Senatör Joe Manchin ve AARP, parayı Medicare’den “ilgisiz hükümet programlarına yada büyük sigortacıların karlarını doldurmaya” yönlendirmek için “hükümetin fiyat belirleme planlarını destekliyor”.

Amerikan Taahhüdüne Nazaran Reklam, 10 Temmuz

Tutucu savunuculuk grubu American Commitment’tan süratli bir siyasal reklam, Sen. Joe Manchin’i (DW.Va.) Medicare’den “milyarlarca fon” çekecek bir yasama planını desteklemekle açıkça suçladı.

Bilhassa, reklam, 50 yaş ve üstü insanoğlu için iyi malum müdafa grubu olan Manchin ve AARP’nin, “Liberal politikacılara Medicare’in ilgisiz hükümet programlarına harcanması yada büyük oranda para harcanması için milyarlarca dolar verecek hükümet fiyat belirleme planlarını desteklediğini iddia ediyor. sigortacıların karları.” Burada “fiyat belirleme”, destekçilerinin Medicare’e bazı reçeteli ilaçlar için ödediği tutarları dizginleme kabiliyeti vereceğini ve böylece öteki sanayileşmiş ülkelerdeki fiyatlara daha uygun olmalarını sağlayacağını söylediği bir siyaset önerisine bir referanstır.

Amerikan Taahhüdü, KHN’nin yorum talebine direkt cevap vermedi, sadece başkanı Phil Kerpen, Tepki vermek için Twitter’a gitti e-posta sorgumuza. Kerpen 14 Temmuz’da tweet attı, “CBO, Manchin/Schumer ilaç fiyat kontrollerinin Medicare’e 287 milyar dolara baskın yaptığını gösteriyor ve bunların çoğunun Obamacare sübvansiyonları olarak sigorta şirketlerine gönderilmesi umut ediliyor.”

Bu, Çoğunluk Lideri Chuck Schumer liderliğindeki Senato Demokratlarının zemine getirmeyi ummuş olduğu ekonomik bir paketteki reçeteli ilaç politikalarına ilişkin Kurultay Bütçe Ofisi’nin 6 Temmuz maliyet tahmini – uzlaşma tasarısı olarak malum bir tür yasaya atıfta bulunuyor. gelecek hafta. CBO, Medicare’in uyuşturucu harcamalarını azaltmasının bir sonucu olarak bu politikaların 10 yılda 287,6 milyar dolar tutum edeceğini tespit etti. Bu mevzuda hemen sonra.

Hem Manchin hem de AARP, reklamın mesajını reddetti.

Manchin’in kontakt direktörü Sam Runyon, “Big Pharma tarafınca finanse edilen bu reklam, Senatör Manchin’in sicili hakkında açıkça yalan söylüyor” dedi. “Batı Virginia yaşlıları, Senatör Manchin’in Medicare’i korumak ve reçeteli ilaç maliyetlerini azaltmak için yorulmadan çalıştığını biliyor.”

OpenSecrets’e nazaran American Commitment, 2020 seçim döneminde ilaç endüstrisinin tecim grubu PhRMA’dan 505.000 dolar aldı.

Reklamın yayınlanmaya başlamasından sonraki günlerde Manchin, Medicare ilaç fiyatı müzakerelerine verdiği destek durağan(durgun) kalmasına karşın, uzlaşma faturasının yalnızca zayıflatılmış bir versiyonunu destekleyeceğini deklare etti.

AARP’nin hükümet işlerinden görevli kıdemli başkan yardımcısı Bill Sweeney, reklamın teklife karşı çıkanların kullandığı “yanlış saldırıları” temsil ettiğini söylemiş oldu. “Bu yüzden hiçbir şeyin daha çok olabileceğini düşünmüyorum. [from] gerçek” dedi, reklamın Medicare programının başka bir şey için kesileceği iddiasına atıfta bulunmuş oldu.

Bu reklam, iddialı bir dil ve görüşlerle işaretlenmiştir ve Medicare’e ilaç fiyatlarını düzenleme yetkisi vermenin Amerikan Taahhüdü’nün ortaya koyduğu fiyat belirleme planı olup olmayacağı sorusunu gündeme getirmektedir.

Medicare İlaç Fiyat Pazarlıkları Nedir?

