Gene düşüş, daha kısa günler, daha soğuk sıcaklıklar ve Uygun Bakım Yasası pazaryeri sigortası için açık kayıt – 1 Ocak 2023’te süregelen kapsam için kayıtlar bu hafta başlıyor. Kapsamın bir çok yıldan yıla aynı kalsa da , bilhassa işverenleri vasıtasıyla pahalı poliçe satın almakta zorlanıyorlarsa, tüketicilerin bu sonbaharda dikkat etmesi ihtiyaç duyulan birkaç değişim var.

Geçen yıl, Biden yönetimi ve Kurultay, esas olarak primler ve sübvansiyonlarla ilgili olarak 2023 kapsamını etkileyecek adımlar attı. Ayrıca, mahkeme kararlarının niçin olduğu kafa karışıklığı, önleyici bakım yada kürtaj hizmetlerinin kapsamı hakkında soruları tetikleyebilir.

Pazaryerleri vasıtasıyla sıhhat sigortası satın alan kişiler için açık kayıt 1 Kasım’da adım atar ve bir çok eyalette 15 Ocak’a kadar sürer. 1 Ocak’ta süregelen kapsama almak için kayıt çoğu zaman 15 Aralık’a kadar yapılmalıdır.

İşleri vasıtasıyla sigorta kapsamına giren birçok şahıs de senenin bu zamanında bir plan seçmelidir. Ve kararları yeni ACA kurallarından etkilenebilir.

Peki, yenilikler neler ve alışveriş yapıyorsanız ne bilmelisiniz? İşte akılda tutulması ihtiyaç duyulan beş şey.

1. ACA Sübvansiyonlarına Hak Kazanmayan Bazı Aileler Şimdi Yapıyor

Büyük bir değişim, ACA kapsamı satın almalarına destek olmak için federal sübvansiyon almaları yasaklanan bazı ailelerin artık hak kazanabilmesidir.

Gömü Bakanlığı tarafınca kısa sürede kesinleştirilen bir kaide, uzun süredir “aile aksaklığı” olarak adlandırılan şeyi ele almak için tasarlandı. Değişim, iş sigortasına haiz ailelerin sayısını artırıyor ve iş güvencesinden vazgeçmeyi seçebiliyor ve bunun yerine bir ACA planı almak için sübvansiyonlara hak kazanıyor. Beyaz Saray, bu düzenlemenin ortalama 1 milyon kişinin kapsama almasına yada daha uygun fiyatlı sigorta almasına destek olabileceğini tahmin ediyor.

Daha ilkin, çalışanlar, sadece işverene dayalı sigorta kapsamının maliyetinin her yıl IRS tarafınca belirlenen bir eşiğe gore karşılanabilir olmadığı düşünülürse, piyasa sigortası için bir sübvansiyon almaya hak kazanabiliyordu. Sadece bu belirleme, yalnızca bir işçinin kendisi için sigorta için ne kadar ödeyeceğini hesaba katıyordu. Plana aile üyeleri eklemenin maliyeti hesaplamanın bir parçası değildi ve aile kapsamı çoğu zaman yalnızca çalışan kapsamına gore fazlaca daha pahalıdır. “Aksaklığa” düşen çalışanların aileleri ya sigortasız kalıyor ya da kapsama alanı için işleri vasıtasıyla bir ACA sübvansiyonu alabilseydiklerinden daha çok ödüyorlar.

Şimdi, kurallar, sübvansiyon için uygunluğun aile sigortasının maliyetini de dikkate alması icap ettiğini söylüyor.

Georgetown Üniversitesi Sıhhat Sigortası Reformları Merkezi’nde araştırmacı ve eş direktör olan Sabrina Corlette, “İlk kez, birçok aile işveren sponsorluğunda bir sigorta kapsamı teklifi ile sübvansiyonlu bir pazar planı içinde gerçek bir seçim meydana getirecek” dedi.

İşçiler, iş temelli sigorta primi payları, beklenen 2023 gelirlerinin %9,12’sini aşarsa, artık pazar sübvansiyonları alabilecekler.

Şimdi, iki hesaplama gerçekleşecektir: işçinin gelirinin bir yüzdesi olarak bir tek çalışan kapsamının maliyeti ve aile üyeleri eklemenin maliyeti. Bazı durumlarda, işçi, sigorta kapsamındaki ödemesi karşılanabilirlik eşiğinin altına düşmüş olduğu için işveren planında kalmaya karar verebilir, sadece aile üyeleri sübvansiyonlu bir ACA planı alabilecektir.

Aile sorununu çözmek için önceki yasama çabaları başarısız oldu ve Biden yönetiminin bunu düzeltmek için düzenlemeyi kullanımı tartışmalı. Hareket sonucunda mahkemede itiraz edilebilir. Gene de kurallar 2023 için yürürlükte ve Corlette dahil uzmanlar, yararlanabilecek ailelerin devam etmesi ve kaydolması icap ettiğini söylemiş oldu.

