© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sağlıkta Gelecek

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ganel
  4. »
  5. Cemiyet Sağlığı Merkezlerinin Büyük Kârları Federal Nezaret Hakkında Soruları Arttırıyor

Cemiyet Sağlığı Merkezlerinin Büyük Kârları Federal Nezaret Hakkında Soruları Arttırıyor

root root - - 15 dk okuma süresi
22 0
Darlington 04

DARLINGTON, SC – Birçok binek işletmesiyle tenha kasaba meydanının derhal haricinde, insanoğlu federal olarak finanse edilen bir klinik olan Genesis Health Care’deki eczane penceresinin önünde sıraya girdiler.

İlaç satışları, Cenup Carolina’daki yedi klinikte ortalama 11.000 düşük gelirli hastayı tedavi eden kar amacı gütmeyen bir cemiyet sağlığı merkezi olan Genesis’in gelirinin büyük kısmını sağlıyor.

Denetlenmiş mali beyanına nazaran, bu satışlar Genesis’in 2021’de 52 milyon dolarlık gelir üstünden 19 milyon dolarlık fazlalık kaydetmesine destek oldu -% 37’lik bir marj. Kayıtlara nazaran, bu, merkezin fazlasının %35’in üstüne çıkmış olduğu art arda dördüncü yıldı. Sıhhat merkezlerinin finansal performansına ilişkin federal olarak finanse edilen bir rapora nazaran sanayi averajı %5’tir.

Genesis, geniş marjlarını muhteşem yönetime bağlıyor ve devlet fonlarına daha azca bağımlıyken hizmetleri genişletmek ve modernize etmek için paraya ihtiyacı bulunduğunu söylüyor. Merkez, bir hükümet ilaç indirim programının kullanımından finansal olarak yararlanmaktadır.

Gene de, Genesis’in büyük fazlası, kar amacı gütmeyen federal nitelikli sıhhat merkezleri içinde göze çarpıyor, ülkenin yoksulları tedavi etmek için güvenlik ağında bir kilit noktası.

Federal hükümet, geçen yıl ülke çapında, bir çok düşük gelirli 30 milyondan fazla kişiye birinci basamak sıhhat hizmeti sunan 1.375 hususi merkeze temel finansman hibelerinde 6 milyar dolardan fazla pompaladı. 2021’de Amerikan Kurtarma Planı Yasası, covid-19 bakımı için iki yılda ek 6 milyar dolar sağlamış oldu.

Bu cemiyet sağlığı merkezleri, ödeme gücü ne olursa olsun tüm hastaları almak zorundadır ve karşılığında, Medicaid ve Medicare’den hususi doktorlara nazaran senelik devlet hibeleri ve daha yüksek geri ödeme oranları alırlar.

Gene de bir KHN analizi, bir avuç merkezin son dört senenin minimum üçünde %20 yada daha çok kar marjı kaydettiğini buldu. Sıhhat politikası uzmanları, sıhhat merkezlerinin parayı hastalar için kullanmayı planlıyorsa, fazlalıkların tek başına kaygı yaratmaması icap ettiğini söylemiş oldu.

Sadece yüksek marjların, endüstrinin daha çok federal incelemeye gereksinim duyduğunu ve paranın yeterince süratli harcanıp harcanmadığını gösterdiğini de eklediler.

Oklahoma Üniversitesi’nde sıhhat merkezi finansmanı okuyan destek doçent olan Ganisher Davlyatov, “Kimse tüm parasının nereye gittiğini izlemiyor” dedi.

Destek bir yönetici olan James Macrae, merkezleri düzenleyen federal Sıhhat Kaynakları ve Hizmetleri İdaresi’nin, federal yasalara nazaran, merkezlerin hizmetlere ne kadar harcadıkları ve fazlalıklarını iyi mi kullandıkları mevzusunda sınırı olan yetkiye haiz bulunduğunu söylemiş oldu.

Macrae, “Beklenti, herhangi bir kârı alıp merkezin operasyonlarına geri katacakları yönünde” dedi. KHN’nin bulguları hakkında “Kesinlikle bakacağımız bir şey ve bu kaynaklarla ne yaptıkları” diye ekledi.

Johns Hopkins Üniversitesi’nde muhasebe ve sıhhat profesörü olan Ge Bai, bazı merkezlerin niçin art arda yılda %20 yada daha çok kar marjı elde etmesi icap ettiğini sorguladı.

Bai, yüksek marjlı bir merkezin “fazlanın nereye gittiğine” ve vergiden muaf statüsüne ilişkin soruları gündeme getirdiğini söylemiş oldu. “Merkezler, kamu vergi muafiyetlerini hak edecek kadar yarar sağlamalı ve burada gördüğümüz şey fazlaca büyük oranda kar” dedi.

Bai, merkezlerin “niçin hizmet kapsamlarını genişleterek mahalli topluluğa yardım etmek için daha fazlasını yapmıyorlar” sorularına yanıt verebilmeleri icap ettiğini söylemiş oldu.

