© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sağlıkta Gelecek

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ganel
  4. »
  5. Pandemi sebebiyle fazladan SNAP yardımlarının sona ermesi, kırsal alanlarda besin güvenliğini tehdit ediyor

Pandemi sebebiyle fazladan SNAP yardımlarının sona ermesi, kırsal alanlarda besin güvenliğini tehdit ediyor

root root - - 10 dk okuma süresi
17 0
FISH pantry 02 resized

Elko, Nev. – Şubat ayının başlarında soğuk bir sabah, Tammy King kutular ve çantalar dolusu sebze, meyve, süt, dondurulmuş et ve atıştırmalıkları, Kuzeydoğu Nevada kırsalında iyi malum Friends in Service Helping besin bankasının önünde sıralanmış otomobillere doldurdu ve yükledi. BALIK olarak.

King, besin bankasının ayın başlangıcında oldukça meşgul bulunduğunu, zira federal Ek Beslenme Yardım Programından (SNAP) yararlanan kişilerin aylık bütçelerini artırmalarına destek olan parasız yiyecek stoklamaya geldiklerini söylemiş oldu.

20 yılı aşkın bir süredir bu bankada çalışıyor ve asla bu kadar oldukça aileyi kabul etmediğini söylemiş oldu. Ocak ayında FISH, ortalama 790 kişiye kutularca yiyecek dağıttı.

Sadece King ve öteki besin bankası yöneticileri, hükümetin pandemi esnasında SNAP’ın sunmuş olduğu fazladan yararları geri çekmiş olduğu Mart ayında talebin daha da artacağından korkuyor. Ziraat Bakanlığı tarafınca yürütülen program, dar gelirli insanlara besin harcamaları için aylık para sağlıyor. 2020’den ilkin, bu ödemeler averaj 200 doların birazcık üzerindeydi ve pandemi esnasında 95 dolara kadar terfi etti.

Yetkililer, King’in beraber çalmış olduğu ailelerin, Nevada dahil 32 eyalette halk sağlığı acil durumuna bağlı acil durum tahsisleri durdurulduğu için SNAP ödemelerinde %30 ila %40’lık bir düşüş göreceğini tahmin ediyor.

Georgia, Indiana, Montana ve Cenup Dakota şeklinde öteki eyaletler bu tahsisleri çoktan tamamladı.

Daughters of Charity of St. Vincent de Paul tarafınca yürütülen kar amacı gütmeyen bir kurum olan GRACE’nin kamu politikası genel müdürü Andrew Cheyne, SNAP yardımlarındaki kesintilerin bilhassa ülkenin kırsal kesimlerinde yaşayan insanlara zarar vereceğini söylemiş oldu. .

Büyükşehir bölgelerine kıyasla kırsal alanlarda daha yüksek bir insan yüzdesi SNAP’a bağımlıdır. Ve bu bölgelerde halihazırda daha yüksek besin güvensizliği ve yoksulluk oranları var.

Cheyne, “Bunun bulunduğunu bilmeyecek oldukça fazla hanemiz var” dedi. “Pazara gidecekler ve hesaplarında para olmasını bekleyecekler ve ailelerini beslemek için gerekseme duydukları yiyecekleri alamayacaklar.”

Bu kesintilerin sonuçlarıyla boğuşurken, kırsal besin bankası yöneticileri ön saflarda içeriyor ve topluluklarındaki bu boşlukları doldurmaya çalışıyor. Onlar ve besin politikası uzmanları bunun kafi olmayacağından korkuyorlar. Bir besin bankasının bir topluluğa dağıttığı her dolar tutarındaki ürün için SNAP 9 dolar sağlıyor.

Cheyne, “SNAP ölçeğini hayırsever besin endüstrisiyle kıyaslayamazsınız” dedi. “Bu farkı telafi etmek mümkün değil.”

Bütçe ve Siyaset Öncelikleri Merkezi’ne nazaran, her hanenin toplumsal yardımları ayda minimum 95 $ azaltılacak ve bazı haneler 250 $’a kadar bir kesintiyi kabul edecek.

Washington, D.C. merkezli kar amacı gütmeyen bir açlık kuruluşu olan Besin Araştırma ve Fiil Merkezi’nin SNAP direktörü Ellen Vollinger, “Gördüğüm kadarıyla, kaybedilenleri tam olarak telafi etmemizin hiçbir yolu yok” dedi.

Bir fotoğrafta, bakkallardan kasalar dolusu gıda maddesinin bir kamyondan atıldığı görülüyor.
Nevada, Elko’da bulunan FISH Besin Bankası, aksi takdirde son kullanma zamanı yaklaşan yiyecekleri çöpe atacak olan mahalli süpermarketlerden bağışlar alıyor.(Jazmin Orozco Rodriguez / KHN)

Vollinger, kesintilerin yardım alan hanelere meydana getirilen ödemeleri şahıs başına günlük averaj 6 dolara düşüreceğini söylemiş oldu. Ve bilhassa artan benzin, kira ve besin tutarları şeklinde öteki faktörleri hesaba kattığınızda, yiyecek başına 2 doların bir kişiyi beslemeye kafi olmadığını da sözlerine ekledi. Bazı yaşlıların, ayda 280 dolardan 23 dolara düşen faydalarda en keskin düşüşü göreceğini de sözlerine ekledi.

