düzgüsel işleri bile yapamıyorum, yatakta kalmak zorundayım. Durumuma uygun ağrı kesiciyi bulabilseydim, aslına bakarsak her şeyden tekrardan keyif alabilirdim. Fakat “opioid krizi” yüzünden, bir çok doktorun görüşüne nazaran bu beni bir bağımlı yapar. CDC’nin pek oldukca kronik ağrı hastasını sefalet içinde yaşatmak istemediğini biliyorum, fakat deneyimlerime nazaran, olan tam olarak buydu. Ve bu mevzuda yapabileceğim hiçbir şey yok.

Bu yüzden, yazı için size teşekkür etmek istedim bu sebeple toplumun yada tıp topluluğunun, kılavuzların makalenizdeki yada benim şeklinde insanlara ne yaptığını hakikaten anladığını düşünmüyorum. Bunu yazdığın için oldukca teşekkür ederim!

— Michelle Shivpuri, Cedar Hill, Teksas

Öteki gazetecilerin sonunda bu hikayeyi aldığını görmek mükemmel https://t.co/b3BN48vE8o fakat pek bir çok hala ağrı ve opioidler hakkında mitleri coşkuyla tekrarlıyor

— Maia Szalavitz (@maiasz) 15 Mart 2023

— Maia Szalavitz, New York Şehri

Kullanabileceğiniz Maliyet Düşürücü Aletler

66 yaşlarında bir kadınım, hastanede kolonoskopi ve polipleri alındı. Bu, bu türden ilk gösterimimdi ve tamamlandığında cebimden 882 dolar faturalandırıldım. Talih eseri, Cenup Carolina kamu radyosundaki “Ayın Faturası” yayınınızı dinliyordum. Bana Obamacare kapsamında önleyici bakım haklarım mevzusunda eğitim verdi. Tasarıya başarıyla itiraz edebildim. Sadece burada şunu da eklemeliyim ki sıhhat sigortam bu yasa tasarısına itiraz etmem için beni vazgeçirmeye çalıştı. Faturanın doğru bulunduğunu ve yalnız bu kadar olduğundan kendimi talihli hissetmem icap ettiğini hissettirdi. Oldukca hayal kırıklığına uğradım, bu yüzden KHN’den alıntı yaptığım ve daha çok işlem yapmakla tehdit ettiğim başka bir anlaşmazlığı doldurmakta ısrar ettim. Birkaç hafta içinde sigortacım 0 $ ödemek zorunda olduğum faturayı iptal etti. KHN-NPR’nin “Ayın Bildirisi”ne oldukca teşekkürler!

— Angela Thomas, Myrtle Beach, Cenup Karolina

“Mahalli uyuşturucu satıcılarının fentanili kesmek için günlük tercihi olan baytar sakinleştirici ksilazin nekrotik ülserlere yol açabilir ve sokak sıhhat görevlilerinin ve doktorların bu opioid krizi dalgasıyla en iyi iyi mi başa çıkılacağı mevzusunda kafa karışıklığına niçin olabilir” https://t.co /pP1AQUHkmn#ksilazin

— Giuseppe Biondi-Zoccai (@gbiondizoccai) 24 Şubat 2023

— Giuseppe Biondi-Zoccai, Roma

Uyarı: Uyuşturucu Kullanımının Grafik Resmini Boyama

Geçenlerde Kensington “tranq dope” makalenize rastladım (“Philadelphia mahallesinden kartpostal: Hayvan Sakinleştiricilerle Karıştırılmış Opioidler Kensington’a Ulaştığında, Kaygı Verici Sıhhat Sorunları da O şekilde,” 15 Şubat). 20 yılı aşkın bir süredir sıhhat hizmetleri alanındayım ve kısa sürede iyileşmekte olan bir bağımlıyla evlendim, bu yüzden fena ve canlı bir anıyı geri getirdi, Kensington topluluğuyla, kullanıcılarla ve ilk müdahale ekipleriyle paylaşmak isterim ve xylazine’in korkulu etkilerinden muzdarip kişilere yardım etmek için nezaketle devreye giren sıhhat hizmeti sağlayıcıları ve yara bakım tedavi ekipleri.