“Tüm bunların çözülmesi birazcık süre alacak” dedi. 2023 politikalarını etkilemek için zamanında herhangi bir kararın çıkma ihtimalinin düşük bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Geçen yıl gösterilen bir Urban Institute analizi, aile başına net tasarrufun şahıs başına ortalama 400 dolar olabileceğini ve yeni sübvansiyonlar için federal hükümete maliyetinin yılda 2,6 milyar dolar olacağını tahmin ediyor. Her aile değişikliği yaparak para biriktiremez, bu yüzden uzmanlar insanların yararları ve ihtimaller içinde maliyetleri tartması icap ettiğini söylüyor.

2. Önleyici Bakım, Copay Olmadan da Kapsanacak, sadece Kürtaj Kapsamı Değişecek

Sigortalı birçok şahıs, kanser taraması için gittiklerinde yada başka koruyucu bakım aradıklarında mutlu olurlar ve cepten hiçbir şey ödemek zorunda olmadıklarını anlarlar. Bu, ACA’da belirli testler, aşılar ve ilaçlar da dahil olmak suretiyle bir takım önleyici hizmet için maliyet paylaşımını yasaklayan bir hükümden meydana gelmektedir. Sadece Teksas’ta ABD Bölge Yargıcı Reed O’Connor’ın Eylül ayında verdiği bir karar, gelecek yıl nelerin kapsanabileceği mevzusunda kafa karışıklığına yol açtı. Yargıç, hükümetin hasta maliyet paylaşımı olmaksızın kapsanan bazı önleyici tedavileri belirlemek için kullandığı bir yöntemi anayasaya aykırı duyuru etti.

Sonucunda bu, hastaların kanser taramalarının yada HIV bulaşmasını önleyen ilaçların maliyetinin bir kısmını ödemeye adım atmak zorunda kalacağı anlamına gelebilir. Yargıç, davanın kaç kişiyi etkileyeceği mevzusunda hemen hemen karar vermedi. Sadece şimdilik karar bir tek davayı açan işverenler ve şahıslar için geçerli. Endişelenme. Parasız tarama mamogramınız yada kolonoskopiniz hala parasız. Kararın temyiz edilmesi muhtemeldir ve 2023 kapsama yılı başlamadan ilkin herhangi bir karar beklenmemektedir.

Soruları gündeme getiren öteki mahkeme sonucu, Anayasa Mahkemesi’nin kürtaj hakkını ortadan kaldıran kararıdır. Haziran ayında bu karar açıklanmadan ilkin bile, sigorta planlarındaki kürtaj hizmetlerinin kapsamı, plana ve eyalete gore değişiyordu.

Artık daha çok eyalet kürtajı yasaklamak yada kısıtlamak için hareket ettikçe daha da karmaşık.

Devlet sigorta kuralları değişmiş olur.

KFF’ye gore, yirmi altı eyalet ACA pazar planı planlarında kürtaj kapsamını kısıtlarken, yedi eyalet hem ACA planlarında hem de sigorta şirketlerinden satın alınan işveren planlarında bir yarar olarak bunu koşul koşuyor. Bu eyaletler California, Illinois, Maine, Maryland, New York, Oregon ve Washington’dur.

Çalışanlar ve poliçe sahipleri, kürtaj hizmetleri de dahil olmak suretiyle kapsanan faydalar hakkında data için sigorta planı belgelerini denetim edebilir.

3. Primler Artıyor, Sadece Bu, ACA Planlarındaki Bir çok İnsanı Etkilemeyebilir

Sıhhat sigortaları, hem ACA planları hem de işveren kapsamı için prim oranlarını yükseltiyor. Sadece ACA kapsamı için sübvansiyon alan bir çok insan bu sıkıntıyı hissetmeyecektir.

Bunun sebebi, sübvansiyonların bir pazarda sunulan en ucuz ikinci “gümüş” planın maliyetine bağlı olmasıdır. (Piyasa planları, potansiyel olarak poliçe sahiplerine cepten ne kadar mal olacaklarına bağlı olarak renkli “katmanlar” halinde sunulur.) Bu temel gümüş planların maliyeti arttıkça, sübvansiyonlar da yükselir ve prim artışlarının tamamını yada çoğunu dengeler. Gene de, alışveriş yapın, uzmanlar tavsiyede bulunur. Geçiş planları uygun maliyetli olabilir.

Sübvansiyonlara erişince, Enflasyon Azaltma Yasası’nın bu yaz geçişi, birçok Amerikalı’nın covid-19 pandemisine bağlı mevzuat kapsamında almış olduğu artırılmış sübvansiyonların yerinde kalacağını güvence etti.