Reklam, Manchin ve AARP’nin “hükümetin fiyat belirleme planlarını desteklediğini” iddia ediyor. Ve Manchin ve AARP’nin Medicare ilaç fiyatı müzakerelerini desteklemeye devam etmiş olduğu doğru.

Peki bunun anlamı nedir?

Medicare’in şu anda belirli reçeteli ilaçlar için ne kadar ödeyeceği mevzusunda direkt ilaç şirketleriyle pazarlık yapması yasak, böylece güç yeni olacak. Önerinin destekçileri, dünyanın geri kalanından fazlaca daha yüksek fiyatlar ödediği için bunu yapmanın Medicare için mühim tasarruflara yol açacağını söylüyor. Teklifi eleştirenler, mesela Kerpen, uygulamaya “fiyat belirleme” diyor.

Uzlaşma yasasının Medicare ilaç hükümleri, programın sınırı olan sayıda ilaç için ilaç fiyatlarını (başlangıçta 10’u ve sonraki yıllarda 10’u) görüşme etmesine izin verecek ve ilaç fiyat enflasyonunu sınırlayacaktır. Mevzuat ek olarak Medicare yararlanıcıları için senelik cepten ilaç maliyetleri için 2.000 dolarlık bir sınır belirleyecek. Vazgeçen firmalar, bundan önceki senenin kârları üstünden bir tüketim vergisi ile karşı karşıya kalacaklar.

Amerikan Girişim Enstitüsü’nde kıdemli bir araştırmacı ve sıhhat uzmanı olan Joseph Antos, ilaç üreticileri ve hükümetin belirli ilaçlar için daha düşük fiyatlar belirleme mevzusunda tartışmalar meydana getirecek olsalar bile, programın ilaç üreticilerini uymaya yada yüzleşmeye zorlayacağı yönünde bir irdelemenin yapılabileceğini söylemiş oldu. vergi cezaları.

“Üreticilerin hiçbir tesiri olmayacak – bu, [the Centers for Medicare & Medicaid Services] fiyatı belirleme yetkisi” dedi Antos. “Tartışmalar olacak ve doğal ki buna görüşme demek kibarlık olur” diye ekledi, sadece sonucu eninde sonunda hükümet verecek.

Medicare Tasarrufları yada Kesintileri? Ortak Washington Döndürme

Tarihsel olarak, hem Cumhuriyetçiler hem de Demokratlar ve onlarla uyumlu müdafa grupları, seçmenlerle çekişmeye çalışırken programa bir kesinti olarak Medicare harcamalarında bir azalmayı çerçevelediler.

Sadece bu durumda, danıştığımız ilaç fiyatlandırma uzmanları, bütçe açısından bakıldığında, CBO’nun ortalama 288 milyar dolarlık tahmininin, reklamın iddia etmiş olduğu benzer biçimde programdan alınacak fonlardan ziyade Medicare için tasarrufları temsil etmiş olduğu mevzusunda oybirliğiyle kabul etti. .

Hukuk profesörü ve ilaç profesörü Rachel Sachs, “Burada olan şey bir Medicare hizmetinin yada pozitif yanlarının ortadan kaldırılması değil – şu anda dünyanın en yüksek fiyatlarını ödediğimiz aynı ilaçlar için daha düşük fiyatlar ödemekten bahsediyoruz” dedi. Louis’deki Washington Üniversitesi’nde fiyatlandırma uzmanı.

Sachs, “Kısaca, bunun oldukça yanıltıcı bulunduğunu söyleyebilirim” dedi.

Cenup Kaliforniya Üniversitesi-Brookings Schaeffer Sıhhat Politikası Girişimi’nin kıdemli bir üyesi olan Matthew Fiedler, hakikaten de Medicare ilaçlar için daha azca ödeme yaparsa, bunun yararlı bir damlama tesiri olabilir, dedi. Bunun sebebi, bu senaryoda Medicare primleri ve maliyet paylaşımı da azaltılarak yararlanıcıların para tasarrufu yapmasıdır. Gerçek tutum muhtemelen değişecektir.

İlaç endüstrisindeki bir öteki yaygın argüman, gelirleri düşerse gelecekte daha azca ilacın geliştirilebileceğidir. CBO, ilaç fiyatı görüşme hükmünün 30 yıl süresince ortalama 15 yeni ilaç onayını engelleyeceğini tahmin etti. CBO’ya nazaran, mevcut yasaya nazaran, aynı dönemde ortalama 1.300 ilaç tipik olarak onaylanacak.

Fiedler, azaltılmış ilaç onay sayısına atıfta bulunan bir e-postada, “Bu etkilerin ne kadar büyük olacağı ve yüksek yada düşük kıymetli ilaçlardan mı bahsettiğimiz mevzusunda fazlaca fazla ihtilaf var” dedi. “Burada, yararlanıcılar için daha düşük maliyetler ile yolda daha azca yeni ilaç içinde potansiyel bir takas var, sadece Medicare yararlanıcılarının genel olarak daha fena olacağına dair net bir davaya benzeyen hiçbir şey yok.”

Mevzuat bazı kanser ilaçlarını, kan sulandırıcıları ve romatoid artriti içerebilecek en pahalı tek kaynaklı ilaçları hedeflese de, bu ilaç fiyatı müzakerelerinin yalnızca minik bir ilaç alt grubunu (en fazla 20) hedefleyeceğini anımsamak da önemlidir. ilaç tedavisi. Gene de ilaç şirketleri, öteki ilaçlarının satışından kâr elde etmekte özgür olacaktır.

Bu yüzden, genel olarak uzmanlar, reklamın uyuşturucu fiyatı müzakerelerinin yaşlıları negatif etkileyeceği iddiasının doğru olmadığını söylemiş oldu.

ACA Sübvansiyonları Uzatılırsa Sigortacılar Kar Edecek mi?

Reklam ek olarak, tutum edilen milyarlarca Medicare dolarının liberal politikacılar tarafınca “ilgisiz hükümet programlarına” yada “büyük sigortacıların karlarını doldurmak” için harcanacağını iddia ediyor.

Senato Demokratları, Medicare’e meydana getirilen ortalama 288 milyar dolarlık tahmini tasarrufun öteki programların maliyetini dengelemek için kullanılacağını söylediler.

Antos, 288 milyar dolarlık tasarrufun “Kongreye aynı faturada başka bir şey için harcama yapma kabiliyeti” vereceğine kuşku yok. “Fakat gene, bu bir vahiy değil – tüm mevzuat bu şekilde işliyor. Reklam, kulağa olağan dışı benzer biçimde geliyor fakat aslına bakarsak tamamen olağan.”

Demokratların uzlaşma tasarısına yönelik önceki planında iklim değişikliği, enerji ve vergi politikasıyla ilgili hükümler yer alıyordu. Bununla beraber, Manchin tarafınca desteklenen ve Ekonomik Bakım Yasası pazaryerlerinde sigorta planları satın alan tüketiciler için artırılmış prim sübvansiyonlarının yalnızca iki senelik uzatılmasını içeren yaklaşımın arkasında ivme artık var. Mart 2021’de yasalaşan Amerikan Kurtarma Planı Yasası, ilkin bu sübvansiyonları artırdı ve desteğe hak kazanmayı kolaylaştırdı, sadece bu yardım bu senenin sonunda bitiyor. Sübvansiyonların süresi dolarsa, milyonlarca insan fazlaca daha yüksek sigorta primleri ödemeye adım atmak zorunda duracak yada sigorta kapsamını kaybedebilir.

Bu nokta bizi, Kerpen’in ACA sübvansiyonlarının uzatılmasıyla ilişkilendirdiği, reklamın sigortacıların karlarını doldurma mevzusundaki iddiasına getiriyor. Uzmanlara nazaran bu doğru değil.

Fiedler, “Sigortacılar, düzgüsel kar marjlarını yeni kayıtlarda kazanacaklarından, birazcık yakalayabilirler,” dedi. Sadece “bu etkisinde bırakır, ilgili para miktarlarına nazaran minik olacaktır.”

Urban Institute Sıhhat Politikaları Merkezi üyesi Linda Blumberg, ACA’nın ek olarak sigorta şirketlerinin piyasa planı primlerinden fazlaca fazla kâr etmesini engellemiş olan bir yargı içerdiğini söylemiş oldu. Ve kayıtlardaki artışlar, tıbbi iddialarda da bir artışla gelecek.

Hem Blumberg hem de Fiedler, sübvansiyonları uzatma önerisini sigortacıların karlarını doldurmak yanıltıcı olduğundan çerçevelemenin yanıltıcı bulunduğunu söylemiş oldu.