42 yaşındaki Chasity Harris, Ekim ayından bu yana her ay almış olduğu 519 dolarlık yardımın kendisi ve torunu için dünyalar kadar fark yarattığını söylemiş oldu. Acil durum görevi bittiğinde, masada yiyecek olduğundan güvenli olmak için ne gerekiyorsa yapacağını bildiğini, sadece bunun kolay olacağı anlamına gelmediğini söylemiş oldu.

Harris, “Bütçe dostu olmadan sıhhatli beslenemezsiniz” dedi. “Fena yiyecek ucuzdur. Geçinebiliyor olmam, ihtiyacımız olan her şeyi aldığım anlamına gelmez. En ucuz şeyleri alıyorum.”

Urban Institute tarafınca gösterilen bir araştırma, acil durum SNAP tahsislerinin 2021’in sonuna kadar 4 milyondan fazla insanoğlunun yoksulluk sınırının üstünde kalmasına destek bulunduğunu tahmin ediyor. Analize nazaran, yoksulluk düzeylerinde en büyük düşüşü Hispanik olmayan siyahlar ve Hispanik insanoğlu görmüş oldu.

Montana’da, genişletilmiş SNAP yardımları 2021 yazında azaltıldı. Montana Besin Bankası Ağı’nın başkan yardımcısı ve işletme müdürü Brent Weisgram, ağ ortaklarından alınan raporların, acil durumlardan yardım isteyen hanelerin sayısında %2’lik bir artış gösterdiğini söylemiş oldu. Temmuz 2021 ile Temmuz 2022 içinde besin bankaları.

Weisgram, besin kilerinin en büyük federal beslenme yardımı programına meydana getirilen kesintinin tesirini emmeye hazır olmadığını ve kesinlikle ek bir kaynak bulunduğunu söylemiş oldu.

Cheyne, ülke genelindeki besin bankalarının 2020’de süregelen artan taleple hala başa çıktığını söylemiş oldu. Pandemiden meydana gelen bu ısrarlı gerekseme, besin fiyatlarını hızla artıran enflasyonla birleştiğinde, bankaları acil durum SNAP tahsislerinde yapılacak kesintilerden kaynaklanacak öğrenci karşı daha hazırlıksız bırakıyor.

FISH besin bankasında artık aileler için kafi et bulunurken, King bunun altı ay içinde kafi olup olmayacağından kaygı duyduğunu söylemiş oldu. 1’den 10’a kadar bir ölçekte, yaklaşmakta olan SNAP kesintilerinin sonuçlarına ilişkin kaygı düzeyinin 9 bulunduğunu kaydetti.

Yakın geçmişe bakınca endişeleriniz yerinde.

2009’da, federal hükümet Büyük Durgunluğun zorluklarına cevap verirken, SNAP alıcıları averaj olarak %15-20 daha çok yardım aldı. Dört kişilik bir aile, ayda ek 80 dolar yardım aldı. 2013’te hükümet bunu tersine çevirerek hane başına averaj %7’lik bir kesinti yapmış oldu. Cheyne, etkilerin ani ve uzun vadeli bulunduğunu, yoksullukla ilgili besin güvensizliği ve ortalama on yıl devam eden açlıkta mühim artışlar bulunduğunu söylemiş oldu.

Bu kez, kesintiler 2013’tekinden oldukça daha çok ve devletlerin hazırlanmaları için oldukça daha azca süre var, bu da SNAP alıcılarının yitirmek suretiyle oldukları faydaların bilincinde olmalarını sağlamayı zorlaştırıyor.

Ailelerin ve bireylerin besin bankaları şeklinde başka bölgelere yönelmesi beklenirken, öteki yardım kuruluşları enflasyon ve artan yaşam maliyeti şeklinde zorluklarla karşı karşıya.

Bankanın pazarlama ve yazışma müdürü Jocelyn Lantrip, daha ufak topluluklarda FISH de dahil olmak suretiyle besin bankalarının tedarikine destek olan Şimal Nevada Besin Bankası’nın son altı ayda bağışlarda düşüş gördüğünü söylemiş oldu. Personel, talepte beklenen artışı karşılamak için kafi yiyecek elde etmek ve satın almak için “savaşım ediyor” dedi.

King, FISH Food Kiler’in bağışlara güveneceğini zira bağışlama dolarlarının enflasyon sebebiyle eskisi kadar esnemediğini söylemiş oldu. Sadece besin yardımının oldukça ötesine geçen toplumlarının gereksinimlerini karşılamak için ellerinden geleni yapacaklar.

Yiyecek kutuları, FISH ve öteki yiyecek depolarının sağlamış olduğu hizmetlerin yalnızca bir parçasıdır: SNAP’e kaydolma yardımı ve barınma ve ruh sağlığı sağlayıcılarına yönlendirmeler şeklinde öteki yardım programlarına kaydolma mevzusunda yardım.

Ufak kiler için bekleyen zorluklara karşın, King ümitli.

“Yardım etme gücüne haiz her insanın bizlere yardım etmek için elinden gelen her şeyi yaptığını hissediyorum” dedi. “Yemeğinize bakmanız ve ‘Tamam, bunu daha ne kadar sürdürebilir ve birinin hayatında bir fark yaratabilirim?’ demeniz kafi.”

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu

İlgili Yazılar