20 yıl ilkin omuz ameliyatı için ağrı kesici reçete edildikten sonrasında opioid bağımlısı olan kocam Joshua, daha ilkin ksilazin kullanıcısıydı bu sebeple satın almış olduğu sözde “eroin” çantalarının neredeyse tamamında bu vardı. Bigün bana, “Niçin derimin altında bir şey geziniyormuş şeklinde hissediyorum?” dedi. Üzerlerinde büyük, iğrenç görünen yaralar olan kollarına baktıktan sonrasında, “Hiçbir fikrim yok” diye yanıtladım. Onun yalnız “kafası iyi” bulunduğunu ve uydurduğunu ya da yalnız halüsinasyon gördüğünü düşünerek yatağa geri döndüm. Birkaç saat sonrasında, kollarından kurt yada kurt çıktığını söyleyerek beni uyandırdı. Bu yüzden, gene, niçin bahsettiğini görmek için onunla banyoya gittim ve kesinlikle tam olarak tarif etmiş olduğu şeklinde görünüyordu. Açıkça, denetim edilmesi gerekiyordu, sadece inatçı, dik başlı bir adam olarak – daha ilkin tıbbi yardım ararken etiketlenmek, yargılanmak ve fena işlem görmekle beraber – tedavi aramadı. Birkaç gün sonrasında hala bu tarz şeyleri kollarından çekiyordu ve sonunda onu bir doktora görünmesi için ikna ettim. Tüm hekim muayenehanesi baktıklarına inanamadı, bu yüzden olabilecek her şeyi gözden geçirdikten sonrasında bunun aslına bakarsak bir parazit bulunduğunu öğrendik. Doktorun en iyi açıklaması, Josh’un enjekte etmiş olduğu ilacın larvalarla kirlenmiş olması ve parazit üretmesiydi.

Şimdi bir dakikanızı bölelim ve bunun hakkında düşünelim. Hmm. At sakinleştirici, at sinekleri, kurtçuklar yada solucanlar… onlara ne demek isterseniz. Mantıklı, değil mi? Bu yüzden, fertleri tedavi ederken dikkatli olun ve lütfen uygun şekilde tedavi edilemeyecek ihtimaller içinde parazitlere dikkat edin. Kocama problemi tedavi etmesi için antibiyotik, steroid ve krem ​​verildi ve şu anda iyi gidiyor, sadece yaratıklar kollarında her gün hatırlaması için kesinlikle fena yara izleri bıraktılar.

Kocam, “Tranq uyuşturucu” dan kurtulmanın oldukca zor bulunduğunu ve detoks ve yoksunluk semptomlarının üstesinden gelmenin ve üstesinden gelmenin son aşama zor bulunduğunu söylüyor. Ek olarak, semptomların iyi mi tedavi edileceği yada önleneceği mevzusunda kafi informasyon yoktur. Bir yıldan birazcık daha uzun bir süre temiz kaldıktan sonrasında yine nüksetti ve Philly sokaklarına geri döndü. Şu anda bir Montgomery County ıslahevinde hapsediliyor ve mahkum arkadaşlarının xylazine’in gerçekte ne kadar ciddi ve tehlikeli bulunduğunun farkına varmasına destek oluyor. Hayalimiz, bigün mümkün olduğunca oldukca kişiye destek olmak ve onlara daha iyi bir yaşam biçimi göstermek ve yeni yolculuklarına başlamalarına destek olmak için Philadelphia bölgesinde tamamen işlevsel bir güvenli ev ve toplumsal yardım programı açmaktır.

— Jill Romanishan, Williamsport, Pensilvanya

2000-2010 döneminde Rusların da bağımlısı olduğu ilacı hatırlayan var mı bilmiyorum. #Timsah – uzvun kesilmesine neden olan, son aşama bağımlılık meydana getiren, et yiyen yaralar, çoğunlukla: ölüm. Şimdi o #sakinlik https://t.co/jCkPJd6xwg

— RiverRatDoc (@RiverRatDoc) 13 Mart 2023

—DB Pritt, Clayton, New York

Büyük Çözülmeden Ilkin Kapsamı Destekleme

Milyonlarca Amerikalı yakında Medicaid kapsamını kaybedebilir (“Medicaid Sıhhat Planları Üyeleri – Ve Kârları – Gevşeme Esnasında Korumaya Çalışıyor,” 9 Mart). Bu mesele, Kurultay’nin 2023’te tüm eyaletlerde kamu opsiyonlu sıhhat sigortasını yaygınlaştırmasıyla sorunsuz bir halde çözülebilir. Hala sıhhat hizmeti olmayan yada yakında devlet Medicaid kapsamını yitirmek suretiyle olan Amerikalılar.

— Piotr Sliwka, Manassas Parkı, Virginia

Medicaid Sıhhat Planları Gevşeme Esnasında Üyeleri – Ve Kârları – Korumaya Çalışıyor https://t.co/fv5GyqWXzu via via @khnews // Medicaid gevşemesi esnasında sıhhat planından yardım alın. üyelerini yada bakımın sürekliliğini de yitirmek istemiyorlar.

— Marcella Maguire, Ph.D. (@Cella65) 9 Mart 2023

— Marcella Maguire, Philadelphia

İlgili Yazılar