© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sağlıkta Gelecek

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ganel
  4. »
  5. Pandemide Uzak Duran Doktorlar Lobi Kongresine Döndü

Pandemide Uzak Duran Doktorlar Lobi Kongresine Döndü

root root - - 12 dk okuma süresi
29 0
GettyImages 1247187157 resized

WASHINGTON — Wisconsin, Waukesha’dan bir dahiliyeci olan Dr. Timothy McAvoy, Salı günü ufak torununu Longworth House Ofis Binasında doktorlar için Medicare maaşının artırılması hakkında bir kurultay yardımcısıyla konuşmayı beklerken kucağına aldı.

Cumhuriyetçilerin federal harcamaları kısma sözü verdiği son aşama partizan bir Kurultay ile karşı karşıya kalan McAvoy, Orta Batı cazibesinin yanı sıra bir doz destekleyici verinin üyeleri doktorların davasını hatırlamaya yönelteceğini umuyordu.

1973’te tıp fakültesinden mezun olan McAvoy, “‘Wisconsin güzel’ gerçek bir şey,” dedi. “İhtiyacımız olan oylara dönüşüp dönüşmeyeceğini görmemiz gerekecek.”

McAvoy, Amerikan Tabipler Birliği adına Kurultay’de lobi yapmak için bu hafta Capitol Hill’e gelen ortalama 350 doktordan biriydi. Beyaz önlüklerini evde bırakmış olmalarına karşın tabip olarak oradaydılar. Amaçları, örgütün “ABD’nın Doktorları İçin İyileşme Planı”na destek oluşturmaktı — maaş zammı, sigorta şirketinin ön izin taleplerinden muafiyet ve daha çok doktor yetiştirmek için federal olarak finanse edilen daha çok uzmanlık kontenjanı içeren bir arzu sıralaması.

Kampanya sloganı, bu tıp profesyonellerinin sırtını sıvazlıyor: “Ulusa haiz çıktınız. Milletin sana haiz çıkmasının zamanı geldi.”

AMA, ortalama 250.000 doktoru, şu demek oluyor ki ABD tabip iş gücünün kabaca dörtte birini temsil ediyor. Ve davalarını savunmaları için üyelerini yığınlar halinde Washington’a göndermek yeni bir şey değil. Sadece bu, covid-19 salgını sebebiyle üç yılı aşkın bir süredir ilk organize grup çalışmasıydı.

O süre, birçok kurultay makamı, değişik yasama yardımcılarına haiz yeni üyeler tarafınca talep edildi. Netice olarak doktorlar, Medicare ödeme kurallarının karmaşıklığını ve tıp pratiği için mühim olan öteki mevzuları onlara bizzat öğretmek için süre ayırmaları icap ettiğini söylüyor.

AMA’nın Washington’da tam bir lobici ekibi olsa da, dernek yetkilileri en iyi silahlarının çoğu zaman her gün sigorta şirketi bürokrasisi ve bürokratik geri ödeme kurallarıyla boğuşan doktorlar bulunduğunu söylüyor. AMA başkanı ve California-San Francisco Üniversitesi’nde dermatolog olan Dr. Jack Resneck Jr., “Kurultay üyelerine kendi bölgelerinde işlerin iyi mi yürüdüğünü anlatmak gibisi yoktur” dedi.

AMA çalışanları, Meclis ve Senato üyeleri ve yardımcılarıyla görüşmeden ilkin, kent merkezindeki bir otelde doktorlara mesajlarını maksimum tesir için iyi mi iletecekleri mevzusunda data verdi. Ana ders: Bu değişikliklerin yalnız iş uygulamalarına değil, hastalarına iyi mi destek olacağını gösterin.

Ilkin sigortacının onayı gerektiğinden, hastaların ilaç ve hizmet almada iyi mi gecikmeler yaşadığını ayrıntılandırın. Doktorların erken emekli olduğundan, muayenehanelerini hastanelere yada hususi ana para şirketlerine sattıklarından ve bunun hastaların tabip bulmasını iyi mi zorlaştırdığından bahsedin. Resmi bir AMA lobicisi onlara, “Siyaset ve verilere sahibiz, sadece akıllarına kazınacak olan bu hikayeler,” dedi.

Ek olarak Kurultay üyelerini dinlemeleri ve onlarla ortak zemin aramaları tavsiye edildi.

Bir AMA çalışanı, “Hill’e çıktığınızda, kurultay üyelerine hastalarınızı ne kadar önemsediğinizi ve işinizi hayata geçirmeye devam etmek istediğinizi bildirin,” dedi, neredeyse maç gününde bir stratejinin iyi mi emek vermesi icap ettiğini özetleyen bir koç şeklinde. “Hastalarımızı ne kadar önemsediğimizi ve ulusun sağlığını iyileştirmek istediğimizi bilmelerini sağlayın.”

Fakat bununla beraber, ülkenin ortalamanın oldukça üstünde gelir elde eden bazılarından gelen parayla ilgili bir satış konuşmasıydı. (“Doktorlar ve cerrahlar” kategorisi için bir hükümet tahmini, 2021’deki medyan senelik geliri 208.000 $ olarak belirledi.) Kurultay’ye, Medicare’den daha yüksek ödemelerle hastalara daha iyi bakım ve hizmet sunabileceklerini açıklayın, doktorlar teşvik edildi. Bir AMA çalışanı, “Asla kimse mali açıdan istikrarlı olmayan bir sistem istemiyor ve asla kimse doktorların sigorta şirketlerinin yalanlamalarıyla savaşım etmek için evrak doldurmakla meşgul bulunduğunu görmek istemiyor” dedi.

