T2020/21 senesinde kuzeydoğu İngiltere’de çocuk yoksulluğu seviyesinin %38’e yükselmesi, gelecek şeylerin şeklinin meşum bir işaretidir. Bu tür istatistiklerin insani terimlerle ifade etmiş olduğu şey, milyonlarca insanoğlunun borca ​​girmesidir; ısıtma ve yiyecek yeme içinde seçim yapmak; ve sıhhi eşyalar da dahil olmak suretiyle temel gereksinimleri bulmak – lüksleri bırakın – ulaşılamaz hale geldi. Okul tatilleri yaklaştıkça, aileleri tatile yada gezilere gitmeye maddi gücü yetmeyen ve dönem süresince parasız okul yemeklerine güvenen evlatların durumu kasvetli.

İnsanların pandemi sürecini yönetmelerine destek olmak için getirilen evrensel kredi ödemelerinde haftalık 20 sterlinlik artış sebebiyle, Birleşik Krallık’taki en yoksul %20’lik hanelerin gelirleri bu zamanda genel olarak %4 arttı. Artışın geri çekilmesinin arkasından yoksulluğun artacağı tahmin ediliyordu. Sadece kuzeydoğuda önceki sistemden evrensel krediye hemen hemen geçiş yapmamış oldukça sayıda insan da dahil olmak suretiyle, Covid önlemlerinin sağlamış olduğu geçici rahatlama bölgeyi geçti. Hesaplamaları konut maliyetlerinden sonraki gelirlere atıfta bulunan Çocuk Yoksulluğuna Son hayır kurumları koalisyonu araştırmacıları, Galler’de ve Luton da dahil olmak suretiyle güneydoğunun bazı bölgelerinde çocuk yoksulluğunda artışlar kaydetti. Toplamda, 3,6 milyon Birleşik Krallık’taki çocuk yoksulluk içinde olarak tanımlanıyor ve kuzeydoğu, Londra’yı geçerek en yüksek orana haiz.

Geçen ay %8.3’e ulaşan senelik süpermarket enflasyonu ve yükselen enerji tutarları şeklinde verilerle birleştirildiğinde, bu son rapor daha da iç karartıcı. En fena etkilenenler, orantısız olarak yalnız anne babalar, orantısız olarak siyah ve Asyalılar ve orantısız bir halde engelli bir kişinin bulunmuş olduğu hanelerde yaşayanlar tarafınca açıklanan deneyimler de öyleki. Enerji arzını ve maliyetlerini çevreleyen kriz sebebiyle, kampanyacılar ve politikacılar, enerji fiyat sınırının çarpıcı şekilde artmasının beklendiği Ekim ayına dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir yar olarak işaret ettiler. Bu bulguların gösterdiği şey, yaşam krizinin maliyetinin halihazırda ne kadar ciddi olduğudur.

Süpermarket zinciri Asda, geçen hafta kafelerinin okul tatillerinde 1 sterlinlik 16 yaş altı ufaklıklara yiyecek sunacağını duyurdu. Okullar kapalıyken birçok belediye ve besin bankası da aileleri destekleyecek. Sadece bu tür kısa vadeli düzeltmeler, milyonlarca çocuğun hem şimdi hem de gelecekte zarar görmesini engellemek olan vazife için açıkça kafi değil, şundan dolayı evlatların gereksinimlerini karşılamak için her insanın gereksinim duyduğu fırsatlara ve kaynaklara haiz değiller. potansiyellerine ulaşırlar.

Geçen hafta Tutucu akran Lady Stroud, partiler arası bir yoksulluk stratejisi oluşturmayı amaçlayan bir komisyon başlattı ve mevzunun bir sonraki genel seçimi belirleyeceğini söylemiş oldu. Şu anki gösterimde, adayların beklentileri yalnızca yarar seviyelerine değil, bununla birlikte kamu yatırımlarına da bağlı olan milyonlarca insana yönelik tehditler şeklinde yırtıcı vergi indirimleri vaat ettikleri için, partisinin liderlik seçiminin yokluğuyla tanımlanması daha ihtimaller içinde görünüyor. eğitim, sıhhat ve ulaşım. Düzey atlamak, Boris Johnson hükümetinin eski dezavantajlı meydan okuma için yeni kelime dağarcığıydı. Görünüşe bakılırsa halefi, onu karşılamaya olmasıyla birlikte uygun olmayabilir.