Bizim Kararımız

American Commitment’ın reklamı, Manchin ve AARP’nin Medicare’in “ilgisiz hükümet programlarına harcanması yada büyük sigortacıların karlarını doldurması” için amaçlanan fonları yönlendirecek “fiyat belirleme planlarını” desteklediğini iddia ediyor.

Danıştığımız uzmanların belirttiği benzer biçimde, reklam doğru değil. Medicare ilaç fiyatlandırma planı, fonların Medicare programından ayrılmasıyla değil, tasarrufla sonuçlanır. Reklam ek olarak, bu fonların öteki girişimleri desteklemek için kullanılacağı gerçeğini de çarpıtıyor – bu durumda ACA sübvansiyonları. Bu gizli saklı bir komplo değil, uzlaşma sürecinin tertipli bir parçası. Ek olarak, plan gerçekleşirse ve ACA sübvansiyonları uzatılırsa, sigorta şirketlerinin meyve vermesi durumunda büyük kar elde etmesi ihtimaller içinde değildir. Yanlış olarak değerlendiriyoruz.

Kaynaklar

Amerikan Taahhüdü siyasal reklamı, “Manchin Attack Reklamı Batı Virginia’da Yayınlanıyor” Temmuz 2022

Brookings Enstitüsü, “Kongrede Uzlaşma Nedir?” 5 Şubat 2021

Kurultay Bütçe Ofisi, “Reçeteli İlaç Mevzuatı için Uzlaşma Önerilerinin Alt Yazısının I Tahmini Bütçe Tesirleri,” 8 Temmuz 2022

Louis’deki Washington Üniversitesi’nde hukuk profesörü olan Rachel Sachs ile e-posta röportajı, 13 ve 18 Temmuz 2022

Urban Institute Sıhhat Politikaları Merkezi’nde çalışan Linda Blumberg ile e-posta röportajı, 14 Temmuz 2022

KFF’de Medicare politikası programının müdür yardımcısı Juliette Cubanski ile e-posta röportajı, 21 Temmuz 2022

Vanderbilt Üniversitesi sıhhat politikası doçenti Stacie Dusetzina ile e-posta röportajı, 14 Temmuz 2022

Cenup Kaliforniya Üniversitesi-Brookings Schaeffer Sıhhat Politikası Girişimi kıdemli üyesi Matthew Fiedler ile e-posta röportajı, 13 ve 19 Temmuz 2022

Senatör Joe Manchin’in kontakt direktörü Sam Runyon ile e-posta röportajı, 14 Temmuz 2022

KHN, “Biden’ın Gündemini Başlatmak İsteyen Schumer, Medicare İlaç Fiyatı Müzakereleri İçin Bir Yasa Tasarısını Deklare etti,” 7 Temmuz 2022

KHN-PolitiFact, “Uyuşturucu Fiyat Pazarlığının ‘Medicare’den 500 Milyar Doları Kaydıracağına’ Yönelik Bir Reklam Tutarı Yanlış”, 28 Eylül 2021

KHN-PolitiFact, “Demokratik Süper PAC, Medicare’de Trump’ı Vurmak için Tanıdık Politik Oyunu Kullanıyor,” 29 Mayıs 2020

KFF, “Sıhhat Hizmeti Reformunu Açıklamak: Tıbbi Yitik Oranı (MLR),” 29 Şubat 2012

KFF, “İlaç Fiyatı Görüşme Önerisinin Daha İyi İnşa Etme Yasasındaki Tesirinin Simüle Edilmesi”, 27 Ocak 2022

OpenSecrets, “İlaç Lobisi 2020 Seçimlerini Etkileyen ‘Kara Para’ Gruplarına Milyonlarca Dolar Akıttı,” 8 Aralık 2020

American Enterprise Institute kıdemli sıhhat uzmanı Joseph Antos ile telefon görüşmesi, 13 ve 19 Temmuz 2022

Senato Finans Komitesi, “Altyazı I — Reçeteli İlaç Fiyatlandırma Reformu,” 19 Haziran 2022

American Commitment başkanı Phil Kerpen’den tweet, 14 Temmuz 2022

AARP hükümet işlerinden görevli kıdemli başkan yardımcısı Bill Sweeney ile video röportajı, 14 Temmuz 2022

The Washington Post, “Manchin, Yeni İklim Harcamalarını yada Zenginlere Vergi Artışlarını Desteklemediğini Söylemiş oldu,” 14 Temmuz 2022

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında data elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).