Sıhhat merkezlerindeki yetkililer, paranın federal fonlara bağımlı olmadan hizmetleri genişletmelerine izin verdiğini ve yeni binalar inşa etmek şeklinde büyük projeler için tutum etmelerine destek bulunduğunu söyleyerek kuvvetli fazlalıklarını savundu. Operasyonlarının, minimum %51’inin hasta olması ihtiyaç duyulan, görünüşte operasyonların toplumun gereksinimlerini karşılaması için yönetim kurulları tarafınca denetlendiğine dikkat çektiler.

Ulusal Cemiyet Sağlığı Merkezleri Birliği kıdemli başkan yardımcısı Ben Money, “Sıhhat merkezlerinin finansal olarak sürdürülebilir olması için işletme rezervlerine haiz olması umut ediliyor” dedi. “Sıhhat merkezlerinin parayı hastalara yardım etmek için harcama planları olduğu sürece” fazlalık gereklidir” dedi.

Bazı merkez yetkilileri, temel kâr marjlarının, inşaat projelerine ayrılan büyük katkılarla çarpıtılabileceğine dikkat çekti. Hibeler ve bağışlar, verildikleri yılda gelir olarak görünür, sadece bir projenin maliyetleri, çoğu zaman on seneler şeklinde daha uzun bir süre süresince mali tablolara dağıtılır.

‘Gereksiz Riskler Almıyoruz’

HRSA’ya nazaran, merkezler için senelik federal taban hibesi, fonlarının averaj %20’sini oluşturuyor. Hibeler son on yılda iki katından fazla arttı. Merkezlere verilen bu federal hibeler, her yıl, bir bölgenin hizmet ihtiyacını ve kliniklerin evsizler, ziraat işçileri yada konut sakinleri şeklinde belirli nüfuslara bakım sağlayıp sağlamadığını dikkate alan karmaşık bir formüle dayalı olarak rekabetçi bir temelde sağlanmaktadır. toplu Konut.

Danışmanlık şirketi Forvis’in ortağı Jeffrey Allen, merkezlerin ek olarak federal programların hususi doktorlara ödediği miktarın iki katı kadar olabilen Medicare ve Medicaid geri ödemeleri aldığını söylemiş oldu.

Buna ek olarak, Genesis şeklinde bazı sıhhat merkezleri de 340B federal ilaç indirim programından yararlanıyor ve bu da onların üreticilerden fazlaca indirimli fiyatlarla ilaç satın almalarını sağlıyor. Hastaların sigortacıları çoğu zaman merkezlere daha yüksek bir ücret ödüyor ve klinikler aradaki farkı koruyor. Klinikler, hastalar için cepten harcamaları azaltabilir, sadece mecburi değildir.

KHN, analizi için Davlyatov’un, 2019’da en yüksek kar marjına haiz iki düzine merkezi belirlemek için merkezlerin IRS’ye yapmış olduğu vergi beyannamelerini kullanan araştırmasıyla başladı. 2021), o senenin fazlasını veren toplam gelirden toplam giderleri çıkararak ve arkasından bunu toplam gelire bölerek. Bağışçılar tarafınca kısıtlı kullanımlar için verilen paralar gelirden hariç tutuldu. KHN, merkezlerin mali durumunu inceledikten sonrasında, minimum üç yıl süresince %20 yada daha çok marjı olan dokuz tane buldu.

Şimal Mississippi Temel Sıhhat Hizmetleri bunlardan biriydi.

Merkezdeki kalite sorumlusu Christina Nunnally, “Kurumsal varlıklarla gereksiz riskler almıyoruz” dedi. 2021’de merkez, 36 milyon dolarlık gelirde ortalama 9 milyon dolarlık fazlaya sahipti. Bu gelirin 25 milyon dolarından fazlası uyuşturucu satışından geldi.

Nunnally, merkezin 340B programının sona ermesi durumunda finansal bir yastık oluşturduğunu söylemiş oldu. İlaç üreticileri programda değişim yapmak istiyorlar.

Merkez kısa sürede okul temelli bir sıhhat programı, bir diş kliniği ve komşu ilçelerde klinikler açtı.

“Bu tür bir marjın artık mümkün olmadığı bigün gelebilir” dedi. Merkez zor zamanlar geçirirse, “programları ve insanları kesmek zorunda kalmak” istemez.

Montana’da, 2018’den 2020’ye kadar ortalama 3 milyon dolar fazla biriktiren ve o yılların her birinde %24’ten fazla kar marjı olan Hamilton’daki Sapphire Community Health, kiraladığı mahalleden maliyeti olacak bir binaya taşınmak istiyor. inşa etmek için minimum 6 milyon dolar. CEO Janet Woodburn, “Yeni bir tesis, görüntüleme, doğum ve diş hizmetleri şeklinde yer darlığı sebebiyle sağlayamadığımız hizmetleri sunmamızı sağlayacak” dedi.

Los Angeles haricinde, Friends of Family Health Center CEO’su Bahram Bahremand, yüksek marjlarının iyi yönetimin ve California’nın düşük gelirli sakinler için geniş Medicaid kapsamının sonucu bulunduğunu söylemiş oldu.

2018’den 2020’ye kadar kar marjları %25’i aşan merkez, geçen yıl Ontario’da 1,9 milyon dolarlık bir tesis açtı ve La Habra’daki ana kliniğine ev sahipliği icra eden binayı genişletme planlarıyla 12,3 milyon dolara satın aldı.

Bahremand, merkezin nispeten daha azca yerde daha çok sağlayıcıya odaklanarak yönetimsel maliyetleri de düşük tuttuğunu da sözlerine ekledi.

“’Niçin bu kadar fazlaca para kazanıyoruz?’ diye sormamalısınız. ‘Iyi mi oluyor da öteki klinikler bu kadar para kazanmıyor?’ diye sormalısınız” dedi Bahremand.

Faturaları Ödemeyle İlgili Kaygı

Genesis’in CEO’su ve genel danışmanı Tony Megna, Cenup Carolina’da Genesis’in bağımsız bir klinik olarak başladığını ve kimi zaman maaş bordrosunu zor bela yapabildiğini söylemiş oldu. Ortalama on yıl ilkin federal nitelikli bir sıhhat merkezine geçiş, federal fon ve daha sağlam bir temel getirdi. 2018’den 2021’e kadar 65 milyon dolardan fazla fazlalık kaydetti.

Hususi projeler sorumlusu Katie Noyes, “Paraya karşı tavrımız çoğundan değişik bu sebeple faturalarımızı ödeyip ödemeyeceğimiz mevzusunda endişelenmek içimize kök salmış durumda” dedi.

Megna, merkezin eskiyen tesislerini yenilemek ve genişletmek için 50 milyon dolar harcadığını söylemiş oldu. Darlington’da, tesisin alanının iki katından fazlasına haiz olacak 20 milyon dolarlık yeni bir binanın 2023’te açılması planlanıyor. Ve kuvvetli alt çizgisi, merkezin tüm çalışanlarına saatte minimum 15,45 dolar, şu demek oluyor ki eyaletteki asgari ücretin iki katından fazla ödeme yapmasına destek oluyor. dedi Megna. Darlington County’nin senelik medyan hane geliri 37.000 doların birazcık üstünde.

Genesis’in son IRS vergi beyannamesine nazaran, 2021’de Megna’ya maaş ve ikramiye olarak ortalama 877.000 dolar ödendi, bu da sektör averajının neredeyse dört katı.

Genesis yönetim kurulu başkanı David Corry, KHN’ye bir notta, bu tazminatın bir kısmının Megna’nın istemeden düşük ödendiği birkaç yıl süresince oluştuğunu söylemiş oldu. “Bay Megna’ya öteki FQHC CEO’larınınki şeklinde ‘averaj’ bir tazminat sağlamanın istediğimizin bu olmadığına erken karar verdik. Bay Megna’nın kapsamlı yasal deneyimi ve eğitiminin yanı sıra kurumsal ve mevzuat bilgisi onu öbürlerinden ayırıyor.”

Megna, maaşının 503.000 dolar bulunduğunu söylemiş oldu.

Genesis yetkilileri, merkezin fazlalıklarının sağlamış olduğu finansal güvenliğin, diyabetli insanoğlu için ayak bakımı da dahil olmak suretiyle fazladan hasta hizmetleri sunmalarına izin verdiğini söylemiş oldu. 2020’de Genesis, öteki ihtiyaçların yanı sıra besin ve elektrik faturaları mevzusunda ailelere destek olacak bağımsız bir vakıf oluşturmak için 2 milyon dolar kullandı.

Denetlenmiş mali tablolarına nazaran, Genesis’in gelirinin bir çok 340B programından geliyor. Klinik eczanesinde doldurulan birçok reçete, kanser şeklinde ender yada karmaşık durumları tedavi eden pahalı hususi ilaçlar içindir. Corry, hususi ilaçları dağıtmak için akredite olmanın pahalı bulunduğunu, sadece “hastalarımıza aşırı yüksek fiyatlı ve bir çok süre yaşam kurtaran reçeteli ilaçlara erişimini sağlamış olduğu için karşılığını verdi” dedi.

Eski bir batkı avukatı olan 67 yaşındaki Megna, merkezin hastalara açık kalması için finansal olarak güvende tutulmasının yaşamsal ehemmiyet taşıdığını söylemiş oldu.

Megna, “Paramızı iyi mi harcadığımız mevzusunda fazlaca dikkatliyiz” dedi.

KHN (Kaiser Health News), sıhhat sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Siyaset Analizi ve Anket ile beraber KHN, KFF’deki (Kaiser Aile Vakfı) üç ana işletim programından biridir. KFF, ulusa sıhhat sorunları hakkında informasyon elde eden, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu öykü ücretsiz bir şekilde tekrardan yayınlanabilir (detaylar).

İlgili Yazılar