Federal yoksulluk seviyesinin %150’sine kadar – bir şahıs için 20.385 dolar ve bir çift için 27.465 dolar – kazananlar, aylık prim ödemeden bir ACA planı alabilirler. Federal yoksulluk seviyesinin %400’üne kadar – bir şahıs için 54.360 dolar ve bir çift için 73.240 dolar – kazanan tüketiciler, prim maliyetlerini dengelemeye destek olmak için kayan ölçekli sübvansiyonlar alıyorlar. %400’den fazla geliri olan kişilerin, hane gelirlerinin %8,5’inden fazlasını prim olarak ödemeleri gerekmektedir.

İşe dayalı sigortası olanlar için, işverenler çoğu zaman işçilerin sigortaları için ödemeleri ihtiyaç duyulan tutarı belirler. Bazı işverenler, primlere gitmek için maaş çeklerinden alınan tutarları artırarak, daha yüksek kesintiler belirleyerek yada sıhhat hizmetlerini değiştirerek artan maliyetleri aktarabilir. faydalar. Sadece, iş temelli kapsamının gelirlerinin %9,12’sini aşması beklenen hepimiz, sübvansiyonlu bir ACA planına hak kazanıp kazanmadıklarını denetim edebilir.

4. Sigortacılara yada IRS’ye Borçlar Kapsamı Durdurmayacak

Bunun için covid’e teşekkürler. Tipik olarak, ACA planlarını satın almak için sübvansiyon alan kişiler, bir sonraki vergi beyannamelerinde, gerçekte elde ettikleri gelire dayalı olarak doğru sübvansiyonu aldıklarını hükümete kanıtlamalıdır. Bunu IRS ile uzlaştıramazlarsa, poliçe sahipleri bir sonraki kaydolduklarında sübvansiyon için uygunluklarını kaybedeceklerdir. Sadece, IRS’de iadelerin işlenmesinde devam eden covid ile ilgili problemler sebebiyle, bu tüketiciler Amerikan Kurtarma Planı Yasası tarafınca 2020 vergi yılı için belirlenen çabayı sürdürerek başka bir erteleme alacaklar.

Ek olarak, sigortacılar, daha önceki sigortalar için vadesi geçmiş primleri olan kişilere yada işverenlere artık kapsamı inkar edemez, dedi. KFF’de kıdemli bir dost olan Karen Pollitz. Bu, Başkan Joe Biden’ın Nisan ayı yürütme talimatıyla istenen fazlaca çeşitli Medicare ve ACA kurallarının tekrardan incelenmesini takip ediyor.

Pollitz, “İnsanlar 2022 primlerinin arkasında kalırsa, gene de 2023’te tekrardan kaydolmalarına izin verilmelidir.” Dedi. “Ve teminatı etkinleştirmek için ilk ay prim ödemesini yaptıklarında, sigortacı bu ödemeyi Ocak 2023 primine uygulamalıdır.”

5. Karşılaştırmalı Alışveriş Muhtemelen Daha Kolay Olacak

ACA planlarının daima geniş bir hizmet yelpazesini kapsaması ve benzer faydalar sağlaması gerekmesine karşın, hastaların muayenehane ziyaretleri ve öteki cepten meydana getirilen harcamalar için ödediği tutarlarda hala farklılıklar mevcuttu. Bu yılki açık kayıt döneminden başlayarak, karşılaştırmayı kolaylaştırmayı amaçlayan yeni kurallar yürürlüğe giriyor. Kurallara gore, tüm ACA sıhhat sigortaları belirli, standartlaştırılmış yararları olan bir takım plan sunmalıdır. Standart planlar, mesela, aynı muafiyetlere, ödemelere ve öteki maliyet paylaşımı gereksinimlerine haiz olacaktır. Ek olarak, bir hasta indirilebilir bir ödemeye adım atmak zorunda kalmadan ilkin daha çok güvence sunacaklar.

California şeklinde bazı eyaletler aslına bakarsan benzer standardizasyon gerektiriyordu, sadece yeni kurallar ulusal olarak federal pazarda, health.gov’da satılan sıhhat planlarına uygulanıyor. Piyasada standart olmayan bir plan sunan herhangi bir sigortacı artık standartlaştırılmış planları da sunmalıdır.

1 Ocak’tan itibaren değişik bir kurallar dizisine gore, tüm sıhhat sigortacıları, hastaların diz eklemi onarımı şeklinde 500 “alışveriş yapılabilir hizmet” için maliyetlerini tahmin etmelerine destek olabilecek çevrimiçi yada telefon üstünden maliyet karşılaştırma araçları sağlamalıdır. kolonoskopi, göğüs röntgeni yada doğum.

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu