ATLANTA – Ülkenin dört bir tarafındaki şehirlerdeki birçok mahalle benzer biçimde, Atlanta’nın Eski Dördüncü Koğuş’u da değişiyor.

Apartman binaları ve çağıl minimalist evler, düşük gelirli konutların kent bloklarını noktalıyor. Martin Luther King Jr.’ın doğduğu zamanı mahallenin uzun süredir sakinleri, fiyatlandırıldı ve şehrin öteki bölgelerine itildi.

460 yataklı Düzey 1 travma merkezi olan Atlanta Tıp Merkezi, bir sonraki değişiklik fikstürü olacak.

Hastanenin bölgeye olan bağlılığını duyuru eden pankartlara karşın – “120 Yıl Atlanta Bakımı”, kar amacı gütmeyen sahibi Wellstar Health System, kısa sürede hastanenin kapılarını 1 Kasım’da kapatma planlarını duyurdu.

Georgia, son on yılda birkaç kırsal hastanenin kapandığını görmüş oldu, sadece bu yıl Atlanta, yakındaki East Point kentindeki bir tesiste daha ilkin küçülme de dahil olmak suretiyle, öteki kent merkezlerine tesis kapanışlarıyla katıldı.

Wellstar duyurusu, 8 Kasım ara seçimleri öncesinde Medicaid’in genişlemesi mevzusundaki siyasal tartışmayı ateşledi. Öteki 11 eyalet benzer biçimde, Georgia da Uygun Bakım Yasası kapsamında Medicaid programı için uygunluk kurallarını genişletmedi ve eyalet çapındaki hastane yetkilileri, birçoğu ödeme yapamayan oldukca sayıda sigortasız hastayı tedavi ettikleri için eylemsizliğin kârlılıklarına zarar verdiğini söylüyor. tedavi.

Wellstar’ın duyurusu, belediye başkanı Andre Dickens’ın yanı sıra topluluğun öteki üyeleri de dahil olmak suretiyle kent yetkililerini şok etti.

Geçenlerde yedi gün içi sabahı, mahallede yaşayan 60 yaşındaki Teresa Smith, kronik bir sindirim problemi için sık sık orada bakım gördüğünü söylemiş oldu. Bu hastane tüm cemiyet tarafınca özlenecek” dedi.

Bölgede hastanenin de bulunmuş olduğu Atlanta Belediye Meclisi üyesi Liliana Bakhtiari, değerlendirmesinde keskindi. “Bakılamayan can kaybı ve tehlikeli sonuç yaralanmalar olacak ve bunun Wellstar için daha mühim olmasını arzuluyorum” dedi.

Wellstar, KHN’nin kapatmayla ilgili röportaj talebini reddetti.

Harvard’ın TH Chan Halk Sağlığı Okulu’nda destek profesör olan Nancy Kane, Atlanta’daki durum ile öteki büyük şehirlerdeki hastanelerin kapanması arasındaki bağlantıları görüyor.

Birçoğu büyük sıhhat şirketleri tarafınca paket anlaşmaların bir parçası olarak satın alındı ​​ve büyük seviyede düşük gelirli azınlık nüfuslarına hizmet etti.

Kane, “Bir hastane alırsanız, onu onarım etme yükümlülüğünüz olmalı” dedi. “Wellstar’ın bu hastaneye yatırım meydana getirecek fonu var. Bu bir seçim.”

Bazı topluluk üyeleri, hastanenin kapatılmasının Wellstar’ın mahallede haiz olduğu ortalama 20 dönümlük arazide pahalı bir gayrimenkul gelişimine yol açıp açmayacağını merak ediyor.

Şirketi bölgede projeler tasarlayan bir mimar olan Randy Pimsler, “ya ​​tekrardan geliştirme ya da yeni geliştirme için boş bir sayfa haline gelebilir” dedi.

Politikacılar, kapanışı bir kampanya meselesine dönüştürmekte süratli davrandılar. Ve münakaşanın merkezinde, Vali Brian Kemp’in sıhhat politikası var.

Kemp sözcüsü Andrew Isenhour, Kemp ekibinin kapanıştan sonrasında bölgedeki sıhhat hizmetlerini güçlendirmek için uzun vadeli bir plan hazırlamak için çalıştığını söylemiş oldu. Kasım ayında ikinci dönem için yarışan Cumhuriyetçi Kemp’in tesisi açık tutmaya emek vermesi pek ihtimaller içinde değil.

Sadece kar amacı gütmeyen Grady Sıhhat Sistemi yetkilileri, bu hafta Kemp’in ofisi, Dickens ve Fulton ve DeKalb ilçelerinden yetkililerle, 1. Atlanta Tıp Merkezi’nden ortalama bir mil.

Grady, Atlanta Tıp Merkezi kapılarını kapattıktan sonrasında ayda 2.500’e kadar fazladan acil servis ziyareti bekliyor.

Grady Health System CEO’su John Haupert, “Tüm travmayı özümseyebiliriz” dedi. Grady’nin baş sıhhat politikası sorumlusu Ryan Loke, gene de, eklenen ER krizi, daha çok hastanın gelmesiyle zor olacak, dedi.