Ek olarak Kurultay’ye doktorlara meydana getirilen Medicare ödemelerinin, hastaneler ve bakım evleri alsa bile enflasyon için otomatik bir ayarlayıcı içermediğini hatırlatmaları söylendi. Resneck, “Medicare yararlanıcıları, bakım alamama mevzusunda gerçek risk altındadır” dedi.

Medicare ödemeleri birçok tabip için hala dirimsel bir mevzu olsa da, günümüzde bir çok tabip hastanelerde, sigorta şirketlerinde ve öteki kurumsal kuruluşlarda çalışan olarak çalışıyor ve çoğu zaman her hasta hizmeti için bir ücret yerine maaş alıyor.

AMA lobicileri, son yıllarda daha yüksek ücret talep etmenin geri çevrildiği mevzusunda onları uyardı. Bunun sebebi, Kurultay’ye danışmanlık icra eden Medicare Ödeme Danışma Komisyonu’nun onlarca kere Medicare oranlarının yeterince yüksek bulunduğunu ve Medicare hastalarının tabip bulmakta yaygın bir mesele yaşadıklarına dair hiçbir işaret olmadığını söylemesidir.

Hakikaten de MedPAC, Mart 2022’deki son raporunda şunları yazdı: “Komisyonun analizleri, Medicare’in klinisyen hizmetleri için yapmış olduğu toplam ödemelerin kafi bulunduğunu gösteriyor.”

MedPAC, pandemi Kongresi esnasında klinisyenlere on milyarlarca dolarlık yardım fonu sağladığını ve hizmetlerine yönelik talebin 2023 yılına kadar pandemi öncesi seviyelere ulaşacağını yada aşacağını tahmin ettiğini kaydetti.

Salı günkü görüşmede McAvoy’a katılan Wisconsin, Madison’dan bir dahiliyeci olan Dr. Tosha Wetterneck, Wisconsin Cumhuriyet Temsilcisi Mike Gallagher’ın yasama yardımcısı ile yapmış olduğu görüşmenin arkasından tabip muayenehanelerini açık tutmak için desteğe gerekseme duyulduğuna dair mesajlarını duyduğundan memnun bulunduğunu söylemiş oldu. tam kadro. Doktorların hemşirelere, sıhhat görevlilerine ve resepsiyonistlere öteki işverenlerden daha yüksek maaşla cezbedildiklerinde ödeme yapmak için daha çok paraya gereksinimleri bulunduğunu altını çizdi.

Bu haftaki lobi emekleri hakkında “Bu bir kerelik bir şey değil” dedi. “Bu, ilişkiler kurmakla ilgili. Uzun vadeli olarak bunun içindeyiz.”

Wetterneck, yardımcının kendi grubuna Gallagher’ın sigortacının ön yetkilendirme kurallarındaki değişimleri desteklediğini söylediğini söylemiş oldu. Doktorlara daha yüksek ödemeleri destekleyip desteklemeyeceği sorulduğunda, “Hepimiz ışıkları açık tutmamızı destekliyor, sadece hepsi sosisin iyi mi yapıldığına bağlı.”

Wetterneck, yardımcının doktorlara Gallagher’ın işverenlerin sözleşmelerde rekabet etmeme maddelerini kullanmasını sınırlayacak rekabet karşıtı taktikleri durdurma tasarısından bahsettiğini ve doktorların şirket değiştirdiklerinde kendilerine destek olacağını söylediğini söylemiş oldu.

Wisconsin doktorları, iki gün süresince eyaletlerinden dokuz Kurultay üyesiyle bir araya geldi, sadece alt meclis tatilde olduğundan çoğunlukla Meclis’teki yardımcılardı.

Kurultay’nin en tutucu üyelerinden önde gelen ve çoğu zaman artan hükümet müdahalesine ve harcamalarına karşı çıkan Wisconsin Senatörü Ron Johnson ile tanıştılar.

Wetterneck, Johnson’ın onlarla ortalama bir saat geçirdiğini ve bu sırada doktorların kurallar ve siyaset tarafınca ezilmek yerine tekrardan güvenilir meslek olmasını istediğini açıkladığını söylemiş oldu. Senatör onlara tabip muayenehanelerinin personele ödeme yapmak ve hastalara bakmak için paraya ihtiyacı bulunduğunu anladığını söylemiş oldu. Sadece bu, zam için oy kullanacağını güvence etmez, dedi.

Fort Worth, Teksas’ta pediatrik acil tıp uzmanı olan Dr. Melissa Garretson, bir House kafeteryasından çıkarken bir Rejim Kola aldı ve Meclis ve Senato’daki sekiz toplantısının beşincisine gitti.

Ödeme problemininin Kurultay üyeleri içinde yankı uyandırdığını, bilhassa de mesajın Teksas kırsalındaki doktorların muayenehanelerini açık tutmasına yardım etmeye odaklandığını söylemiş oldu.

Geçen haftadan bir öykü ile hazırdı: Bir sigortacı, 4 yaşındaki hastası için sıvı bir ilacı karşılamayı reddetti ve yalnızca çocuğun yutamayacağı kadar büyük bir hap için ödeme yapacaktı. “Evvelinde yetkilendirme, hasta bakımı için bir engeldir” dedi.

Acil hastaları tedavi etmek onun işi olsa da, Kurultay’de lobicilik yapmayı rolünün bir uzantısı olarak görüyor.

Garretson, bir Texas House üyesinin ofisine girerken, “Hastalarımız gerekseme duydukları bakıma gerekseme duyduklarında gerekseme duyarlar ve bunu savunmamak bir tabip olarak benim işimi yapmamak anlamına gelir,” dedi.

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında data elde eden, bağışlanmış, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLANIN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (ayrıntılar).

İlgili Yazılar