Devlet finansmanı, Grady’nin ofisleri yatan hasta bakım alanlarına dönüştürmeye yönelik mevcut planlarını hızlandıracak ve bundan bir yıl sonrasında 180’den fazla erişkin yatağı ekleyecektir. Hastane ek olarak önümüzdeki altı hafta içinde 40 ila 45 yatak ekleyecek ve kapalı hastaneden gelen hasta akışını yönetim etmeye destek olmak için 24 yataklı bir sahra hastanesi oluşturmayı planlıyor.

Haupert, kapanışın Medicaid genişlemesini siyasal konuşmada “ön ve merkez” haline getirdiğini söylemiş oldu. Kemp, bir emek harcama gereksinimini yada benzer bir yükümlülüğü yerine getirebilecek kişilere eyalet-federal sigorta programına erişim sağlayacak sınırı olan bir plan önerdi.

Rakibi Demokrat Stacey Abrams, uzun süredir Medicaid’i genişletmeyi en mühim kampanya mevzusu haline getirdi.

Abrams, “Bu artık bir sürpriz değil. “Kemp yönetimi harekete geçmeyi reddettiği için olması planlanıyor.”

Hastaneye bir milden daha yakın olan Ebenezer Baptist Kilisesi’nin papazı ABD’li Senatör Raphael Warnock (D-Ga.) da kapatmayı kınadı ve Georgia’nın Medicaid’i genişletmeyi reddetmesinin sıhhat tesislerinde yarattığı baskıya işaret etti. Wellstar yetkilileri, Medicaid genişlemesinin tek başına Atlanta tesisini açık tutamayacağını söylediler.

Bu senenin başlarında Wellstar, Atlanta’nın derhal güneybatısındaki East Point’teki hastanesinde acil servis ve yatan hasta hizmetleri sunmayı bıraktı. O sırada, bu hastaların ortalama 8 mil uzaklıktaki Atlanta Tıp Merkezi’nde görülebileceğini söylemiş oldu. Haupert, yakında kapatılacak olan Atlanta hastanesini modernize etmenin yüz milyonlarca dolara mal olacağını tahmin etti ve bu da kurtarmayı zorlaştırdı.

Emory Üniversitesi’nde politika bilimi doçenti Andra Gillespie, yalnız birkaç ay arayla meydana getirilen kapanışların, Abrams’ın Medicaid genişlemesine yönelik argümanlarının seçmenlerde yankı bulmasına destek olabileceğini söylemiş oldu. “Muhtemelen daha oldukca Georgia kırsalına yönelik olarak tasarlanmış bir mevzu, şimdi aniden Atlanta bölgesi problemi haline geldi” dedi.

Gillespie, enflasyon, kabahat ve kürtaj benzer biçimde öteki konuların Gürcistan seçmenlerini daha çok motive edebileceği mevzusunda uyardı.

Taşra Marietta’da bulunan Wellstar, metro bölgesindeki öteki üç hastaneyi de içeren 575 milyon dolarlık bir anlaşmanın parçası olan 2016 yılındaki bir satın alma girişimi esnasında Tenet Healthcare’den AMC ve East Point hastanesini satın aldı.

Eskiden Wellstar’ın AMC topluluk kurulu üyesi olan Todd Greene, sistemin taşra tesislerine daha çok kaynak ayırdığını söylemiş oldu.

Yazılı bir açıklamada, “Wellstar’ın taşra hastanesi odaklı yönetim yaklaşımı ne yazık ki Atlanta’nın siyah ve kahverengi topluluklarının büyük bir bölümünün yakın ve tehlikeli sonuç sıhhat hizmetlerine erişimi olmamasına niçin oldu” dedi.

Wellstar’ın kapanış duyurusunda, tesise 2016’dan bu yana 350 milyon dolardan fazla ana para iyileştirme yatırımı yaptığını ve “son 12 ayda düşen gelir ve artan personel ve araç-gereç maliyetleri sebebiyle 107 milyon dolarlık ziyanı sürdürdüğünü” söylemiş oldu. yükselen enflasyon”

Hastanede acil tıp doktoru olan Dr. Sulieman Wazeerud-Din, doktorların “maddi kayıpların bilincinde olduklarını” söyleyerek, hastanenin kapatılması kararının bazı personel için sürpriz olmadığını söylemiş oldu.

Sadece ani duyuru doktorlar, hemşireler ve öteki tıbbi olmayan çalışanlar içinde derin bir üzüntü duygusuna niçin bulunduğunu söylemiş oldu.

Kapanış duyurusundan bu yana Grady, doktorlar ve hemşirelerden temizlik ve güvenlik görevlilerine kadar çeşitli Atlanta Tıp Merkezi çalışanlarına iş teklifinde bulunmuş oldu.

David Patton, Atlanta’nın Eski Dördüncü Koğuşunda 30 senedir yaşıyor ve Atlanta Tıp Merkezi’nin yaşamının büyük bir parçası bulunduğunu söylemiş oldu.

Büyükbabası kampüsteki bir huzurevinde öldü, acil serviste tedavi görmüş oldu ve oğlu hastanenin spor kulübünde yüzme dersleri aldı, ayrıca mahallenin şehrin “unutulmuş” bir parçasından bir mahalleye dönüştüğünü görmüş oldu. bu yeni gelişme için bir paratoner haline geldi.

“Bu şekilde bir kurumun neredeyse bir gecede kapanacağı aklımı karıştırıyor” dedi.

İlgili mevzular

Bizlere Ulaşın Bir Öykü Gönderin İpucu